29.1.2021
Kategorie: Politika

Tvrdí a ještě tvrdší

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝDocházíme do bodu, kdy je třeba velmi dobře zvážit, co dále. Dá se říct, že nás evidentně vláda a její podržtaškové míní nadále drtit. V rámci celoevropského sjednoceného postupu, který dodržují politici a média téměř všech evropských zemí, je vcelku jasné, že jsme svědky změny systému. Bohužel na tuto hrozbu nijak aktivně nereagujeme a pouze se podrobujeme. Co lidi probudí? Tvrdé a ještě tvdrdší lockdowny stále nestačí? Chceme dopadnout jako Slováci?

Pokud někdo doufal v rozvolňování a pomalý návratu k běžnému životu, tak doufal marně. Testuje se nadále,a pokud možno, co nejvíce. Proč, to ví pouze zasvěcení. Jde o byznys. Dle informací je až 70 testovacích center v nějakém blízkém obchodním vztahu k premiérovi Babišovi. Dále je velmi nelogicky nastavena nesmyslná výše úhrad pojišťovnami nemocnicím za pacienty s covidem, takže šly stranou zákroky a vyšetření jinak nemocných. Dalším obrovským byznysem je nákup a prodej zdravotnického materiálu. Na to máme ve vládě plno ,,odborníků“. Jenže to vše je nepodstatné a děje se to podle návodu sestaveného jinde než na naší vládě. Ta se s tím pouze zbaběle veze.

Soulad v dění napříč Evropou je zjevný. Nařízení se sice v každé zemi časově mění, ale rozhodně to není proto, že by někde byli ,,úspěšnější“ v boji s covidem, nebo snad že by šlo o rozdíl v toleranci různých vlád. Spíše se zdá, že někdo přes Evropskou komisi drží kontinentálním politikům nůž na krku, případně ty nejvýše postavené dostatečně korumpuje, a ti posléze instruují národní vlády. Nástrojů k tomu mají dostatek, protože jak všichni víme, mechanismus přerozdělování evropských peněz dokáže zázraky. Z bohaté země lze udělat buď ještě bohatší, nebo naopak velmi chudou. Naše vláda velmi řasto kopíruje tu německou, stačí vnímat Merkelovou a můžete věštit, co přijde k nám. A protože těch, u nichž ekonomika funguje i v této době řekněme uspokojivě, je minimálně, tak je vcelku zjevné, že přitlačit je velmi snadné. Navíc každý politik má nějaké máslo na hlavě.

Z výše uvedeného vyplývá dnešní realita. Zatímco střední podnikatelská vrstva je většinou na dně, protože zásoby a rezervy už vzaly za své, státem placení zaměstnanci zatím ještě hlad nepociťují. Soukromé firmy už propustily velkou část svých zaměstnanců, na ty se tak covidhysterie podepisuje stejně, jako na jejich bývalých zaměstnavatelích a pomalu se stávají závislými na státních podporách. Absolutně nikoho nezajímá, jak jsou na tom momentálně lidé platící úvěry, hypotéky, leasingy. Banky jsou, vždy byly a budou dravci a predátoři. Ceny nemovitostí už několik let atakují nesmyslné částky a často přesahují hodnotu, za kterou si je lidí pořizují. Ovšem až teď přichází důsledky nezodpovědného žití na dluh. Nebude dlouho trvat a majetek těžce nabytý, a nejen ten celý nedoplacený, se stane součástí nabídky na trhu. Už se slétají supi.

Objevují se návrhy na odkupy momentálně uzavřených hotelů, ovšem za 50tiprocentní nedávnou tržní cenu. To samé přijde brzy s restauracemi o obchody, další nemovitosti budou brzy následovat. Je otázka času, kdy bude na prodej úplně vše. Například samoživitelky budou muset dělat cokoliv proto, aby uživily své děti. Kam to může dojít, to si jistě dokážete představit. Kriminalita, prostituce, v konečném stádiu násilí. Naprostá destrukce ekonomiky už začala. Bohatí zbohatnou, ostatní se dostanou na pokraji bídy. Proč tomu ještě moc lidí nevěří? Ti, kteří mají dosud práci, jsou v klidu. Opět jde většinou o státní zaměstnance a o ty, kteří jsou placeni nadnárodními společnostmi dosud prosperujícími. Na některé z nich ještě dojde, ostatní pocítí pokles vlastní životní úrovně o něco později. O co však všichni přichází, je i sebemenší náznak demokracie a svobody. Ani toto si neuvědomují obyvatelé Evropy v dostatečném počtu, protože jsou příliš rozděleni.

Nespokojenost lidí stoupá, i když zatím pomalu. Nelze očekávat, že by se Evropané proti diktátu moci spojili. Nastala doba, kdy bude každý národ bojovat sám za sebe. Nejde tu o to postavit se Babišovi či Hamáčkovi. Místo nich jsou připraveni další. Piráti, STAN, ODS či kdokoliv jiný budou řešit stávající problém podobně. Je třeba se zbavit nejen stávající generace politiků, ale také těch médií, respektive jejich zaměstnanců, na která lze dosáhnout. Tedy například České televize. Dokud nám média budou neustále vštěpovat strach a lži místo reálných informací, bude boj s přesilou ještě složitější. Nastala doba, kdy je třeba se postavit zvůli moci? Ano, už nastala, jen ne každý je na tento stav připravený. Čeká nás cesta do rizika, a to nepůjde bez osobní statečnost. Teď už jde skutečně do tuhého. Čekat pomoc od EU je naivní. Ta nevznikla proto, aby řešila naše problémy, je tu proto, aby je tvořila.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...