27.5.2024
Kategorie: Společnost

Vondra, vlajka a podání

Sdílejte článek:

MATOUŠ BULÍŘ

Alexandr Vondra se na semifinálovém zápasu se Švédskem nechal zvěčnit s českou vlajkou doplněnou o nápis BRUSEL (já to mírně upravil), čímž vzbudil až nečekanou nevoli lidí jak zde na FB, tak i na síti X.


Na každé z platforem psalo mnoho lidí, že tím Vondra porušuje zákon o užívání státních symbolů a NĚKDO by to na něj měl podat, ovšem nikdo nenapsal PODÁVÁM, alespoň nikdo z těch co jsem viděl.

Jelikož i mě uráží to, když někdo zhanobí naší vlajku, tak jsem se rozhodl to s Janou Markovou čistě demonstrativně sepsat a podat.

Je to čistě principiální akt vyjádření odporu, takže se upustilo od teatrálnosti a nepodalo se to k prošetření policii, která by to po čase vyhodnotila jako přestupek, nýbrž přímo na příslušný městský úřad jakožto podezření z přestupku – reálně tak Vondra může dostat od písemného napomenutí po několikaset korunovou pokutu, nebo také nic, když se z toho pokusí vylhat třeba s tvrzením, že vlajka nebyla jeho. (bere čtvrt milionu měsíčně, tak se nebojte, že by pak neměl třeba na jídlo)

Nepředstírejme prosím, že tento zápas Vondra nezneužil skrze takto zprzněnou vlajku jako promo ke své volební kampani…

Přijde mi to až ubohé, když jdete na hokej, kde hraje Česká republika a Švédsko a vy si na vlajku napíšete Brusel.

Pro případné kverulanty předem píši, že jakýkoliv nápis na naší vlajce je porušením daného zákona, ovšem každý normální člověk tak nějak cítí, že když si fanoušek na vlajku napíše jméno města odkud je, byť já bych to nikdy neudělal a nelíbí se mi to, tak tím primárně nehanobí český symbol, což tak úplně neplatí když si na vlajku dáte nápis města, kde sídlí subjekt potírající národní státy.

Lidi jako Vondra mají svůj modrý hadr se žlutýma hvězdama, tak ať si “kreslí” po něm a naší vlajku nechají nám, kteří si jí vážíme a něco pro nás znamená…

Až město nějak rozhodne, podělím se s vámi o výsledek, to už ovšem nejspíš Vondra bude opět poškozovat naše zájmy v říšském parlamentu.

 

FB

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)