15.2.2023
Kategorie: Politika

Demence v Bruselu je toxická

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Sebedestrukce Evropské unie nadále pokračuje a její intenzita začíná být strašidelná. Smutné je, že velký podíl má na ní i česká vláda, za jejíhož předsednictví byla dohodnuta časová osa likvidace automobilového průmyslu, tedy tahouna naší ekonomiky, v takové podobě, v jaké si ji mohl přát jen pomatený příznivec Green Dealu nedomýšlející katastrofální následky.

K výše uvedenému lze říct jedno. Tupá zelená ideologie poráží díky naprosté absenci znalosti technických, fyzikálních a přírodních zákonů logiku. Poděkujme za to evropským liberálům, kteří převzali vládu nad Evropskou unií a zcela systematicky likvidují ekonomicky a hospodářsky náš světadíl. Tvrzení, že elektromobily jsou bezemisní, je drsná lež. Jejich výroba je devastací přírody, vždyť obsahují řadu komponentů z relativně málo v přírodě zastoupených surovin, ale k jejich provozu a výrobě nenahraditelných. Nezapomínejme na způsob jejich těžby, které se často účastní v Africe i malé děti. To vše zelené ideology, klimatoteroristy a liberály v jednom nezajímá. A to jsme se nezmínili o produkci elektřiny potřebné k pohonu těchto pojízdných vysavačů. Jediným relativně stabilním zdrojem jsou jaderné elektrárny závislé na dodávkách palivových tyčí z Ruska.

Jak víme, Evropská unie hraje s Rusy špinavou hru a dost možná nedostane z Ruska nic včetně krmiva pro své elektrárny. Solární panely jsou jaksi náladové dle svitu sluníčka, větrné turbíny jsou všeobecně spíše problém. Namrzají v zimě, v bezvětří stojí, některé jsou doplněny dieselovými agregáty, které je nahřívají, hoří a jsou natolik drahé, že jejich výroba a následný provoz mají k rentabilitě poměrně daleko. Navíc jsou hrozbou pro přírodu. Ať už pro ptáky, tak i dle studií svou funkcí připomínající ventilátor dokážou ve svém okolí vytvářet jiné než přirozené prostředí. Uhelné elektrárny pomalu končí, což byl Fiala vysvětlit ostravským a karvinským horníkům. Ty plynové mají zásadní problém v tom, že nutně potřebují plyn, který jim bude z Ruska za současné situace logicky těžko dodáván. Zde je třeba ,,poděkovat“ americké armádě za odpálení Nord Streamů. Ta svým činem znemožnila v blízké budoucnosti dohody o návratu plynu do trubek směřujících k nám z Ruska. Spoléhat na vodní toky lze v Norsku, částečně v alpských státech, u nás je to spíše zábavná epizoda.

Nyní trochu optimismu. Norma Euro 7 je sama o sobě šílenost, která může paradoxně ukázat, že se v Evropském parlamentu zbláznili, a je chybou automobilek, že se dosud nevzepřely. Proč, to je těžko pochopitelné, nezájem o elektroauta a problémy Tesly by měly být varováním. Ukončení prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035 jde o naprostý omyl spojený s chybným politickým rozhodnutím a platí zatím jen pro Evropu. Za 12 let může technologie pokročit natolik, že jízda v pojízdných vysavačích překoná dětské nemoci současných modelů. Tím jsou především dojezd, doba dobíjení a problémy v zimě. Výkony některých nových modelů jsou možná úchvatné, takové zrychlení výkonných elektromobilů je až šokující a nepoužitelné. Tím to skoro končí. Na bateriích se stále pracuje, časem mohou být účinnější, schopné rychlého dobíjení. Problémem budou pořizovací ceny a provozní náklady, které lepší nebudou a rozhodně jsou brzdou masového pořizování těchto strojů. Dalším zločinem na uživatelích mohou být různé šikanózní zařízení umožňující dálková omezení užívání elektromobilů. A o tomezování možností dopravy přeci europoslancům jde. Nikoliv o ekologii a klima. To je pouhá zástěrka.

Zapomenout nesmíme na likvidaci starých akumulátorů či jejich možnou recyklaci, stejné platí s celými vozidly. I zde je možno o ekologii pouze mluvit, nikoliv ji pozitivně vnímat. A poté už tu zbývají vysoká rizika při nehodách a relativně častá samovznícení spojená s velmi složitým hašením. Ta vedou k zákazům parkování v podzemních garážích či přepravě těchto vozidel na trajektech. Jak vidno, elektroauta v tom provedení, v jakém je známe, jsou spíše průšvihem než radostí, možná pouhou slepou cestou vývoje. Což eurohujerům nebrání je za každou cenu prosadit.

Do roku 2035 je ještě dlouhá doba a postupná naštvanost Evropanů stoupá. Navíc mladá generace vychovávaná k liberalismu může dospět k tomu, k čemu došly u nás Husákovy děti, které se nakonec vzepřely socialismu, v němž vyrůstaly. Tedy že výchova byla manipulací vedoucí ke ztrátě svobody a k potlačování vlastních názorů. Doufejme, že v roce 2035 už nebude Evropská unie a s ní odejde i idiocie tak rozšířená jak v Bruselu, tak i v naší Pětikoalici. Nic lepšího si na společenské úrovni přát asi nelze.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)