9.9.2022
Kategorie: Politika

To trápení už brzy skončí, pane Fialo

Sdílejte článek:

Premiér Fiala přináší změnu, které můžete věřit.

Fiala byl požádán, aby se nějak vyvětil k tomu, že má 70 tisíc lidí na Václaváku. To, co následovalo, silně připomínalo úvodník z Rudého práva před 30 lety. Univerzitní máslo konstatovalo pro televizi CNN Prima, že „demonstraci svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci“

Pak Fialovi asi došlo, že to asi přehnal a že mu kopírování wordingu Jakeše, Biľaka a Štěpána moc nepomůže. Své vyjádření upravil v tom smyslu, že to tak vlastně nemyslel a že tím mířil organizátory celé akce, čímž to ale taky moc nevylepšil. Možná se dočkáme ještě nějakých dalších revizí, ve kterých nám pan profesor na pokračování vysvětlí, jak to tedy doopravdy myslel.

Vzpomínám si na naprosto typickou a předvídatelnou reakci vedení KSČ z předrevolučních dob, která provázela různé projevy nesouhlasu geograficky na tomtéž místě. Komunistické sdělovací prostředky to bez výjimky interpretovaly tak, že se jedná o západní zaprodance, agenty amerických zpravodajských služeb nebo přinejmenším narkomany, zločince a ztroskotance. Jakýkoli odlišný názor byl pak označován za ideologicky nevhodný a proto hodný umlčení, aby zbytečně nepobuřoval veřejnost a nerušil dělníky, rolníky a pracující inteligenty od jejich budovatelské činnosti.

Inu to je ta změna, které můžete věřit.

Já tedy nevím přesně, co se na tom Václaváku vlastně dělo a kdo tam všechno byl a nebyl a s jakou motivací, ale myslím, že většině lidí tam byly Rusko i Ukrajina u prdele. Daleko víc je nejspíš znepokojuje arogantní a přezíravý postoj české vlády, která není s to s občany normálně komunikovat. Trh s energiemi se rozpadá v důsledku Green Dealu a občanům je doporučováno, aby si vzali ještě jeden svetr. Když přijde na téma inflace, sdělují vládní hlásné trouby, že není vůbec tak zle, protože v hospodách jsou ještě lidé a levné last minute dovolené jsou vyprodané (což je při tristní kvalitě tohoto produktu spíš symptom, že je něco špatně). Celé to trochu připomíná doporučení „když nemají chleba, ať jedí koláče“ připisované Marii Antoinettě, což byla taková Pekarová své doby.

Pokud je to tak, že ruští agenti jsou schopni svolat sedmdesátitisícovou demonstraci, tak máme ještě podstatně větší problém, než si to kdokoli dovede představit. Nicméně žádný strach, není tomu tak. Rejdění agentů se děje jen v máslově mysli. Problém je ten, že Fiala si nikdy nedokázal získat důvěru těch, kdo ho nevolili, a dokonce ani těch, co ho volili, takže má ze všeho strach a všude vidí nějaké spiknutí. Je to nepoužitelný od reality odtržený ne-vůdce, který raději žije v bludech o ruských agentech, než aby čelil realitě, která je taková, že ho prostě normální lidi už mají dost.

Tak si říkám, jestli Fiala vůbec ví, že už skončil.

Jak to pozoruji kolem sebe, to prozření z „boje z Ruskem“ má stejný klinický průběh jako prozření z „boje s covidem“. Jen to celé probíhá rychleji. Čím dál víc lidí chápe, že se jedná o konflikt dvou mocenských center, po kterých jim vůbec nic není, protože jedno je za osmnáct a druhé bez dvou za dvacet. Obě jsou tam na východě, odkud sem ještě nic pozitivního nepřišlo. Tento konflikt se používá jako záminka k útoku na základní práva občanů a k posilování vlivu státu nad občany, devastaci ekonomiky a plíživému zavádění agendy Mezinárodního ekonomického fóra. Občanům, kterým ministryně Černochová nadává do dezolátů a posílá je do prdele a kteří jen tak mimochodem financují jí i s jejím resortem, se nějak nepozdává doktrína jediného přípustného správného názoru a odmítají se radostně přidat k válečnému roztleskávání spolu s liberálními salonními válečníky, kteří by nejraději nukleární válku hned zítra, protože jim to připadá cool. Knížecí rady expertů TOP 09 z webu NETOP 22  většina občanů pravděpodobně nevzala za své, některé možná při studiu textů přepadl vomitus. Občané dostatečně radostně nesdílejí proukrajinský aktivismus české vlády, lokajství a devótnost k cizině a pomalu jim dochází, že neutralita má také svoji cenu a že nepotřebují ke svému životu pořád někam patřit, ani na Západ, ani na Východ. A nakonec si vzpomněli, že se to těleso prolezlé neschopností a korupcí plným názvem jmenuje „Vláda České republiky“ a mají potřebu vzniklou situaci, která by se dala nazvat jako „porucha státní moci“, svými prostředky opravit. Není v tom žádné spiknutí nebo něco podobného, je to 1:1 obraz vládní neschopnosti, přezíravosti a arogance.

Ať už demonstrace na Václaváku pořádá kdo chce, Fiala mu udělal obrovskou službu a pomohl mu jako nikdo jiný. Je to vážně máslo. Svou blbostí se zapíše do dějin jako předseda vlády, který nejúčinněji instrumentoval svůj konec.

 

D-FENS

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)