13.6.2024
Kategorie: Politika

Vláda zkouší, jak moc se dá zavrtět ruským psem

Sdílejte článek:

PETR JEMELKA

Vláda testuje, co všechno jí projde. Co dalšího jí ještě spřátelení novináři z veřejnoprávních a mainstreamových médií dovolí shodit na Rusy, aniž by začali dělat svou práci. Totiž kriticky se ptát.

 

Naposledy se hlídací pes demokracie zapomněl zeptat například na to, proč by proboha měli Rusové najímat chlapa z jižní Ameriky, aby v Praze podpálil autobus a jestli je anebo není náhoda, že tohle bondovské odhalení přišlo souběžně se sebevraždou šéfa kampeličky, kam premiér Fiala omylem strčil milion. Ruský modus operandi mimochodem připomíná spíš tragická smrt člověka, který mohl působit problémy a uchyluje se k němu (podle západních demokratických novinářů) tolik nenáviděná ruská státní moc.

Ale zpět do Česka. Náš pan premiér Petr Fiala neskládá funkci proto, že se pár dní před volbami chlubil otevřením supermoderního železničního uzlu, kde následně při tragické nehodě, které mohlo zabránit chybějící zabezpečovací zařízení, zemřeli čtyři lidé. Premiéra se nikdo neptá, jak to bylo s kampeličkou a proč průšvihy vládních stran doprovázejí záhadná úmrtí zúčastněných osob jako v případě kauzy dozimetr. Pan ministerský předseda na tiskové konferenci informuje o odhalení jihoamerického bojovníka ruské hybridní války, který plánoval zteč na zaparkované autobusy pražského dopravního podniku.

Pompézní tiskové konferenci předchází mediální smršť o nebezpečí teroristického útoku, zvýšení celorepublikové pohotovosti bezpečnostních složek na stupeň „teror“ a průběžné informování o rozsáhle bezpečnostní a pátrací akci.

Po několika desítkách hodin si konečně můžeme oddechnout. Hrozba byla zažehnána a…přišla z Ruska.

V médiích se následně objeví přesně to, co premiér řekl, aniž by se kdokoliv ptal, zda to dává smysl. „Existuje podezření, že útok byl organizován a financován z Ruska, je to součást hybridní války, proti které se musíme bránit,“ citovala Fialu ČTK. Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) doplnil, že podobné typy útoků se nyní mohou chystat napříč Evropou a i Česko může být cílovou zemí. „Byli jsme zvyklí, že ruské útoky byly převážně hybridní, koncentrovaly se na IT infrastrukturu. Nyní se dostáváme do fáze, kdy se to může týkat i fyzických objektů,“ dodal.

Koudelkovi žolíci

Vláda svá tvrzení opírá o důkazy shromážděné Bezpečnostní informační službou (BIS). Zpravodajské služby, která se stále častěji zapojuje do politiky, ústy svého šéfa vydává nejrůznější prohlášení a vede v podstatě trvalou informační i mediální kampaň. K téhle hře má úžasné žolíky, jež častěji a častěji využívá. Jde o to, že své závěry dělá z informací a zjištění, která jsou pro veřejnost a velkou část politiků tajné.

Kam až tohle může vést? Možná až ke stannému právu. Proč to vláda dělá? Asi proto, že vykreslovat vnějšího nepřítele a před zveličovaným nebezpečím nás zdánlivě chránit, je jediné, co dovede.

 

Deník TO

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)