18.6.2023
Kategorie: Společnost

Válka je mír a pravda je lež

Sdílejte článek:

HS

Neodvažujte se jakkoliv odporovat pobytu spřátelených vojsk USA, budete automaticky zařazen mezi nepřátele státu. Vyžadujeme pouze projevy souhlasu. Státní moc pečuje jen o vaše dobro, proto se chovejte uctivě, pokud od vás žádá drobné osobní nebo finanční oběti. Ochotně se skloňte, když vás chce okrást o důchody a nasolit vám vyšší daně. A aby bylo jasno, rozhodně vám nechceme nutit hmyz k jídlu, jak straší ti blázniví konspirátoři z proruských webů. Ale ty cvrčky ochutnejte, jsou fakt super! Je to strava budoucnosti, nakonec si na ně zvyknete. Vždy důvěřujte médiím a vládě, nikdy nelžou a mluví jen pravdu.

Ve společnosti opět silně přituhuje, atmosféra je čím dál vyhrocenější. Po dvou letech covidofašismu a roce ukrošílenství nachází státní moc stále novější a účinnější způsoby, jak ve prospěch zájmů vrstvy vlivných a nedotknutelných štvát lidi proti sobě a zároveň jim pevněji utahovat oprátku pod krkem. Není pravda, že současné dění je jen “náhodné” a “nesouvisející” a vláda pouze reaguje na aktuální problémy a “neočekávané” události, jak se nám tvrdí. 

Jde o další fázi totožného procesu nastolování totální kontroly obyvatelstva, který se zdárně uskutečňuje dle plánů Světového ekonomického fóra, resp. jím vypracovaným jízdním řádem Velkého resetu. I tento proces řídí stejné síly, které vyvolaly veškeré globální krize a zásadní události posledních let i desetiletí.

Vypjatá situace dnešních dnů ze všeho nejvíce silně připomíná dobu nejtužšího covidofašismu z podzimu 2021, jen s drobným rozdílem v metodách a hrozbách za neposlušnost. Tehdy systém vyhrožoval nepodvoleným, pokud se nepřizpůsobí nařízením očkovacího a šmírovacího aparátu.

Dnes už kupodivu státní moc nenutí lid do očkování (přitom šlo přece o otázku života a smrti!) a nevyhrožuje vyřazením ze společnosti nebo zákazy vstupu kamkoliv kvůli chybějícím rouškám, covid pasům, QR kódům a jiné potvrzenkám o důkladném špejlování hluboko do mozku.

Nová doba vyžaduje správnou angažovanost a masový souhlas s politikou státu, absolutně podrobeného vlivu Velkého zaoceánského bratra a jeho vojenské síly.

Nátlak moci i většinového davu je přitom stejně intenzivní a nepříjemný jako v případě očkovacího teroru, s totožnou mírou zásahů do osobních svobod a soukromých životů těch, kteří se odváží vzepřít. Náznaky vývoje pro další měsíce a roky jsou srozumitelné pro kohokoliv, kdo jen trochu sleduje aktuální dění.

Ředitel místní expozitury CIA v Praze Koudelka to sdělil jasně: 

Každý projev nesouhlasu s poníženým závazkem našich servilních politických figurek vzdát se vlastní suverenity ve prospěch armády USA bude považován za činnost proruských sil (“Dá se předpokládat, že Rusové budou využívat všech svých prostředků, včetně tvrdých dezinformací, to i osobního až intimního charakteru, páté kolony u nás a tak dále, aby schválení této smlouvy zabránili.” Zdroj: ČT24).

Podle vnímání místních loutek zkrátka u nás proti vazalské smlouvě s USA nemůže vystupovat nikdo jiný, než Putinovi agenti.

Odhalit takové škůdce mezi obyvatelstvem bude tím pádem zcela jednoduché: každý, kdo se odváží oficiální proamerickou linii kritizovat, bude okamžitě usvědčen z uplatňování proruského vlivu. Blíží se doba, kdy se bude vyhazovat z práce za “nesprávný” postoj k euroatlantickému směřování země a při povinných kádrových pohovorech možná opět přijde na řadu i proslulá otázka souhlasu s pobytem cizích vojsk v naší zemi, jenž opět prověří loajalitu národa k režimu.

Časem budou možná vytvořeny i zákony na “potírání proruského živlu”, jenž společně s výzvami zfanatizovanému davu k udávání umožní státu tyto závadové jedince umlčovat, nepodmíněně odsuzovat, případně beztrestně likvidovat.

V brzké době se tak můžeme dočkat patřičného oživení trestního zákoníku. Přičinliví hoši od Koudelky ve spolupráci s bolševickým exprokurátorem Střížem by mohli jako trestný čin mimo “nesouhlasu s politikou Spojených států” prosadit i termíny jako 

  • “nenávist vůči Spojeným státům”
  • “špatný vztah k politice USA”, případně 
  • “podezření z nedobrého smýšlení o politice Spojených států”.

Na opačném pólu trestního práva bychom mohli najít obvinění z 

  • “objektivního napomáhání Rusku”, případně 
  • “šíření ruské kultury a vlivu” nebo aspoň 
  • “nedovolená propagace protizápadních myšlenek”.

 

Že v takto vypjaté atmosféře protiruské hysterie si nebudou moci být jisti ani ti nejvěrnější příznivci hvězd a pruhů, ani fanoušci modrožlutých, svědčí výroky některých zfanatizovaných papalášů, kteří dokáží Putinovy agenty zamontovat do zcela nečekaných souvislostí.

Při sněmovní debatě o návrhu zákona o tzv. manželství pro všechny prohlásil poslanec za kypersko-kokainový spolek STAN Exner, že proti manželství homosexuálů nejvíce vystupuje právě Rusko, které “se snaží udělat z manželství pro všechny tabu a tím ho zablokovat a společnost rozdělit”.

Podle něj jsou ti, kdo chtějí homosexuálům upírat právo uzavřít manželství, pod vlivem ruské propagandy: “Je to jednoduché. Když se podíváte na mapku, kde jsou zobrazené země, které mají manželství pro všechny, a na ty, které mají třeba v ústavě zákaz manželství pro všechny, tak si můžete myslet, že to je mapka NATO a Varšavské smlouvy z konce osmdesátých let. Podle mě tedy je to jednoduché, je to civilizační záležitost. Buď chceme být svobodná západní Evropa, kde stejnopohlavní páry se mohou brát třeba i v kostele, anebo chceme být východní konzervativní periferie ruského stylu,” uzavřel Exner a vyvolal zděšení i mezi kolegy v Pětidemolici.
(Manželství pro všechny, jinak jsme Rusko, sekl poslanec STAN. Naštval i koalici)

Jako záminka k obvinění z proruského smýšlení tedy může posloužit cokoliv:

Nesouhlasíte s manželstvím pro homosexuály?
Omezujete práva menšin a vedete naši zemi zpět na východ.

Nesouhlasíte s právem dětí změnit si pohlaví?
Zakazujete svobodu volby stejně jako v Putinově Rusku.

Odmítáte jíst hmyz a cvrčky (také k nim se dostaneme posléze)?

Podléháte působení proruské propagandy.

Demonstrujete proti vládním reformám, okrádání důchodců a zvyšování daní?

Zjevně jste byl sveden proruskými živly, oklamán dezinformacemi proruských trollů a svým nevhodným protestem posilujete ruský vliv u nás.

Jako ruského agenta tedy lze označit kohokoliv z věrných pod záminkou jakékoliv banality. Proto ani poslušné politické figurky z vládnoucích stran si nemohou být stoprocentně jisté, zda nebudou mezi ruské agenty zařazeni i ony (viz šokované reakce některých poslanců z vládní koalice na Exnerovy výroky ve stylu: Cože, i my svým postojem k manželství homosexuálů vlastně podporujeme Putina?). Strach z případného obvinění je tak udržuje v absolutní poslušnosti. Případy z dávné i nedávné minulosti jsou stále varovné.

Nikdy se nepřestanu divit, jak státní moc umí v těchto záležitostech používat obratný jazyk:
souhlas s absolutním podřízením vládě a armádě Spojených států má oficiální termín “obranná smlouva” (proti obranné smlouvě přece nikdo nemůže nic namítat).

Nejen, že po okupaci v roce 1968 byla pod dohledem tanků Varšavské smlouvy s čs. vládou se sovětským nožem na krku podepsána smlouva s názvem “o dočasném pobytu vojsk”, ale vzpomeňme také na další dohodu z roku 1970 o totálním podřízení československého státu, jeho politiky a ekonomiky Sovětskému svazu s květnatým názvemSmlouva o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci mezi Československou socialistickou republikou a Svazem sovětských socialistických republik.

Ať se jedná o jakýkoliv režim a Velký bratr sídlí na Západě, nebo na Východě, jazyk totality mívá shodné orwellovské rysy.

Připravit obyvatelstvo na novou válku a přísnější režim je cílem každodenního třeštění z médií a “bezpečnostních” konferencí, na nichž kromě dodělaného generála BIS/CIA Koudelky ve stejném duchu hovoří i figurky typu náčelníka generálního štábu Řehky.

Že nás Rusko ohrožuje ve všech směrech a reálně hrozí Putinova nadvláda nad vším životem v Česku, nás přesvědčují ze všech stran: 
“Rusové mohou monitorovat naši telefonickou komunikaci. Mají k tomu dostatečné technické prostředky umístěné v objektech zastupitelského úřadu Ruské federace v Praze,”přiblížil ředitel BIS Koudelka. (Echo24: Rusové umí odposlouchávat naše telefony. V Praze k tomu mají zařízení, varuje Koudelka z BIS).

Z těch slov doslova mrazí, neboť to může naznačovat, že Rusové se snad museli nabourat do amerického tajného programu Echelon, špehující veškerou světovou komunikaci a ruská tajná služba FSB v kooperaci s tajnými službami USA využívá také program PRISM, jenž přesně toto shromažďování soukromých dat z celého světa umožňuje. 

Při pomyšlení na to, že Rusové provozují stejné zločinné praktiky jako Američané, se musí každý angažovaný zastánce euroatlantických hodnot šokovaně otřást.

Kolik skutečných ruských agentů u nás působí a jak silně mohou více než třicet let po revoluci a zániku Sovětského svazu zasahovat do fungování důležitých státních orgánů, institucí, armády a bezpečnostních složek, nikdo přesně neví.

Co ale víme najisto, důstojníci amerických tajných služeb jsou u nás minimálně 20 let doslova uvelebeni a napevno nasáčkováni v nejdůležitějších orgánech státu, naprosto nepokrytě se účastní schůzek nejvyšších představitelů tajných služeb a bedlivě monitorují, jak jejich české politické loutky naplňují jejich instrukce.

Důkaz?

V květnu 2002 vyšla v Lidových novinách zpráva s titulkem Důstojníci CIA se účastní schůzí Grossova štábu. Ministr Gross tvrdí, že si může na tajné jednání zvát, koho chce (LN 25. 5. 2002).

Schválně si zkuste tuto zprávu vyhledat v jakémkoliv tiskovém archivu přes internetové vyhledávače. Bude to marná snaha. Již během dohledávání zdrojů pro předchozí články jsem se setkal s faktem, že mnohé staré články, odkazy, záběry i dokumenty, i ty nedávno volně dostupné, již nebývají na internetu dohledatelné.

V jedné přednášce o tom mluvil i Ctirad Musil: vše z minulosti se na internetu pravidelně promazává a staré zdroje už nejsou k nalezení, jako například záběry a svědectví z protestů proti zasedání MMF a SB v Prahy roku 2000, výroky a lži politických činitelů z doby příprav útoku na Irák v roce 2003 a mnoho dalších. Že není k dohledání tento zásadní článek o neskrývaném vlivu CIA na české bezpečnostní složky, mě tedy vůbec nepřekvapuje. Textovou verzi článku jsem uložil zde.

V článku se uvádí:
Zasedání českého ústředního krizového štábu se pravidelně zúčastňují zaměstnanci CIA a FBI. A to i přesto, že to odporuje vládnímu nařízení, které určuje, kdo smí schůze štábu navštěvovat. “Naši kolegové z Evropy si už z nás kvůli tomu dělají legraci,˝ řekl LN jeden ze členů štábu. (…)
Jak je něco takového vůbec možné? Podle ministra vnitra Stanislava Grosse – šéfa krizového štábu, který jim účast na jednání povolil, prý důstojníci CIA a FBI v Česku nevykonávají aktivní zpravodajskou činnost. (…)
Jak se Američané k takové – ve zpravodajském světě nevídané – informační exkluzivitě dostali? Uzavřely USA s Českem nějakou mezivládní dohodu, která by jejich špionům něco takového umožňovala? ˝Občané USA se jednání ústředního krizového štábu účastní na základě přizvání jeho předsedou, kterým je ministr vnitra,˝ sdělil LN Samuel Truschka z tiskového oddělení ministerstva vnitra.
Ministr Stanislav Gross LN osobně vysvětlil, že si může na zasedání štábu pozvat v podstatě, koho chce. Mohou to být cizinci, lidé bez bezpečnostní prověrky? ˝Je to upraveno tím, že v tuto chvíli preferujeme účinnost fungování krizových struktur… a samozřejmě dodržování platných norem. Dospěli jsme k závěru, že je užitečné mít přímou komunikaci se spojenci s tím, že největším objemem informací, ať se to komu líbí, nebo nelíbí, disponují americké tajné služby˝.

Pokud už v roce 2002 zaměstnanci CIA a FBI volně proudili na schůzky státních a bezpečnostních orgánů, kolik styčných osob, pozic a kontaktů si v českém státě asi dokázali vydobýt za dalších dvacet let? 
Jaký vliv mají dnes tyto osoby z amerických tajných služeb na fungování státu a mj. třeba také na česká média, resp. kolik novinářů využívá právě těchto cenných kontaktů při své publicistické práci a vytváření všemožných mediálních kauz?
Právě z těchto důvodů si nedělejte naději, že by vám naši novináři informaci podobného typu přinesli dnes. 
Veškerý současný tisk a televize po dvouletém covidofašistickém tréninku už jen poslušně panáčkuje před mocnými, podporuje vládu téměř ve všem, co učiní a přitom si hraje na boj s dezinformacemi. 
Pokud se však našim médiím doslova pod nos předhodí vládní lež a dezinformace, čeští novináři se náhle začnou tvářit, že nic neslyší a nevidí. 
Dokonce když vláda popře všechna svá předchozí tvrzení a oznámí plán zvýšení DPH na tiskoviny na 21% (o více než dvojnásobek!), režimní tisk, který vládě celou dobu poklonkoval a pro něhož to v podstatě znamená likvidaci, téměř ani necekne! Takto dokonale jsou naši novináři vycepovaní, doslova jako cvičené opice!

Nejvíce v této drezúře vyniká regionální Deník.

Premiér Fiala redaktorce Kateřině Perknerové v pravidelných rozhovorech LHAL DO OČÍ, že vláda v žádném případě nebude zvyšovat DPH na tištěné noviny.
Na její dotaz o uvažovaném zvýšení DPH na tisk ji DVAKRÁT (rozhovory z 16. 2. 2023 a 13. 4. 2023) ujišťoval, že prý se jedná o pouhé návrhy, touto cestou vláda jít nechce a nic podobného neplánuje.
Z tehdejších spekulací o navýšení DPH na 14% se vyklubalo dokonce 21%, a místo toho, aby se tyto premiérovy lži staly tvrdým terčem rubrik o dezinformacích, Deník z loajality k vládě mlčí a předvádí dvojí přístup.
Novinářka na vysvětlení premiérových lží nijak nespěchá, na další díl rozhovoru s Petrem Fialou se prý můžeme těšit 22. června. No, ještě že nebudeme čekat do dalšího zasedání ústředního výboru strany. Ostřílená redaktorka Perknerová by si tyto časy mohla pamatovat.

Proč taková shovívavost k fake news, když se jedná o vládní lži?
Když ve stejných novinách vyšel rozhovor s Jindřichem Rajchlem, redakce jej v internetové verzi doprovodila dodatkem “Deník ověřuje fakta” od “datového žurnalisty” Michala Janka s tím, že se tímto doplňkem rozhodli oživit veškeré rozhovory s osobnostmi.
Zkuste hádat, kolik dalších rozhovorů v Deníku bylo od té doby doplněno tímto dodatkem? Pochopitelně, že žádný.
Proč chyběl právě u těch s premiérem Fialou? Kde se najednou ukrývá “datový žurnalista” Michal Janko a neověřuje fakta stejně iniciativně jako v případě J. Rajchla?

Skutečně nezávislá redakce složená z opravdových novinářů by si podobnou příležitost nenechala ujít a ulhaného premiéra si náležitě vychutnala; jeho předvolební sliby a lhaní z očí do očí by se staly dennodenním terčem tvrdé kritiky. Ne tak v redakcích českých deníků. 

Podle našich presstitutů totiž novinářská práce nespočívá v neustálé kontrole politiků, kritickém pohledu na jejich činnost a odhalování mocenských lží, podvodů a falešných slibů, ale v tom, že naopak budou chránit mocné před kritikou občanů a hlásit “dezinformace” ze sociálních sítí, které by se politiků náhodou mohly dotknout a ohrozit jejich moc. 

Péťu si do čela státu zvolili právě oni, proto musí být před případnou kritikou chráněn, stejně jako bezcharakterní kariérní rozvědčík na Hradě. Právě proto se v žádných rubrikách o “fake news”, jež sborově zavedla mnohá česká periodika, nedočkáte žádné analýzy vládních lží a rozporných výroků premiéra, což by se zde přímo nabízelo. Redaktoři mohli důsledně konfrontovat premiéra s jeho předvolebními sliby o nezvyšování daní právě proto, že tištěných médií se drastické vládní plány existenčně dotýkají a on sám jejich zaměstnancům v živých rozhovorech doslova lhal do očí, když jakékoliv zvýšení DPH na tisk vyloučil.

Chápu, že pravicovou vládou ochočení pražští presstituté neprotestují, když tato vláda zadlužuje stát, zvyšuje inflaci, okrádá důchodce, sociálně slabé a obyčejným lidem zvyšuje daně, odvody a dostává je do existenčních problémů.

Ostatně o osudy obyčejných lidí nejevily mainstreamové krysy (až na čestné výjimky) nikdy velký zájem. Že ovšem mlčí i v okamžiku, kdy jim hrozí, že mohou přijít o svá teplá místa v redakcích?

Místo toho jsou rubriky o “dezinformacích” v našich mainstreamových médiích zasírány “odhalováním” naprostých banalit, které kdosi hodí na sociální sítě, daný redaktor k nim nakopíruje vyjádření Cemperova serveru manipulatori.cz (“dle důvěryhodného zdroje”), a tím je šmahem “vyvrátí”.

Jak jsem se již zmínil ve starších příspěvcích (rubrika Stručně & jasně, 15. 5. 2023), navzdory tomu, že samotný vydavatel Deníku oznámil, že z vládní plány na zvýšení DPH pro tisk považuje za likvidační a zcela vážně uvažuje zastavit jeho vydávání novin, některých redaktorů jako by se to vůbec netýkalo.

Redaktor Šulc dva dny po slavné vládní tiskovce ve zmíněné rubrice Fialovy lži nezmínil ani slovem, zato sepsal článek o údajně falešné hrozbě zrušení hotovosti, v němž blábolil cosi o oblibě fyzických peněz jako o fetiši s tím, že bychom to s penězi neměli příliš přehánět. :)

V momentě, kdy vám zaměstnavatel oznámí, že vážně hrozí zrušení vašeho pracovního místa, je to od novinového redaktora až šokující vyznání.

K čemu tedy ty obavy o přežití a povyk od Unie vydavatelů tisku, když mezi redaktory jsou takoví altruisté, jimž na penězích zase tolik nezáleží? O týden později nás tentýž redaktor ve stejné rubrice poučil, jak termín dezinformace definuje česká vláda, resp. Ministerstvo vnitra (Jak odhalit lež, Víkend 20. 5. 2023). Co si z toho máme vzít? Snad že se z vládních lží automaticky stává oficiální pravda? Opět ani slovo o podfuku, jež na tisk uchystal samotný premiér Fiala, natož rozbor, analýza. Jak chtějí naši mediální presstituté bojovat o přežití denního tisku s vládou, když jí takto servilně podlézají?

Aby bylo chucpe naši mediálních krys naprosto dokonalé, navzdory všem těmto mediálním úskokům, lžím, dezinformacím, podfukům a očividnému popírání reality, které se nám všem odehrává před očima, se nám od vydavatele mainstreamového Deníku dostane sdělení, jež může z fleku nahradit orwellovský citát Pravda je lež. Generální ředitel vydavatelství Vltava Labe media bez jakékoliv studu prohlásí:

“Co ale můžeme tvrdit bez uzardění, je, že v našem zpravodajství není možné najít dezinformace.”

Noviny mají obrovský smysl, říká generální ředitel Vltava Labe Media Vít Nantl

Pan ředitel buď evidentně netuší, co se mu odehrává v redakci, nebo jako protřelý manažerský šíbr předstírá slepotu. Když už není schopen vidět, jaké vládní dezinformace přímo z úst premiéra Fialy se mu linou v živých videorozhovorech (a jež redakce vůbec nemá snahu korigovat), mohl by mít přehled aspoň o “přehmatech” a šířených lžích jeho vlastních redaktorů. Třeba právě těch v rubrice věnované dezinformacím.

Například redaktor Šulc, když suverénně a bez jakéhokoliv ověřování označil známý protiválečný citát spisovatele Remarqua za neexistující (Remarque vlevo dole, Víkend 18. 2. 2023) a také když tvrdil, že smlouvy států EU s dodavateli vakcín “jsou zcela jednoduše dohledatelné na internetu, jen je potřeba vědět, co máte hledat.” (Všechno něco stojí, Deník 5. 9. 2021).

Jediné smlouvy, jichž se domohli někteří europoslanci, jsou ve skutečnosti z 90% začerněny. Další podlé lži se dopustil např. redaktor Krupka ve svém článku“Českem se šíří další lež o úmrtí po očkování. Dezinformátoři straší Japonskem” (Deník 6. 4. 2023), v němž se o doktoru Vladimíru Čížkovi vyjádřil, že se “prezentuje jako lékař”, čímž jako by naznačoval, že ve skutečnosti je to jakýsi nedůvěryhodný homeopat. MUDr. Vladimír Čížek je cévní lékař na klinice Sagena ve Frýdku-Místku, kde má také svou ordinaci a lze jej též vyhledat v seznamu lékařů České lékařské komory.

Všem těmto případům jsem se již věnoval v předchozích článcích, o těchto manipulacích jsem v e-mailu informoval i ředitele Deníku Nantla. Pochopitelně bez reakce, jako v případě dopisů dalším 5 redaktorům Deníku.

Mediální krysy (jak je trefně nazývá slovenský novinář Ľubomír Huďo), které do nás horem dolem valí jednostrannou politickou propagandu, propagují vládní ožebračování, odvádějí pozornost, překrucují fakta, lžou, a zároveň se prezentují jako ti čistí, pravdiví novináři, fakta přece znát nepotřebují. Naopak neustále do nás hučí, že jsme to my, kdo podléháme lžím a dezinformacím. Třeba o těch cvrčcích a hmyzu jako potravinách budoucnosti.

Blázniví dezoláti prý na webu šíří paranoidní dezinformace o tom, že budeme jíst hmyz a brouky, což je prý naprostý blud. Nic takového se nechystá, a pokud někdo tento sortiment nabízí, opravdu to není určeno pro celou společnost a týká se to pouze jednoho jediného produktu jedné jediné firmy, jak píše náš kamarád Honza Cemper. A tak je jasné, že celé je to naprosto bezvýznamná, nafouknutá záležitost. A přidají se i Čeští elfové, kteří to zesměšní jako dezinformační narativ.

Není nad to, když hlasy mediálního Velkého bratra člověka uklidní. Můžeme si vydechnout, všechny zkazky o těch broucích v jídle jsou naprosté lži. Ovšem to by zase ten samý člověk nesměl číst mainstreamový tisk a neposlouchat vlivné aktivisty, novináře, cestovatele v trabantech a veškeré jakože seriózní influencery z redakcí tzv. uznávaných zdrojů informací, jak je nazývá samotný Bohumil Kartous. Stačí se podívat na vybraný denní tisk jen za poslední 3-4 měsíce zpět a najdeme v něm cca 10 celostránkových článků, nadšeně propagujících stravu z brouků a hmyzu, k tomu ještě přidejme několikastránkové články ve víkendových přílohách velkých deníků, popisujících oblibu hmyzu jakožto nový gastronomický trend s velkou budoucností. Posuďte sami:

Zadáním klíčových slov do vyhledávače jakéhokoliv mainstreamového serveru najdete další desítky podobných článků (například v Deníku zdezde nebo zde, na Českém rozhlase zde, server Práva Novinky.cz zde , iDnes zde, či opět Deník zde a zde).

Úmyslně však uvádím výskyt těchto návodných článků v tištěných médiích, neboť právě zmínky v zábavných časopisech a přílohách velkých deníků s patřičnými obrázky se běžným lidem vtisknou do paměti daleko silněji než klipovité bizarnosti z internetu, na němž je možné publikovat kdeco.

Ne, zatím nám nikdo povinně nevnucuje, že máme jíst místo běžných potravin hmyz. Podsouvají nám tento “trend budoucnosti” jen tak nenápadně, v podtextu mezi řádky, zábavnou formou oddechového čtení, aby to nevzbuzovalo velkou pozornost. 

To si takhle čtete ve víkendovém magazínu deníku Právo roztomilý článek o zvířátkách v zoo a v jeho polovině autorka mezi řádky vloží tuto pasáž: 
“(Chovatel) se ptá, zda se nebojím hmyzu. (…) Švábi, potenciální budoucnost jídla pro lidstvo se povalují v misce na kuchyňské lince…” 
Jedná se o ideální metodu, jak lidem skrze tyto nenápadné zmínky v článcích nenásilnou formou vtisknout do myslí novou normalituOpakovaným a cíleným protežováním bizarností prosáknou nové normy do vědomí lidí jako cosi naprosto běžného (taky vám v té souvislosti přichází na mysl “trendy” jako LGBTQ, transgender, queer, právo na změnu pohlaví u dětí atd.?), z čehož se stala zvyklost provozovaná většinou společnosti, a z níž se posléze stane standard a norma chování pro ostatní.

Po několika letech takto zacílené propagandy si už nikdo nedovolí zpochybnit, že hmyzí potrava je jediná možná budoucnost pro nás všechny. A jen ten, komu ještě neumřel mozek, ještě bude v takové chvíli obhajovat, že tomu kdysi v minulosti bylo jinak.

Výstižně to vyjádřil Daniel Vávra (FB a Parlamentní listy):

“S těmi brouky je to strašně zajímavé. Nikde nic, nikoho to nezajímá, vůbec to není téma a najednou je to všude. V Brně dělají hamburgery, přidává se to do potravin, kdo to nechce jíst je dezolát, lepší lidé se předhánějí v deklamacích, zda raději jedí červy, cvrčky, nebo kobylky, dezinformátoři šíří řetězové mejly o cvrčcích (koho by napadlo v roce 2000, že tohle bude jednou titulek ve zprávách), neuplyne den, aby o tom nebyla reportáž v TV. Za poslední měsíc vyšly podle google trends desítky článků o hmyzu v potravinách.”

Co si myslet o tom, když si v tisku během týdne přečtete čtyři celostránkové články o novém gastronomickém trendu – hmyzu, jakožto velkém hitu, který může brzy nahradit stávající potraviny, a ve stejném vydání, o pár stránek dál, do vás hučí, že hmyz v jídle je psychopatická konspirace chorých mozků, které věří jen magoři? 

A přesvědčují nás o tom nejen “důvěryhodné” osoby typu Cempera nebo novináře Šulce, ale stejnou schizofrenii předvádějí i spříznění komentátoři o pár stránek dále. Nechvalně známý reklamní magnát Horák se svěřuje, že u nich doma to prý mají všichni v hlavě “srovnaný” a nikdo z nich magory neudělá.

Nenachytají se na bludy o červech v potravinách, které šíří ti magoři na síti, když přitom nejde o nich jiného, než že EU připsala pouhopouhé čtyři druhy hmyzu na seznam látek, které se mohou používat v potravinářství (opakuje ad nauseam Cemperovo tvrzení jako všichni papoušci před ním, až se z toho stala pravda). Ale jinak je to chorá psychopatická konspirace, nic takového nám přece nevnucují.

Asi je to tedy humbuk? Ano, až na ty příspěvky o pár stránek dále, které říkají pravý opak. :) A taky na stránky Světového ekonomického fóra, které pravděpodobně musel napadnout nějaký hacker a vložit do něj článek s názvem Proč musíme dát hmyzu roli, kterou si zaslouží v našich potravinových systémech (Why we need to give insects the role they deserve in our food systems).

Naštěstí je Světové ekonomické fórum marginální skupinkou bezvýznamných tlachalů, kteří nereprezentují žádné důležité osoby dnešního světa, s nikým se nestýkají a nijak vážně neovlivňují vývoj v naší zemi a celém světě, rozhodně tedy nehrozí, že by ze strany tohoto spolku přicházel jakýkoliv tlak na globální změnu jídelníčku. Obdobný nátlak těchto figurek na globální proměnu našich životů během koronatyranie byla samozřejmě jen výjimka.

Mimochodem: všímáte si, jak pro všechny současné globální agendy, jak covidovou, tak ukrajinskou i pro tuto progresivně-potravinovou obstarávají podporu v médiích totožné osoby?

Pro ilustraci – zmíněný reklamní kreativec (kreatura?) Horák projevil svou citlivou a angažovanou duši již v době nejsilnějšího nátlaku moci na povinné očkování, pochopitelně na té správné straně. V srpnu 2021 ve vysílání Primy prohlásil, že důchodcům by zastavil vyplácení penze, dokud se nenaočkují.

Zabavit důchodcům penzi požaduje i nyní, ve chvíli, kdy v době vysoké inflace vláda seniory okrádá o zákonnou výši valorizace (“…jedinou možnou a proveditelnou ekonomickou reformou je zabavit důchodcům penze a tyto peníze věnovat na vzdělání mladých prostřednictvím AI.(…) Co se stávajícími důchodci? Nejsem nelida, ale řekněme si to upřímně – zanechali nám spálenou, rozkradenou zemi a nyní chtějí čerpat vysoké penze.”).

Charakter tohoto hajzlíka dobře dokresluje fakt, že se v roce 2011 lísal do přízně Andreje Babiše, jemuž s nebývalou podlézavostí nabízel spolupráci pro tehdy rozjížděný politický projekt ANO: 
“Jsem spolumajitelem TBWA – třetí největší reklamky s obratem cca 120 mil. Pokud si přejete se mnou spolupracovat – já si to přeji -, pojďme se potkat. Dokážu toho udělat opravdu hodně, váš projekt mě baví.” 

Po snaze dělat kampaň oligarchovi se přihlásil o zakázku pro ČSSD, jíž stvořil kampaň, namířenou proti oligarchovi. :) A později zase přicmrdával Pirátům. (zdroj: Jakub Horák – Pusťte nás na ně, aneb sprchové gely, MFD 22. 4. 2022)

Není divu, že podobné bezzásadové tajtrlíky najdete všude, kde jen trochu koukají prachy a osobní prospěch, jsou ochotni ochotně agitovat pro kteroukoliv masovou oblbovačku, ať už se týká roušek, testování, očkování, podporu LGBTQ, BLM, Ukrajiny až po aktuální vládní kampaně pro ožebračení obyčejných lidí a seniorů.

Přitom souvislost vakcinačního teroru se státním okrádáním důchodců není vůbec od věci. Jak říká klasik, všechno souvisí se vším.

Málokdo zaznamenal zásadní zprávu z loňského srpna (s čestnou výjimkou právníka Ondřeje Dostála a deníku Právo), že stát má velký problém s platbou za dojednané dodávky genových mRNA jedů firmě Pfizer. V informaci téměř zapadla věta, že ministr Válek si na splácení vakcín půjčil dvě miliardy z REZERV NA DÁVKY DŮCHODOVÉHO POJIŠTĚNÍ. Diví se někdo, že o půl roku později musela Pětidemolice přistoupit k překotnému rušení valorizace důchodů za stavu legislativní nouze? Kolik asi zůstane v rezervách důchodového pojištění za pár let? Nebo snad někdo věří, že Vlastík ‘Leopard’ Válek tuto “půjčku” vrátí z vlastní peněženky?

Koncem května vydala Evropská unie zprávu o nové dohodě s Pfizerem, umožňující zrušit odběr nepotřebných genových jedů. Výše penále za nedodržení smlouvy zveřejněna nebyla, z jednoduchých propočtů ji můžeme odvodit na 3,5 miliardy. Nechápu, proč se k odběru a uhrazení částky za původní objednané množství vakcín nepřihlásily naše mediální krysy a celebrity z kampaní za tečku, která za ně tak nadšeně horovaly? Copak už pro ně vakcíny neznamenají naprostou životní nezbytnost, bez níž nebudou schopni svobodně žít, chodit chlastat a pobírat státní dotace?

Proč se k uhrazení penále Pfizeru ochotně nepřihlásil hvězdný youtuber z Dubaje Petr Ludwig, který v dobách nejtužších lockdownů v médiích komandoval celý národ, ať povinně nosí roušky, žádal tvrdé sankce pro všechny, kdo nebude poslouchat, diktoval státním orgánům, co mají povinně nařídit obyvatelstvu, volal po masovější přítomnosti policie v ulicích a pravidelně vyžadoval stále tvrdší lockdowny, totální omezení pohybu a uzavírání všech okresů. 

Nikdo z mediálních presstitutů zatím nepodal žádné vysvětlení, jak se tento bezvýznamný “mentální influencer” ocitl zrovna v nejtěžší době pro naši svobodu ve světle reflektorů, aby z titulních stránek tisku a všech dalších médií diktoval politikům, lékařům, bezpečnostním orgánům státu a obyvatelstvu, jak mají správně zvládat virovou pandemii. 

A spolu s ním i další známé figurky, instalované do pozice “expertů” permanentně vyhrožující novými a novými mutacemi viru a doživotními lockdowny, jako Kulveit, Hel, Tachezy, Trnka, Levinský, Konvalinka, Hořejší a další jezdci covidové apokalypsy. Kampak se náhle všichni ztratili (tedy o některých to víme: negramotný “vědec z Oxfordu” Kulveit si s kolegy za peníze zkrachovalé banky z kryptoměn pořídil zámek)?

Žádný div, že stejně jako marketingový velikán Horák, i tento světaznalý chlapec jménem Ludwig účinkuje i v dalším dějství stejného představení. Aktuálně se angažuje ve prospěch agendy potlačující chcimíry a dezoláty, narušujících bojovou jednotu euroatlantické civilizace. Do svých rozhovorů si zve takové myšlenkové giganty jako je plukovník Foltýn, jež proslul nálepkováním obyvatel ve stylu předchozího režimu; každý, kdo se snaží získávat informace z jiných zdrojů, než je státní válečná propaganda, je podle něj životní ztroskotanec, který by jinak páchal trestnou činnost (viz jeho prohlášení z pořadu ČT 168 hodin).

Aby se člověk nestal životním ztroskotancem, je třeba zřejmě být vždy na té správné straně a poklonkovat moci. Ale pozor, soudruhu plukovníku, stává se, že někdy nepomůže ani to. Po hádce s ministryní Černochovou musel plukovník z armády odejít a nyní tak bude tento armádní filosof sloužit svému novému veliteli přímo na Hradě.

Lidé typu Horáka i Ludwiga svým okamžitým přeskakováním z jedné dominující agendy na druhou přesně splňují definici užitečných idiotů, jak ji skvěle vyložil jistý přispěvatel s přezdívkou Roman Moskowski:

“Dnešní doba, pravděpodobně v souladu s trvale udržitelným rozvojem, užitečné idioty recykluje. Patrně se zjistilo, že užitečný idiot má paměť akvarijní rybičky, takže mu je možno předkládat jedno téma za druhým. Jeho omezená paměť mu dovoluje zapomenout na předchozí idiocii a ihned a bez váhání se vrhnout do idiocie další. (…)
Užitečný idiot má totiž tunelové vidění a selektivně si vyhledává jen ty informace, které mu zpětně potvrzují jeho retardovanou pravdu. (…) Jediné, co vám zbývá, je jen fascinovaně pozorovat řetězení, eskalaci a gradaci píčovin, kterým je schopen zcela propadnout natolik, že dnem i nocí poučuje, mentoruje, soudí, odsuzuje, proklíná, vyhrožuje, káže, zakazuje, propaguje, velebí, vytrubuje, mudruje, rozkazuje a doporučuje.

Zdroj: Užitečný idiot není nadávka, je to terminus technicus

No, jako byste viděli naše angažované celebrity za všech režimů, od projevů loajality na sjezdech strany, přes pozdější vzývání demokracie a volného trhu, velebení “euroatlantických hodnot” NATO a EU, za radar v Brdech až po očkování (123 a mnoho dalších) a podporu ukrajinským oligarchům!

V našich médií sílí přitom boj proti “dezinformacím” a “ruskému vlivu” do takové míry, až to vypadá, že se co nevidět naplno rozběhnou masová odhalování “ruských agentů” mezi obyvatelstvem. Je tragické, že lidé v okolí letiště Mošnov se musí kvůli vyjádření svého protestu ke stavbě vojenské základny USA jistit povinným dovětkem, že v žádném případě nejsou agenty Moskvy (Stát hrozí vyvlastněním kvůli vojenské základně. Nejsme agenti Moskvy, háji se odpůrci).

Z obavy, že by jejich postoj mohl být zfanatizovanými politruky z médií vyhodnocen jako “objektivní napomáhání ruské propagandě”, mají potřebu se pro jistotu obhajovat z čehosi tak absurdního, jako by byli povinni projít prověrkou politické spolehlivosti jako za starých časů. Během kádrového výslechu by pak správně měli podepisovat výslovný souhlas s pobytem cizích vojsk v zemiDnes už není možné projevit vlastní názor a bránit svůj vlastní domov (těmto lidem přece hrozí vyvlastnění jejich pozemků!), aniž by člověku nehrozilo obvinění ze škůdcovské činnosti proti zájmům euroatlantické civilizace a vytvoření promoskevské protistátní spiklenecké buňky.

Jak se správně orientovat mezi ruskou (=totalitní) a vládní (=svobodnou a demokratickou) propagandou se přitom všichni obyvatelé mohou poučit z vysílání naší veřejnoprávní televize, která poskytne politické školení, jak ruská propaganda rozhodně nevypadá, viz článek Ladislava Větvičky České zbraně pod znaky wehrmachtu opět bojují na východě.

Novináři z provládních médií a politici dnem i nocí žijí bojem proti ruským agentům a šiřitelům dezinformací, což jim slouží jako ideální odváděč pozornosti, neboť problémů se sebou samotnými mají více než dost. Jak poznamenává Zbyněk Petráček v Lidových novinách (Nebudu konkrétní. Víme, že armáda má problém, ale nevíme jaký, kompletní článek zde
“Čím víc padají výrazy “proruská scéna u nás” či “ruské tajné služby”, tím víc může v občanech sílit pocit, že je to jen alibi pro ryze domácí spory.”

Přitom lidé u mošnovského letiště mohou být zcela klidní, podle našich politických špiček žádná americká vojska nebudou. Náměstek moravskoslezského hejtmana Kania (ANO) přece v rozhovoru pro MF DNES jasně přislíbil, že v Mošnově bude stát pouze armádní logistické centrum, a pokud ne, budou chtít od Američanů areál vrátit.

Neprozradil už, jak by to chtěl provést, pokud by se US army do areálu v Mošnově opravdu nasáčkovala (což by nebyl žádný div) a usadila se tam se vším vybavením a infrastrukturou. Odhodlal by se snad pan náměstek zaklepat na dveře hangáru a se vším důrazem by prvnímu americkému generálovi, který by odtamtud vyšel, tvrdě a nekompromisně vzkázal: “Seberte si všechno, co jste sem navozili a pakujte se odtud pryč!”?

Největší starosti o to, zda si lidé v zemi nežijí příliš nad poměry a stát jim neplatí příliš vysoké mzdy nebo přemrštěné sociální dávky, mají již tradičně paraziti z vládnoucí Pětikoalice.

Nedávno jsem zmiňoval výrok senátora Hraby (zvoleného za kypersko-kokainový spolek STAN), který vyzýval k radikálnímu seškrtání zneužívaných sociálních dávek, aniž by zmínil nechvalně známou postavu podnikatele Michala Redla, blízkého přítele špiček hnutí STAN a dodavatele kokainu v jedné osobě, který déle než dvacet let pobíral sociální podporu na svou vyfabulovanou invaliditu ve výši 75-100 tisíc Kč měsíčně.

Podobnými starostmi o to, zda lůza chodí řádně do zaměstnání a nepobírá podporu v nezaměstnanosti, se trápí i jiný senátor za Pětikoalici, Josef Bazala (KDU-ČSL):

“Parta nespokojenců vyřvává před Sněmovnou demisi vládě. Kdo je platí? Jak to, že nejsou v práci? Normální člověk nemá dopoledne čas. Na Úřadě práce se poptává 300 000 volných míst. Bojují proti bídě, ale na cestu do Prahy mají. Asi jsou sociální dávky nastaveny příliš velkoryse. Pro společnost jsou tito lidé k ničemu.”

Zdroj: https://www.facebook.com/BazalaJosef/posts/736850311775356

A ve stylu pomocného dozorce VB se ptá, proč zrovna nejsou v práci.

Jelikož to byl po senátoru Hrabovi už druhý papaláš z Pětikoalice, jenž projevil starost o údajně velkorysou výši podpor pro nezaměstnané a sociálně slabé, zaslal jsem mu dotaz, z jakého titulu zrovna on, osoba z vrstvy privilegovaných, která v dnešní době jako jedna z mála nemusí mít obavu o pravidelnou valorizaci svých platů, má odvahu vybízet k osekávání skromných dávek pro kohokoliv, kdo třeba zrovna ne vlastní vinou přišel o práci, například z důvodu nemoci, nebo ji vzhledem ke svému věku hůře shání.
A proč má zrovna on potřebu hodnotit občany, kteří si dovolí v obtížné životní situaci proti dnešní asociální politice vlády protestovat. A pokud už hovoří o nutnosti osekání dávek pro zneužívače, zda by nebylo vhodnější zabývat se těmito záležitostmi i v prostředí vládní koalice, konkrétně v případu Redl?

Oceňuji, že pan senátor mně na rozdíl od svých kolegů odepsal. Sdělil přitom, že si je dobře vědom ekonomických potíží a nelehké životní situace mnoha občanů, ale zdá se mu, že organizátorům demonstrací proti bídě nejde o tíživou existenční situaci obyvatel, ale o získání politického kapitálu a vlivu. Vadila mu také hlučná až agresivní forma protestů:

“Ve středu dopoledne jsem šel kolem Malostranského náměstí, kde jsem uviděl a především uslyšel dav protestujících, které někdo hecoval, vyvolával proti vládní hesla, požadující vystoupení České republiky z NATO, Evropské unie. Legálně zvolení představitelé vlády byli vyzýváni k demisi, nazývání “dezoláty” atd. Shromáždění bylo doprovázeno výkřiky, pískotem, hlukem bubnů a samozřejmě dalšími urážkami poslanců, senátorů pracovníků veřejné zprávy apod.”

Vida, pan senátor měl na nepatrný moment možnost pocítit stejný způsob chování, jaký zažívají běžní občané skoro denně při sledování činů vlády nebo během jednání se státními úřady, když žádají o pomoc v existenčních problémech.

Je mi líto, že pana senátora demonstrující častovali nadávkami do dezolátů, ale to samé jsme přece zažívali všichni během posledních tří covidových let všichni, kdo jsme se odmítali testovat, očkovat a nosit roušky; všemožná pořvávání, šikanu a dokonce i policejní násilí si museli vytrpět i četní “spořádaní občané”, když neměli správně nasazený respirátor, nedodrželi nově zavedený “distanční odstup” nebo si vyšli pozdě večer na vzduch, případně do trafiky pro cigaretu.

Tehdejší intenzita a míra šikany ze strany zcovidizovaného státu a zfanatizovaných rouškařů se rozhodně nedá srovnávat s tím, když musí privilegovaný politik s imunitou a zaručenou valorizací své honosné mzdy nuceně přejít okolo hlučného demonstrujícího davu, pane senátore. Takového politika rozhodně žádná sociální síť nebude cenzurovat, když si posteskne, jak jej obtěžuje ta hrstka neúspěšných, kteří si neumí zařídit pohodlný život jako on.

Ale co je covidový a očkovací teror let 2020-22 oproti chystaným válečným přípravám! Hned vás, lůzo, přejde chuť na nějaké demonstrace! 

Novináře a média jsme si během sehrané pandemie vycvičili k poslušnosti, to by bylo, aby jsme nedovedli k totální podřízenosti i ten zbytek nepodvoleného národa. Za ty tři roky jsme si vyzkoušeli, že je to celkem snadné: stačí masu nemyslících lidí pořádně vystrašit, a ti pak budou ochotni k čemukoliv. 

Budou lhát, popírat realitu, popřou všechny své zásady a ideje, stane se z nich zvěř, škodící okolí i sobě samým, půjdou i proti vlastním dětem a rodině.

Povinné testování, evidence a státní sledování, nařízené izolace, udávání kolemjdoucích za chybějící hadr na hubě nebo nedodržení “povinného odstupu”, rozdělování uvnitř rodin, nařízené respirátory, nutnost prokazovat se covid pasy a QR kódy kdekoliv se hnete, uzavírání stamilionů lidí do karantén a domácích vězení, celoroční zavírání škol, likvidace malých živností, rušení pracovních míst, vyhazování ze zaměstnání za odmítnutí se očkovat, zákazy vstupu do veřejných prostor, restaurací, galerií, úřadů, na kulturní akce, policejní razie proti otevřeným hospodám, vodní děla na demonstracích…
To všechno jako by se vůbec nekonalo, když poslouchám monotónní klábosení dvou vakcinačních fanatiků Prymuly a Chlíbka v diskusi o covidové éře na serveru Novinky.

Chlíbek a Prumyla se o covidovém a vakcinačním šílenství baví stylem, jako by vzpomínali na dávnou povodeň, která se před dlouhými lety prohnala městskou čtvrtí, daleko od jejich obydlí a napáchala trochu škody při chaotických záchranných pracích. Hodnotí ji asi tak banálně, že na přívaly vody si příště musíme dát pozor, ale stejně tak je třeba se obávat i silného větru nebo veder a požárů. Podle nich se při tom všem běsnění zkrátka udály nějaké “přehmaty” a že kvůli této “lokální povodni” byl celosvětově (!) nastolen nový režim totalitního střihu s drastickými represemi a nařízeními, v němž lidé, kteří odmítali budovat pomyslné povodňové hráze v místech, kde nebylo po vodě ani památky, byli nuceni preventivně nosit holínky a plovací vesty. Odmítači těchto nesmyslných opatření byli veřejně osočováni, že kvůli nim bude zaplaven celý svět.

Je pozoruhodné, že oba vakcinační mágové ani slovem nevzpomenou okamžik náhlého ukončení “pandemie” v únoru 2022. Ještě týden před “ukončením” akce COVID tato covidofašistická sebranka do médií chrlila data o nárůstu počtu nakažených a nutnosti zachovat všechna tvrdá opatření a povinně se očkovat kvůli trvající hrozbě pro populaci. Koncem února pandemie přestala existovat, jako když zhasnete světlo. 

Firmy už náhle nemusely povinně testovat všechny zaměstnance, respirátory byly zrušeny, při vstupu do restaurací nebylo nutné překládat jakési elektronické kódy, nebyly nutné rozestupy, bez očkování jste se najednou mohli vrátit do zaměstnání, odkud vás před týdnem propustili.

Co je to za zvláštní nemoc, která na tři roky paralyzuje celý svět, uzavírá obyvatelstvo do domácích vězení, ničí celé rodiny, likviduje všechna dosavadní práva a svobody, devastuje ekonomiku, průmysl, malé živnostníky a dnem i nocí chrlí apokalyptické zkazky o globálním masovém umírání obyvatel, a za další týden nic z toho není potřeba a celá vakcinační squadra se bez roušek, rozestupů a kontrol očkování objímá na masové demonstraci na podporu Ukrajiny?

Nikdo se tomu nediví a novináři přinášejí oslavné reportáže ze sedmdesátitisícové demonstrace lidí, které by týden předtím hanili jako nezodpovědné stádo, antirouškaře, popírače covidu, dezoláty, šiřitele nových mutací koronaviru a volali na ně policii k zásahu

Ochočené presstituty ale žádné rozpory v logice netrápí, oni zkrátka jen naskočí na novou nadiktovanou agendu, a tu začnou prosazovat a obhajovat stejně urputně, jako tu včerejší. A před svými dirigenty, kteří jim určují linii jejich agendy, se nacházejí ve stále stejném uctivém úklonu. Kdyby jich náhodou napadlo, zda by se mohli na chvíli dopustit kritického myšlení či se chtěli odvážit pohledu i z druhé strany, raději se svých loutkářů předem zeptají. 

Přesně dle takto naučené rutiny učinili i redaktoři Novinek, když se připravovali na “diskusi” s Prymulou a Chlíbkem. Jak jsem se již zmínil v rubrice Stručně&jasně (12. 6. 2023), moderátorka se během hodinové diskuse nechtěně prořekla, že původně měli v úmyslu k diskusi s plukovníkem Prymulou přizvat i oponenta, prof. Jiřího Berana.
Naštěstí si včas uvědomili možné potíže, které by to mohlo způsobit průběhu poklidné diskuse, a tak se zavčasu zeptali samotného pandemického řiditele Prumyly, zda s tím nebude mít problém; jaký div, pan Prymyla s tím pochopitelně problém měl:

“My jsme zvali, nebo chtěli jsme zvát do studia třeba pana Jiřího Berana, vy [Prymula] jste s ním mluvit o tom nechtěl tady ve studiu.” (v čase 30:07 min.) Plukovníkovi se neodporuje, naši “nezávislí” novináři opět ochotně sklonili hlavu a covidofanatikovi vyšli vstříc, a místo “problematického” Berana pozvali jeho kamaráda plukovníka Chlíbka, s nímž se ve všem shodl. :)

Tradice servility a předposranosti českých hypotékových novinářů, kdy privilegovaný host nadiktuje “nezávislému” redaktorovi, s kým je ochoten jít do diskuse, tedy pokračuje stejnou měrou.

Státní moc si je (nejen) za covidu vycvičila naprosto důkladně. A tito stejní novináři se domnívají, že pokud budou nadále poklonkovat mocným a vlivným a projevovat všelijaké ochotné službičky, že nakonec je systém nějak oceníZatím je ocenil tak, že navýšil DPH tištěným deníkům o více než dvojnásobek a jeho novinářům tak hrozí ztráta jejich pracovních míst. Nepochybuji, že se nyní budou snažit svou servilitu ještě více zintenzivnit v domnění, že své chlebodárce konečně získají zpět na svou stranu. Jen do toho, jen tak dál!

Skvělým dokladem o novinářské důvěryhodnosti je právě zveřejněný oficiální průzkum britské společnosti Savanta pro King’s College London a BBC, podle něhož téměř čtvrtina Britů považuje proběhlou pandemii covidu za podvod.

Zprávu o průzkumu kupodivu uveřejnila i naše hlavní média. Po třech letech nepřetržitého a jednostranného výplachu mozků z tisku, televize i internetu, koordinovaného médii celého světa, je takový výsledek tristní. Měla být tato vypuštěná informace o průzkumu signálem “shora” směrem k vlastníkům a šéfům médií, že jako novináři ve své službě moci naprosto selhali a do další připravené globální krize mají za úkol v patřičném ovlivňování veřejnosti přitvrdit? Současné proválečné šílenství by tomu nasvědčovalo.

Pokud někdo stále nevěří, že dnešní hlučné přípravy na válku s Ruskem nejsou jen další fází předchozího covidového šílenství, ať si přečte vyjádření brigádního generála Petra Šnajdárka ze čtvrtečního (15. 6. 2023) Práva. Generál Šnajdárek je osoba, která se v době nejtvrdšího covidismu podílela při ministerstvu zdravotnictví na zavedení šmírovacích aplikací typu Chytré karantény, Tečka a čTečka s digitálními certifikáty o platném očkování, a informačních systémů mapujících osoby v nucených izolacích a trasování lidí nakažených koronavirem (=pozitivně otestovaných nedůvěryhodným PCR testem).

Zcela v závěru rozhovoru generál Šnajdárek podotýká, že díky tomu, že tyto systémy mohly být v předchozích letech během covidových restrikcí zavedeny a prozkoušeny v reálném provozu, jsou tyto represivní nástroje vládě, ministerstvům, státním i krajským orgánům stále k dispozici a připraveny k okamžitému použití:

“Nástroje (=šmírovací aplikace), které jsme vytvořili, tady jsou a v případě krize se [opět] dají zapnout.”

Kdo se dosud domníval, že covidová plandemie a armádní přípravy na válku v souvislosti s konfliktem na Ukrajině jsou dvě různé, nesouvisející agendy, má z těchto slov jedinečnou možnost pochopit, jak na sebe obě fáze jednoho procesu plynule navazují. Propojení technologií digitálního koncentráku na covidové i armádní bázi už nemůže být popsáno jasněji. Kdo dokáže číst mezi řádky, tak tyto věci pochopí i z náznaků v rozhovorech s představiteli armádní či státní moci v mainstreamovém tisku.

Rozhodně nemám radost, že dennímu tisku hrozí kvůli vládním deformám zánik. Ale není mi jasné, proč v okamžiku, kdy jde těmto novinářům o přežití, začnou se najednou odvolávat na to, že jejich média jsou hrází proti dezinformacím.

Poslední tři roky byly důkazem o naprostém opaku. Tzv. “svobodný tisk” předváděl během covidového běsnění a očkovací hysterie to nejhorší za celou dobu své existence. Z těch nejhorších excesů bych připomněl umlčování oponentů covidových opatření, volání po omezování svobod neočkovaných, horlivou podporu cenzury alternativních médií a nadšený potlesk při lockdownovém zavírání hranic okresů i malých obchodů a živností. 

Novináři snad očekávali za podporu covidového teroru vděk ze strany moci; místo toho přišlo likvidační zvýšení DPH. Do značné míry si za svou situaci můžou sami. A spousta z nich je zkrátka nepoučitelných.

Každým dnem můžeme očekávat, že státní moc a jí ovládaná média oficiálně oznámí veřejnosti, že 2 + 2 = 5. Vyplývá to z logiky jejich jednání a chování za poslední měsíce a roky. Pokud jsou dodávky zbraní na Ukrajinu, cvičení odvodů branců a výhrůžky válkou důkazem, že válku nikdo nechystá, není vůbec nepravděpodobné, že v jeden okamžik bude veřejně vyhlášeno také to, že 2 + 2 = 5.

Na titulních stranách všech novin vyjde tato státem schválená rovnice palcovými titulky, Česká televize spustí kontinuální vysílání ve speciálně upraveném studiu, kde se budou střídat všemožní experti a vysvětlovat nám, že tato nová oficiální doktrína je logická a naprosto vědecky prokazatelná.
Spolek Euronacistické hodnoty, sdružení Nelež, Cemperův server Manipulátoři cézet a další “ověřovatelé faktů” předloží ověřené a nezpochybnitelné důkazy, že odjakživa platilo, že dva a dva se rovná pěti (“Naše hodnocení: vždy to byla pravda.”) a Čeští elfové (již pod správnou hlavičkou BIS) zveřejní nové svodky a monitoringy osob, které stále šíří dezinformaci se starou verzí rovnice 2 + 2 = 4.

Konečně nastane éra totálního míru, pravdy a lásky.nikdo už se nebude bát.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)