14.5.2023
Kategorie: Společnost

Vyhoďte televizi z okna

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Ano, taková je situace. My vlastně ani tak nebojujeme proti vládě, ale proti médiím. Vláda může být neschopná, mohou dojit občany této země, mohou ruinovat rozpočet, mohou vycházet vstříc cizím zájmům, mohou kupovat předražené vojenské hračky, zvát sem cizí vojska, stačí že jsou miláčky médií. Mohou mít své Slepičáky, Hlubučky, Stanjura se může splést o šedesát miliard a chlubit se tím, že na ministerstvu financí dělají excelové tabulky, Fiala se na ideové konferenci ODS může chlubit, že jsou nejlepší vláda pod sluncem, Rakušan může kriminalizovat svobodu projevu, protože Novinky nikdy nedají článek „Vládo odstup, protože jsi neschopná.“

Představte si ten mediální řev, kdyby měl takovou vládní tiskovku Babiš…

Když jsem ve středu mluvil ve Šlapanicích o tom, že potřebujeme mít vlastní média, která budou vnášet do veřejného prostoru naše témata, zastavil mě pak jeden člověk, který mě pokáral, že máme mít nikoliv VLASTNÍ, ale NEZÁVISLÁ média…. Zasmál jsem se. Nezávislá měla být Česká televize nebo ten Respekt… a podívejte se, jak to dopadlo.

Žádná nezávislá média neexistují. A pokud ano, tak existují jen krátce a jen někdy. Nakonec bude vždycky ovládnuto nějakou mocenskou skupinou, která si ho použije pro své zájmy. Ostatně… prakticky všechny naše noviny vlastní nějaký miliardář… A víte, co první každá taková mocenská skupina udělá? Prohlásí jejich názory za pravdu. A pak si založí různé cenzory, ověřovače pravdy, Cempery, Demagogy a Manipulátory a začnou rozhodovat, co je pravda a co je dezinformace. Zcela libovolně.

Pokud někdo tvrdí, že potřebujeme nezávislá média, tak vlastně pořád hraje tu hru, která vznikla v roce 1990. Nic takového neexistuje. Můžeme mít média, která jsou na naší straně. Můžeme mít blogery, kteří vnášejí do veřejného prostoru naše pohledy a naše názory. Ale zapomeňte na to, že by někdo mohl objektivně vyhodnocovat, co je pro každého nejlepší. To dokáží do jisté míry jen tajné a svobodné volby. Tam může každý hodit do urny to, co se mu líbí a nikdo na něj nekouká, který lístek dává do obálky. Ale že by něco takového dokázal nějaký novinář… na to zapomeňte.

Nejhorší lež od roku 89 je to, že nějaká televize nebo redakce bude nezávislá a objektivní. Není, nebyla ani nebude. Podstatou naší svobody není objektivní novinář, ale možnost říkat svobodně jakékoliv názory. Podstatou naší svobody je, že když váš hlas nepřinese do veřejného prostoru Čeká televize, tak to udělá někdo jiný. Třeba Vidlákovy kydy. Pokud o vaší realitě neinformují Novinky, udělají to Parlamentní listy. Pokud Česká televize Babiše jen haní a nenechá ho domluvit, je tady Xaver, který ho naopak mluvit nechá.

Řeknu to ještě jednou. Neexistují objektivní média. Existuje jen rozmanitost médií. Podívejte co vzešlo z té novinářské nabubřelosti, že jsou nezávislí a objektivní – Řezníček, Václav Moravec, či Erik Tabery. Výsledkem je to, že i náš prezident klidně řekne, že na názory dezolátů se nemusí brát ohled. Takhle vypadá jejich objektivita.

Naší cílem není nezávislá a objektivní Česká televize. Naším cílem je, aby tu vedle České televize byli i jiní. Naším cílem není jedno velké „objektivní médium.“ Naším cílem je hodně malých různorodých názorů, které zastupují celou společnost. Ano i názory na okraji. Česká televize není svoboda, to je názor, který chce být uznán za pravdu.

Pokud chcete pomoci, aby končil monopol velkých médií, tak v dnešní době není nic snazšího. V době sociálních sítí a mobilních telefonů už dnes velká média prohrávají. Proto kolem sebe kopou. Proto se snaží vyžebrat nějaké peníze ze státního rozpočtu. Každý trochu lepší influencer má dneska na fejsbůku větší dosah, než Otázky Václava Moravce. Teď už jen stačí tento proces urychlovat.

Vrátím se zde k nerealizovanému projektu Petra Štěpánka “ Nekrm hydru.“ Prostě vyhoďte televizi z okna… Pak můžete klidně odhlásit televizní poplatky. Ušetřené peníze vezměte a posílejte je pravidelně měsíc co měsíc těm mediálním projektům, které vám mluví z duše. Vykašlete se na novináře, kteří vás chtějí vychovávat a podpořte ty, kteří mluví vaším hlasem. Celkem platíme České televizi sedm miliard. Pokud by se pět procent z této cifry dostalo k Modrým jelenům, Prvním zprávám, Vidlákovým kydům, Tomáši Lukavcovi, Rádiu Universum a dalším a dalším, tak je Česká televize nahraná, protože bude mít proti sobě naprosto rovnocennou konkurenci.

Nebo si založte fejsbůkový profil, naklikejte si co nejvíc přátel a sdílejte naše články. Lajkujte je, nejlépe srdíčkem, protože to nejvíc zvyšuje dosah. Každá pomoc se šířením a zvyšováním dosahu je užitečná a opravdu pomůže.

Petra Rédová teď začala namlouvat moje články na jůtubu. Kdo třeba jezdí autem a nemůže číst, ale má dost času poslouchat, ten to ocení. A hned to začalo být vidět. Přibyly mi další stovky a tisíce příznivců.

Banny mi obsluhuje telegramový kanál. A dělá to perfektně.

Kdyby se našel někdo, kdo by to dělal na twitteru, budeme zase o notný kus dál.

V poslední době hraje Alternativa stále častěji v první lize. Jsme tam proti Seznam zprávám trochu jako Kotěhůlky proti Spartě, ale už tam jsme. Už nejsme jen pár pošuků sloužících hrstce lidí. Stále častěji se nám daří vnášet do veřejného prostoru naše témata a velká média je nedokáží vymlčet. Stále častěji dýchavičně reagují na nás, než abychom my reagovali na ně. A co víc… děláme to za zlomek jejich nákladů. Takhle Tálibán porazil nejsilnější armádu světa… Jeho vojsko bylo o několik řádů levnější než americké síly. Vousáči v sandálích… přesně to jsme pro mediální presstitutky. Oni mají techniku a peníze. Vypadá to impozantně, ale bilance nákladů hovoří jasně.

Chcete, aby se do České republiky vrátil hlas českých občanů?

Vyhoďte televizi z okna a podpořte ty, kteří vám mluví z duše. Penězi, lajkováním, sdílením, kopírováním, namlouváním, šířením. To bohatě postačí.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
79 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)