20.11.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Výročí listopadu 1989 je čím dále více páchnoucí žumpou

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Ačkoliv mám rád dny, kdy většina lidí v naší zemi nemusí do práce, vidím, že jeden státní svátek se stal zcela odpudivým dnem. Je to 17.listopad. Jednak je upozaďován jeho prvotní význam, tedy připomenutí zrůdností německých okupantů, které začaly v roce 1939 smrtí Jana Opletala a dalších, a končily až v květnu 1945. Připomeňme si rok 1945 a masakr na pražském Masarykově nádraží, na Pankráci, kde Němci využívali českých civilistů jako živých štítů, či vybombardovaný činžovní dům na Břevnově.

Jako účastník listopadových dní roku 1989, demonstrace v prosinci 1988 na Staroměstském náměstí, v říjnu 1989, účastník 1 demonstrace v německých Drážďanech těch dní, 1 demonstrace v Rusku v létě 1989, říkám: „Chce se mi zvracet z toho pokrytectví, přetvářky a pozérství !!“

Ano, když si vzpomenu, jak nás v noci v listopadu 1989 honily Lidové milice u Chemopetrolu v Záluží, a vidím pózy totalitních politiků jako je Fiala, Rakušan, Vystrčil, Ivan Bartoš, Pekarová, tedy těch, co obnovili a schvalují cenzuru, je mi „blivno“.

Je naprostý „bizár“, jak si listopad 1989 připomínají členové KSČ, spolupracovníci STB. Je jedno, jestli to je Babiš nebo bývalý rektor UK Zima nebo soudruh Zdeněk Svěrák a jiní. Po 33 letech mi už tak nezáleží na tom, zda byl někdo ve straně nebo to podepsal STB, ale proboha ať tito mlčí a nemoralizují, nekážou o hodnotách dobra a zla, morálky.

Je smutné, že při výročí smrti Jana Opletala, chodí po Národní třídě Pirát Hřib, přesně ten, který nechal odstranit ze Staroměstské radnice desku vděčnosti Rudé armádě, aby relativizoval hrůzy německé okupace, která započala Opletalem a dalšími. Možná on, ale zcela jistě jemu podobní nyní pronáší bláboly o tom, že se Praha v roce 1945 osvobodila sama.

Zaznamenal jsem i fotografii obnovovatele STB Víta Rakušana, nyní ovšem po názvem KRIT, CTHH nebo speciální policejní útvar pro potírání kritiků vlády (alias proti extremismu). Na té fotografii stojí Rakušan pod transparentem o demokracii, vedle něj Drábová, co v televizi pronáší pozdravy ukrajinských nacistů (tedy „Sláma u kravína!“) a ještě vedle Danuše Nerudová, s kvalifikací „blondýna“. Inu vrána k vráně sedá. Jak zpíval Karel Kryl – „když vrah o morálce káže !!“.

Jediné, čeho si cením na listopadu 2022, je demonstrace na podporu politických vězňů Toušla a spol. u ruzyňské vazební věznice, které zavřel kladenský Urválek do vězení, kdy tuto demonstraci ČT ve svých hlavních zprávách zamlčela – inu vyvážené zpravodajství soudruha Jakuba Železného v praxi, hlavně že nám nezapomněl sdělit, co si myslí Petr Fiala.

Dále si cením demonstrace svobodomyslných lidí, kteří došli v hustém dešti od Národního muzea až na Kavčí hory, ti nejvytrvalejší až na Národní třídu.

Listopad 2022 zprznily nejen čeští politici zejména z „pětikolky“, ale i jiných stran, ale i ruské kriminálnice, údajně punková kapela Pussy Riot. Předně punk nemá s jejich hudebním vystupováním nic společného, to je kytarová hudba na 3 akordy – ještě jsem zažil punkové HNF, legendární koncert v pražské Lucerně v roce 1989, kde chodili STBáci v hnědých kanadách, aby byli v utajení. Druhak znesvětit jako Pussy Riot obnovený moskevský pravoslavný chrám, který nechal zbourat Stalin, aby tam potom bylo koupaliště, to dokáže opravdu jen lůza. Ženy, co si strkají do vagíny kuře a blábolí něco o bílé ruské revoluci na pražském Václaváku, to je absolutní dno.

Umíte si představit, že by to takto rozbalil Vrábel a spol. v chrámu svatého Víta na Pražském hradě ? Kolik by dostali, od kladenského Urválka, jen pár měsíců jako politický vězeň Toušl nebo opravdu pořádný flastr ?

I na Slovensku se dostal dostal 17.listopad 2022 do naprosto bizarních měřítek. Poté, co promluvil ve slovenské televizi opoziční politik Fico, byli odvoláni 3 pracovníci slovenské státní televize. To je svoboda projevu, pane jo !!

A Zuzana Čaputová mlčí, jako obvykle, když by měla mluvit. Čaputová mlčela vždy, když měla mluvit. Mlčela, když slovenská policie střílela na demonstranty, kteří protestovali proto COVIDovému teroru, který byla na Slovensku násobně horší než u nás. Mlčela, když byl doma přepaden jednotkou NAKA, slovenský politický vězeň pan Rostas, protože si dovolil citovat, co řekli slovenští národovci o Židech. Mlčela k nevyšetřené smrti bývalého policejního ředitele Milana Lučanského ve vazební věznici v Prešově. Mlčela, když byl účelově zatčen Robert Fico, když v době COVIDového teroru pořádal protestní jízdu automobily v Bratislavě.

Ve slovenském státním rádiu jsem včera slyšel, jak si nějaký anglický novinář stěžoval, že před listopadem 1989, je natáčela STB, když monitorovali demonstrace proti tehdejšímu režimu. A co se děje teď ? Na každé demonstraci u nás je policejní dodávka s kamerami, ČT nás na to nezapomněla 17.11.2022 upozornit ve svých hlavních zprávách. A kolik tam bude lidí z BIS ? A tak jsme na 33 let došli zpět, tam, kde jsme byli. Pouze každá totalita má jinou tvář a jinou podobu.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)