Útok ve vlaku do Londýna: Skončí pachatel masakru jen na psychiatrii? A co Okamurovo varování?
Sdílejte článek:
SLOVANKA
Údajný „Brit,“ který útočil ve vlaku na cestě do Londýna, přičemž za sebou zanechal 11 zraněných, podle všeho zřejmě neskončí ve vězení, ale na psychiatrii.
I to je důvod proč byl velmi záhy po dopadení pachatele útok překvalifikován a již není považován za „teroristický.“
Co je tedy aktuálně známo o útoku a pachateli?
Byla odhalena mrazivá výhrůžka, kterou učinil podezřelý muž s nožem během svého násilného 14minutového běsnění.
Krvavé řádění se odehrálo na vysokorychlostním vlaku LNER, který v sobotu odjížděl ze stanice Peterborough, přičemž 11 lidí vyžadovalo nemocniční ošetření.
Svědci přirovnali scény ve vlaku k „něčemu z filmu,“ protože sedadla zůstala pokrytá krví.
A jeden cestující se přihlásil, aby prozradil, co podezřelý útočník řekl, když následoval masakr.
Údajně řekl, že „ďábel nevyhraje“, když zahájil zběsilý útok.
Pasažérka Dayna Arnoldová, 48 let, řekla The Telegraph, že viděla, jak se k ní útočník přiblížil, když se oháněl čepelí.
„Pak se v jeho očích něco změnilo a řekl: ‚Ďábel nevyhraje‘.“
Další očitý svědek, známý jako Steve, řekl BBC: „Jakmile jsme slyšeli, že něco není v pořádku, popadli jsme naše tašky a řekli jsme, že jdeme na opačný konec vlaku.
„Děti byly velmi statečné Jsou samozřejmě velmi otřesené, ale byly během útoku velmi statečné.
Bylo to prostě znervózňující, protože jsem nevěděl, co se děje… Věděli jsme, že jsme v krabici a nemohli jsme se z ní dostat, ani kdybysme chtěli.
Spousta lidí plakala; Jedna z dívek, se kterou jsme byli, měla na kabátě krev z toho, jak se někdo pokusil projít, utéct, kdo byl pobodán, takže byla hodně rozrušená a mnoho lidí se bálo toho, co se stalo.“
32letý černý britský státní příslušník (viz obrázek z útoku) je v policejní vazbě pro podezření z pokusu o vraždu.
Policie potvrdila podrobnosti o jeho národnosti až asi 15 hodin po útoku.
Specializovaní detektivové nyní údajně zkoumají anamnézu zdravotního a duševního zdraví útočníka.
„Nárůst“ policistů viditelně rozmístěných po železnicích v zemi se pravděpodobně zaměří na hlavní terminály, jako je Londýn, Birmingham, York, Leeds a Manchester, stejně jako na vlaky na trati East Coast a v Huntingdonu.
V době útoku policie prohlásila „Plato“ – kódové slovo používané záchrannými službami v reakci na „záškodnický teroristický útok.“
To bylo brzy zrušeno, když ministr obrany v neděli potvrdil, že úroveň teroristické hrozby v Británii zůstává „značná,“ ale nezměněna.
Několik fanoušků Nottinghamu Forest, kteří cestovali po zápase domů, bylo na palubě služby LNER, když se běsnění rozvinulo.
Jeden z příznivců řekl Expressu:
„Ohlédli jsme se a viděl jsem toho vysokého černého muže, kolem 30 let… Jeho oči vypadaly mrtvě a pohyboval se směrem k nám, pronásledoval nás s něčím, co vypadalo jako kuchyňský nůž. Bylo to zakrvácené a on se pohyboval mezi vagóny.“
Držitel permanentky utrpěl vážná zranění poté, co se pokusil ochránit malé dítě.
Majitel Nottinghamu Forest Evangelos Marinakis slíbil, že zaplatí veškeré účty za lékařskou péči fanouškům zraněným během incidentu.
Řecký podnikatel ve svém prohlášení uvedl: „Všichni v Nottinghamu Forest jsou šokováni a hluboce zarmouceni tím, co se stalo.
Odvaha a nesobeckost, kterou projevili naši fanoušci ve vlaku, představuje to nejlepší z lidskosti a to nejlepší z komunity našeho klubu.
Zajistíme, aby každý podporovatel zasažený tímto incidentem obdržel jakoukoli finanční podporu, kterou potřebuje, aby měl přístup k nejlepší možné lékařské péči, až se bude zotavovat.
Naše myšlenky a modlitby jsou se všemi postiženými.“
Tolik tedy aktuálně k případu, který není vyšetřován jako terorismus, ale spíš jako čin psychicky nemocného.
Mnoho lidí na sociálních sítích velmi negativně reaguje na fakt, že je útočník prezentován jako Brit, i když jeho původ není evropský.
Lze očekávat, že incident dále posílí protimigrační nálady a Starmerova velmi neoblíbená vláda zaznamená další pokles přízně.
PS:
Co na to udavač Pospíšil a státní zástupce, kteří tvrdí, že upozornění na masakry černochy či migranty je rasismus? A ti vrazi jsou pak v depresi? Britové už před černochy nepoklekávají?
Jo pardon, oni už se v NO GO zonách v Británii narodili, takže jsou to vlastně Britové, takže už vraždí Britové…
I senátorka „Myrka“ je zděšena a šokována, že se to pobodaným nelíbí. I TOP 09 Pospíšil je zděšen a šokován, že se to podřezaným bílím ve vlaku nelíbí. Vždyť podřezávat bílé je zábava a Pospíšil se státním zástupce a policií z toho mají legraci.
Jo pardnon, to není teroristický čin, podříznout ve vlaku deset lidí nebílím „Britem“. Jasně, je to Brit a jenom „Okamurové – náckové a rasisti“ by tyto černé Brity nazvali migranty.
Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.
S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přesPayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800 (Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby
Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym. Pokud máte zájem o vydání potvrzení o poskytnutí daru (např. pro daňové účely), napište nám na redakční mail [email protected]
Příspěvky za měsíc ČERVEN 2026: *****************************************
RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, František Šmíd 1000,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Jaroslav Jedlička 200,- Kč, Pavel Komínek 300,- Kč, Dana Lufinková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Anonym 300,- Kč, Karel Vávra 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 100,- Kč, Miroslav Andreska 300,- Kč, David Bezděk 50,- Kč, Anonym 50,- Kč, RNDr. Václav Vohánka 1000,- Kč, Lubomír Štěpán 250,- Kč, Martin Vacek 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jaromír Válek 500,- Kč, Anonym 70,- Kč, ing. Jan Lipský 100,- Kč, František Burda 50,- Kč, Radomír Šimek 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janicko 500,- Kč, Jiří Kobližka 400,- Kč, Dr. Věra Hýlová 250,- Kč, František Škoda 500,- Kč, Ivo Pimper 500,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Zdeněk Frič 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Antonín Glacner 500,- Kč, Anonym 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Petr Franc 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč
Celkem za měsíc: ... 13 770,00 Kč
Vybráno 30.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Náhledové fotografie k článkům jsou většinou ilustrační. Ne všechny články musí explicitně vyjadřovat názor redakce.
– Strach z migrantů je společensky nepřijatelný předsudek a důvod k společenskému vyloučení.
– Projev nedostatečné lásky k migrantům je důkazem odporné sexuální úchylky s trestním postihem.
– Křik o pomoc při napadení migrantem je zločin z nenávisti.
– Potřísnění vlastní krví oděvu migranta je trestáno coby brutílní projev nenávisti k menšinám.
– Obrázek bodajícího migranta a zveřejnění je propagace nacismu. Foto skutečného případu je přitěžující okolnost.
– Být svědkem napadení migranty bílé dívky je důvod k uvalení preventivní vazby svědka, aby se předešlo zveřejnění.
– Úspěšná obrana před okradením migrantem je trestána coby loupežné přepadení a bránění výkonu přirozené činnosti migranta.
– Pokud preventivní lékařská prohlídka zjistí, že vaše dcery nad deset let ještě nebyly znásilněny migrantem, je to důvod pro soudem přikázané zrušení rodiny, odesláni rodičů do vězení, a dětí na převýchovu do nejbližší mešity.
Co k tomu všemu dodat, snad ještě více otevřít náruč, pozavírat individua jako je Okamura a bude tu konečnĕ pravda a láska taková jak má být.
Slušnému č̣lověku je přece zle z takových plakátů, nepravd a štvaní proti jiným etnikám, kteří nás tolik obohacují.
Pokud nebudou tyhle zločiny trestány stejně tvrdě, jako se trestaly ve středověku nebo raném novověku, tak jich bude přibývat. To ovšem znamená pospíšilovský póvl zbavit moci.
Když na mně přijde pořadí a musím služebně do zasraného Práglu, u sebe nosím Berretu 92 a tři zásobníky. Jeden ve zbrani a s nábojem v hlavni.
V případě, že bych se dostal blízko takovému konfliktu, tak bych neváhal ani vteřinu. Útočník s nožem by byl asi hodně děravý.
Jsem hodně rád, že v naší republice ještě můžeme vlastnit zbraň na svou obranu a to nás, aspoň si myslím, zatím ochraňuje před přílivem arabáčských vrahů .
Ti se zejména bojí jedné věci. Víte které?
To ví málokdo, a to, že Arabáče zabije nebo zastřelí žena. Nemůže přijít do jejich nebe.
Nebo že budou pohřbeni s prasetem.
V tom případě se už nedostane do toho jejich nebe, kde na něj čeká 70 překrásných panen.
Toho docela dobře využívali Amíci v koncentrácích Abú Ghrajíb.
Mučení, bití, týrání. Snímky z irácké věznice Abú Ghraíb – Zprávy
Určitě to měl od malička těžké, jeho rodiče byli v Africe pronásledovaní a donesli si to trauma sebou, do Anglie. A on se od dětství tak snažil! Byl tichý, zdravil sousedy a sháněl si poctivou práci (marně). Svou přítomností nás všechny obohacoval, každý den. Jeho nepochopitelný čin s ničím nesouvisí. Rozumíte? Nesouvisí!
Je třeba se semknout. Nasvítit nějaké baráky. Zapálit svíčičky. Položit plyšáky. A hlavně, bojovat s nenávistí!
.
Zapomněl jsem něco?
Já myslím, že zde se projevilo čiré pokrytectví merkelovských zvládačů. Namísto, aby zůstali věrni své víře a neodkladně splnili přání onoho tmavokožněho afrobrita, tak jej zcela nelidsky a rasisticky zavřou do blázince.
Velká listina svobod v této zemi zrozená se nyní předvádí ve své nahotě,
Preferuje a chrání lidský odpad a zločince na úkor a ůčet řadového občana,ktrého nelítostně trestá a drtí při sebemenším náznaku odproru vůči všemdruhům a typům exkrementů lidské žumpy.
v anglii se onehda nekdo postavil islamskemu vrahovy narvalym rohem….ja preferuji Glock. povsimete si ze dobyvatele podporuji darebaci kteri jsou zaroven 4%. proc ? nenavidi normalni spilecnost, rika se tomu Oikofobie
Evropské hodnoty:
– Strach z migrantů je společensky nepřijatelný předsudek a důvod k společenskému vyloučení.
– Projev nedostatečné lásky k migrantům je důkazem odporné sexuální úchylky s trestním postihem.
– Křik o pomoc při napadení migrantem je zločin z nenávisti.
– Potřísnění vlastní krví oděvu migranta je trestáno coby brutílní projev nenávisti k menšinám.
– Obrázek bodajícího migranta a zveřejnění je propagace nacismu. Foto skutečného případu je přitěžující okolnost.
– Být svědkem napadení migranty bílé dívky je důvod k uvalení preventivní vazby svědka, aby se předešlo zveřejnění.
– Úspěšná obrana před okradením migrantem je trestána coby loupežné přepadení a bránění výkonu přirozené činnosti migranta.
– Pokud preventivní lékařská prohlídka zjistí, že vaše dcery nad deset let ještě nebyly znásilněny migrantem, je to důvod pro soudem přikázané zrušení rodiny, odesláni rodičů do vězení, a dětí na převýchovu do nejbližší mešity.
Co k tomu všemu dodat, snad ještě více otevřít náruč, pozavírat individua jako je Okamura a bude tu konečnĕ pravda a láska taková jak má být.
Slušnému č̣lověku je přece zle z takových plakátů, nepravd a štvaní proti jiným etnikám, kteří nás tolik obohacují.
Buzerant Pospisil nikdy nejezdi vlakem, a i kdyby jela, bude mit ozbrojenou ochranku, vsadim se, ze i v Anglii.
Pokud nebudou tyhle zločiny trestány stejně tvrdě, jako se trestaly ve středověku nebo raném novověku, tak jich bude přibývat. To ovšem znamená pospíšilovský póvl zbavit moci.
Angláni už prohráli. Jsou to idioti, co dopustili.
Alláhu skbar!
Když na mně přijde pořadí a musím služebně do zasraného Práglu, u sebe nosím Berretu 92 a tři zásobníky. Jeden ve zbrani a s nábojem v hlavni.
V případě, že bych se dostal blízko takovému konfliktu, tak bych neváhal ani vteřinu. Útočník s nožem by byl asi hodně děravý.
Jsem hodně rád, že v naší republice ještě můžeme vlastnit zbraň na svou obranu a to nás, aspoň si myslím, zatím ochraňuje před přílivem arabáčských vrahů .
Ti se zejména bojí jedné věci. Víte které?
To ví málokdo, a to, že Arabáče zabije nebo zastřelí žena. Nemůže přijít do jejich nebe.
Nebo že budou pohřbeni s prasetem.
V tom případě se už nedostane do toho jejich nebe, kde na něj čeká 70 překrásných panen.
Toho docela dobře využívali Amíci v koncentrácích Abú Ghrajíb.
Mučení, bití, týrání. Snímky z irácké věznice Abú Ghraíb – Zprávy
Po incidentu byli po celé železniční síti rozmístěni další policisté ve snaze uklidnit veřejnost.
aha 🤦♂️🤣
Utočil s nožem 14 minut? Kdybych tam byl já, tak jakmile by vytáhl kudlu, nejpozději do 10 vteřin by bylo po něm.
Co pořád máte, vždyť je to nemocný chudák….
Určitě to měl od malička těžké, jeho rodiče byli v Africe pronásledovaní a donesli si to trauma sebou, do Anglie. A on se od dětství tak snažil! Byl tichý, zdravil sousedy a sháněl si poctivou práci (marně). Svou přítomností nás všechny obohacoval, každý den. Jeho nepochopitelný čin s ničím nesouvisí. Rozumíte? Nesouvisí!
Je třeba se semknout. Nasvítit nějaké baráky. Zapálit svíčičky. Položit plyšáky. A hlavně, bojovat s nenávistí!
.
Zapomněl jsem něco?
Angličtí policisté? Dostali konečně pořádné zbraně nebo pořád bojují jen těmi dřevěnými klacky,
negr z dovozu
Já myslím, že zde se projevilo čiré pokrytectví merkelovských zvládačů. Namísto, aby zůstali věrni své víře a neodkladně splnili přání onoho tmavokožněho afrobrita, tak jej zcela nelidsky a rasisticky zavřou do blázince.
Přes 425 tisíc Němců obětmi trestných činů spojených s uprchlíky. Ale Okamura je fašista!
Samozřejmě, že Pospíšil podal na Okamuru trestní oznámení kvůli volbám. Politici, a zvlášť ti, co si říkají „demokrati“ jsou fakt největší darebáci!!!
Barbucho, barbucho…v Británii je zatím povolena jediná zbraň. Květináč. Onehdá s tím jeden místní udolal podobného magora, ale měl v něm ještě palmu
Velká listina svobod v této zemi zrozená se nyní předvádí ve své nahotě,
Preferuje a chrání lidský odpad a zločince na úkor a ůčet řadového občana,ktrého nelítostně trestá a drtí při sebemenším náznaku odproru vůči všemdruhům a typům exkrementů lidské žumpy.
pane „gogo“ , květináč s palmou je super „bejsbolka“ ale poněkud nepraktické je nošení pod bundou, a to i bez zalévání
v anglii se onehda nekdo postavil islamskemu vrahovy narvalym rohem….ja preferuji Glock. povsimete si ze dobyvatele podporuji darebaci kteri jsou zaroven 4%. proc ? nenavidi normalni spilecnost, rika se tomu Oikofobie