9.6.2024
Kategorie: Ekonomika

Vláda rozpočtového flámování

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Schodek státního rozpočtu za prvních pět měsíců činí neskutečných 210,4 miliard korun! I přes naprosto šílenou výši této sekery (za situace, kdy nečelíme žádným mimořádným výdajům, se jedná o absolutní rozpočtový propadák), se vláda utěšuje tím, že je situace lepší než loni touto dobou. Víte proč?


Protože vybrala více na dani z příjmů fyzických osob, na sociálním pojištění zaměstnanců i OSVČ a na spotřební dani. A to v tomto balíku ještě není započítána razantně zvýšená daň z nemovitostí. Ta jde totiž do rozpočtů obcí, které erár okradl pro změnu minulý rok, aby zalepil astronomickou díru v rozpočtu na rok 2023.

Jednoduše řečeno – vláda sebrala lidem víc peněz z jejich kapes. Výše úspor, vyjma protiústavního snížení valorizace důchodů, je v podstatě nulová. Takže až se zase Petr Fiala bude někde chvástat svou muniční iniciativou v miliardových položkách, tak si na něj vzpomeňte. Ty peníze šly totiž z vašich kapes.

Vláda rozpočtové odpovědnosti (jak se Fialovci sami hrdě nazvali) se tak stala vládou rozpočtového flámování. Stanjura má v kase vždy dost peněz na ukrajinské granáty, na zbytečné nákupy zbraní pro Janičku a Vlastíka i na všechny možné projekty politických neziskovek. Bohužel ale z nějakého důvodu nemá víc peněz pro naše důchodce, na podporu mladých rodin s dětmi či malých a středních podnikatelů.

Tato vláda je prostě naprosto asociální. My v PRO to budeme mít přesně obráceně. Budeme mít dost peněz pro důchodce, mladé rodiny i podnikatele, ale už teď vím, že zbraně pro Ukrajinu, nákup F-35 a dotace politických neziskovek v našem rozpočtu místo nebudou. A pokud budeme zvyšovat daně, tak jedině bankám a nadnárodním korporacím, ne lidem.

Co říkáte na takovou rozpočtovou politiku? Jste PRO?

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)