27.6.2026
Kategorie: Politika477 přečtení

Tohle je náš boj!

Sdílejte článek:

VIDLÁK

O mladé generaci si nedělám iluze, ale kdybych se vás, čtenářů, zeptal na Přemyslovce, většina by vysypala z rukávu Přemysla Oráče, Libuši, Neklana, Křesomysla, prvního pokřťěného Bořivoje a Ludmilu. Václava a Boleslava, Českého Achila, Břetislava, leckdo by dal i prvního krále Vratislava, Soběslava… a pak by byla díra až k Přemyslu prvnímu Otakarovi. Inu, byla to tehdy doba, kdy z český stát málem zaniknul. Byl ze zahraničí rozparcelován nejprve na dvě, potom na tři části, bez německého císaře se u nás nepohnula ani myš a ne, nebyla kolem toho žádná velká válka Čechů proti císaři, ale prostě jen Čechů s Čechy a Moravany.

Tehdy přemyslovští čekatelé na knížecí titul jezdili do Řezna kupčit s českým lénem, sdírali své vlastní poddané, aby si od císaře nechali udělit souhlas s převzetím knížecího stolce a pak si ho dobyli na svém vlastním příbuzném, přičemž ten se zpravidla sebral, jel také do Německa a tam si zaplatil, aby si ho zase mohl dobýt zpátky.

Jak vidíte, za tisíc let se nic nezměnilo. Jen se mění město, kam se jezdí pro bratrskou pomoc. Řezno, Vídeň, Berlín, Moskva, Washington…

Víte, vzpomněl jsem si na to, když jsem si teď přečetl na sociálních sítích, že je zapotřebí do sporu mezi vládou a Hradem zatáhnout Trumpa. Že by se Velký bílý otec ve Washingtonu měl dozvědět, že o něm Pávek prohlásil, že je to odporná lidská bytost a že budeme doufat, že zasáhne… asi ve prospěch Babiše, nebo Macinky. Je to zhruba totéž, jako když Piráti žalují v europarlemantu na Babišův střet zájmů a doufají, že Uršulka se smiluje a zasáhne proti Babišovi v jejich prospěch. Stejně žalují Lidovci u Posselta.

Když nás naposled připravili o suverenitu, museli přijet s tanky, vyhrožovat nám bombardováním a zatknout naše představitele. Ale jak vidno, byli to hlupáci. Ve skutečnosti mohli udělat jenom jednoduché: rozděl a panuj. V tomto ohledu jsou anglosasové opravdu šikovnější něž Dolfi i než Brežněv. Stačí nás jen ponoukat proti sobě a ještě zařídit, aby oba tábory byly přibližně stejně velké. Stačí si jen pohlídat, aby jedna strana nemohla zničit tu druhou bez pomoci zvenčí. A zbytek už si pak ti šajse Čechen zařídí sami.

A tak se dovoláváme Trumpa, Uršuly, Ústavního soudu, Posselta a je tu až nechutně velká skupina lidí, kteří by si přáli, aby konečně přišli Ukrajinci a pomohli jim proti dezolátům…

Doba husitská byla nejspíš šílená, ale bylo to poprvé a naposled, kdy jsme si to tady vyřešili mezi sebou sami a díky tomu jsme měli dost sil, abychom si to vyřídili i se všemi, kteří nám sem zvenčí přišli intervenovat a ještě to stačilo i na Husitského krále a na trvalé zchudnutí církevních prelátů.

Já sakra nechci, aby spor mezi vládou a prezidentovým ústavním soudem řešil Trump. Chci, aby na to Babiš s Macinkou měli sami dost sil. A pokud dost sil nemají, je jejich chyba, že si i přes volební vítězství nezajistili další spojence a nepostarali se o širší spolupráci. Mně nevadí, že se na nás v Ankaře budou koukat jako na potížisty, neochoty, samolibé suverenisty, ale vadí mi, aby na nás koukali jako na šašky o kterých si budou šuškat, že si ani neumějí sami vládnout. Nevadí mi, když na náš bude Uršulka naštvaná, Merz rozmrzelý, Rutte podrážděný a Melloniová bude na Babiše dělat stejné ksichty jako na Orbána, ale vadí mi, když se budou uštěpačně ptát, kdo tam za Českou republiku vlastně mluví. Jestli premiér a nebo Kolářův Nývlt.

Všechny potíže s českou státností měly vždycky ten stejný důvod. Češi se začali doprošovat ciziny, aby jim pomohla proti jiným Čechům. Když na nás přišli s kanóny a vojsky, bylo to lepší, než když přišli s podporou pro jednotlivé kandidáty. Ti pak zpustošili zemi lépe a radostněji než Wehrmacht. Díky různým dobovým předběžným opatřením ústavních soudů jsme nakonec přišli o všechno a Vlast jsme nepostavili na nohy díky elitám, ale díky velkým obětem prostého lidu. Elity se tady jen pohádaly o místo u okýnka, požalovaly všem Uršulám, vlezli do řitě Bidenům a říkaly tomu hrdý suverénní stát.

Dost už! Prezidentova vlezlost a ohýbání ústavy je naše domácí záležitost a měli bychom si ji tady doma také vyřídit. A jestli to Babiš s Macinkou s naší hrdostí a suverenitou myslí vážně, tak Pávka pošlou do prdele takovým způsobem, že se na ten výlet ještě bude těšit. Tohle není práce pro Trumpa ani pro Rutteho ani pro nikoho v zahraničí. Pávek musí dostat na politickou budku doma a měla by to být taková lekce, aby ho přešla chuť chodit za Baxou. Pokud poletí do Ankary, měl by to pro něj i První Vyžírku být nejhorší politický zážitek v životě.

Na Bernda Posselta v Brně platila hrubá záplata na hrubý pytel. O Benešových dekretech ani nepípl, když zjistil, kolik lidí na něj bučí před vraty. A všichni ti Hollanové jsou od té doby také zticha. Asi v soukromí pocítili Berndtův hněv. Agent Pávek také potřebuje být zhurta okřiknut a vykázán do patřičných mezí. Ale pokud k tomu potřebujeme Trumpa a nějaké dobrozdání od lepšolidí, co se sejdou v Ankaře, tak jsme to prostě projeli.

Jednu výhodu ta kompetenční žaloba má. Ukáže se, jak na tom doopravdy jsme.

 

VIDLÁKOVY KYDY

Redakce

Sdílejte článek:
477 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)