11.3.2019
Kategorie: Společnost

Tommy jde znovu k soudu, prý veřejný zájem. Zabijí ho tentokrát?

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Je neuvěřitelné, čemu čelí jedna osoba jen za to, že nesouhlasí s politikou své země, kdysi dávno svobodné a velké Británie (v úmyslně malé). Vloni Tommyho Robinsona nezákonně poslali do vězení, o soudu nemůže být řeč. V kriminále ho týrali duševně i fyzicky, hladověl a čelil denně výhružkám smrti. Když ho na masivní nátlak veřejnosti celého světa pustili ven na kauci, dělal establishment co mohl, aby mu znemožnili přístup k penězům. Nejdřív zrušili Tommyho účet na PayPalu, kde se lidé skládali na jeho právníky. Po propuštění z vězení na kauci měl omezené možnosti vycestovat ze země, takže jeho hlavní předmět příjmů byl pochopitelně hodně seškrtán. K tomu Amazon stáhl z prodeje jeho knihu.

 
To, že Tommymu chodí výhružky smrtí nemůže nikoho překvapit. Výhružky smrtí, znásilněním nebo polití kyselinou hrozí také jeho ženě, matce i dětem.
 .
To jim bylo pořád málo.
 .
Tak se ho chystala zničit BBC, dokonce tak pojmenovali i dokument Zničení Tommyho, který o něm točili a vůbec se nestyděli žádat lidi, aby o Tommym lhali. To hodně nevyšlo. Tak ho navždy vykázali z FckBooku, zcela náhodou hned druhý den poté, co Tommy zveřejnil dokument odhalující špínu BBC.
 .
A týden po #Panodrama o podlých praktikách všemocné BBC, která na dokumentu o Tommym úzce spolupracovala s extrémistickou levicovou Sorosem financovanou organizací Hope not Hate, je jasné, že establishment s Tommym ani náhodou neskončil.
 .
Těžko říct, jestli se hlavnímu prokurátorovi po pěti měsících konečně podařilo sehnat nějaké důkazy nebo jen BBC a nejspíš i britská vláda nařídila, že Tommyho nemůžou jen tak nechat volně běhat po svobodě. V druhé polovině března tak jde znovu k soudu, doufám, že tentokrát mu dovolí mít advokáta. Kdyby nešlo o skutečný život jedné osoby a jeho rodiny, vlastně by to celé spadalo do mé představy o suchém britském smyslu pro humor. Je prý ve veřejném zájmu, aby byl Tommyho proces obnoven.
 .
Co udělal Tommy tak strašného, že byl v jeden den zatčen, souzen a poslán do vězení během 5 hodin? Před budovou soudu v Leedsu natáčel video o probíhajícím soudním stáním o muslimském gangu, který hromadně znásilňoval a prodával bílé britské děti. On na tom videu nenatáčel ani soudce, ani obžalované, ani svědky, jen četl záznam toho, co už o procesu někdo napsal na internet.
 .
Původně byl Tommy zatčen 25. 5. 2018 za narušení veřejného pořádku. Policie a později soudce odmítli zavolat právníka i když o to opakovaně žádal, Tommyho právníkům řekli, že byl propuštěn.
 .
Pak se asi soudce projednou podíval do zákonů a zjistil, že narušení veřejného pořádku je většinou spojen s násilím, do čehož by se Tommyho nešlo uvrtat. Také je to pouhý přečin a nikoli zločin a dotyčný bývá zatčen proto, aby svého nekalého násilného konání ihned zanechal. Většinou bývá výsledkem pokuta nebo fešácké vězení v řádu dnů, obvinění za narušení veřejného pořádku je považováno za takové plácnutí přes prsty.
 .
Ale oni nechtěli Tommyho Robinsona, nepřítele státu, jen plácnout přes prsty. Nezapomínejme, chtěli ho zničit.
 .
Krátce po zatčení Tommyho předvedli k soudu, kde byl obviněn z pohrdání soudem. Opět mu nedovolili zavolat právníka, soudce se dokonce nezeptal, jestli se obviněný cítí vinen či nevinen, což jsou dva naprosto neporušitelné body v rámci lidských práv. Tommy zřejmě žádná lidská práva nemá.
 .
Tommyho 5 hodin po zatčení poslali do vězení na 13 měsíců za pohrdání soudem. Za celou dobu, co byl ve vězení, žádné z větších médií, natož těch veřejnoprávních, se neobtěžovala vyžádat si soudní záznam. Mnoho z nich tvrdila, že Tommy přiznal vinu, což je pustá lež. Věděli, v jakých podmínkách Tommyho drží, ale neinformovaly o tom veřejnost. Proč také, že. Je zřejmé, že dle jejich názoru je ve veřejném zájmu mít ho pod zámkem.
 .
Po pěti měsících se hlavní prokurátor rozhodl, že je ve veřejném zájmu Tommyho znovu poslat za mříže. Nový soudní proces je naplánovaný na 22. března. Já se dost obávám, že britský establishment má spíš dojem, že je ve veřejném zájmu se Tommyho Robinsona zbavit nadobro. Nikoli snad ve stylu zabijáka alá agent 007, ale docela chladnokrevně a zbaběle ho strčí do vězení, kde vládnou muslimové a ti, když dostanou jednu malou příležitost, se o to rádi postarají. Tommymu hrozí dva roky v kriminálu, a to je fakt dost času.
 .
Tak si to shrňme. Zinscenovaný proces, nezákonné uvěznění mezi jeho smrtelnými nepřáteli, odříznutí od peněz, pokus o zničení britskými poplatníky placenou BBC, odříznutí od sociálních médií. Jak moc bláznivé je bát se, že tentokrát Tommyho Robinsona opravdu zabijí?
 .

 
 
Autor: Jitka Moody
 
moody-prikrylova8629960_0
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...