5.5.2023
Kategorie: Společnost

Svoboda projevu a svoboda po projevu se ocitá pod stále tvrdší palbou

Sdílejte článek:

NESPOKOJENY

Kdo říká, co si přeje mainstream, není umlčován a žádnou cenzuru necítí. Kdo říká něco jiného, kdo má jiné názory, ten je dezolát, proruský živel nebo minimálně je považován za kontroverzního. Pokud někoho umlčíte, jeho názor nezměníte. Jen si vytvoříte zarytého nepřítele do budoucnosti. Dříve občané kontrolovali vládu, dnes chce vláda kontrolovat občany. Veřejné slyšení o svobodě projevu v Poslanecké sněmovně 13.4.2023.

Veřejné slyšení o svobodě projevu v Poslanecké sněmovně ČR 13.4.2023 po jednání ve věci petice proti omezování svobody slova na sociálních sítích si vynutila Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) s dobře známým Danielem Vávrou.

Dnes jsme měli tuším už čtvrté slyšení ve Sněmovně a musím říci, že z něj mám zatím nejlepší dojem. Ne že bych podlehl pocitu, že svoboda není ohrožena připravovanou legislativou EU (DSA a další), ale je vidět, že se situace výrazně změnila. Zatímco před rokem na nás koukali jako na nějaké naivní blázny a naposledy tam na mě jeden poslanec vztekle křičel, dnes toto téma rezonuje společností, vláda okolo toho začala našlapovat velmi opatrně a mnoha zákonodárcům napříč stranami začíná docházet, že to prostě je problém.

Dnešní slyšení navíc probíhalo ve velmi konstruktivním duchu. Co mě ale nejvíc potěšilo je, že zatímco Centrum hybridních hrozeb při Ministerstvu vnitra o nás sdílí pomluvy převzaté z Manipulátorů, tak zatím VŠICHNI jejich kolegové z Ministerstva vnitra, na těchto slyšeních, nám dávají v mnoha věcech za pravdu a dnes na přímý dotaz, co to o nás to CHH sdílelo a proč, padla odpověď: „Když to tak poslouchám, tak polovinu toho by mohli napsat i o mě“. Od člověka z Ministerstva vnitra na adresu Centra pro hybridní hrozby spadající pod Ministerstvo vnitra  [zdroj]

Daniel Vávra na veřejném slyšení mediálního výboru Poslanecké sněmovny 13.4.2023:

Vlastimil Veselý na veřejném slyšení mediálního výboru Poslanecké sněmovny 13.4.2023:

Veřejné slyšení se zástupci SOSP na mediálním výboru Poslanecké sněmovny 13.4.2023:

00:03:33 Nina Nováková [zpravodajka petice]
00:11:35 Vlastimil Veselý
00:18:31 Natálie Vachatová
00:24:03 Daniel Vávra
00:30:57 Radek Kaňa [Ministerstvo vnitra ČR]
00:31:55 Petr Třešňák [Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR]
00:36:47 senátorka Daniela Kovářová
00:40:07 Milan Šimoník [host]
00:41:44 Petr Třešňák [Ministersvto průmyslu a obchodu ČR]
00:46:46 Vlastimil Veselý
00:49:28 Gabriela Sedláčková
00:57:09 Daniel Vávra
00:58:43 Petr Habarta [Ministerstvo vnitra ČR]
01:09:20 Natálie Vachatová
01:17:10 Daniel Vávra
01:21:05 Vlastimil Veselý

Z rozhovoru s Markem Vašutem….

Je něco, co vám na současné společnosti hodně vadí?

Strašlivá nesmiřitelnost. Nedostatek umírněnosti. My, i když jsme spolu nesouhlasili, scházeli jsme se. Mohli jsme se hádat. Dneska to lidé, kteří žijí v sociální bublině, berou tak, že s opačným názorem se nediskutuje, ten se vytěsňuje. Málokdy se v hospodě schází, kdo má opačné názory, protože lidé se setkávají jen s lidmi stejných názorů, kteří jim dávají lajky. Tím přichází staré bolševické: Kdo není s námi, je proti nám. Myslím, že tohle nejvíc rozděluje společnost. Přestalo se diskutovat, hledat kompromisy, respektovat odlišné názory. Lidi jsou netolerantní. Demokracie pro ně je, když vítězí jejich názor. Jiný názor se nebere jako názor, ale jako dezinformace. Proto vyloučit, delegitimizovat, zakázat.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)