22.3.2019
Kategorie: Ekonomika

Stát proti chudým XLII: Povinné přimíchávání biopaliv

Sdílejte článek:

FVL

Povinné přimíchávání biosložky do paliva byla snaha státu a evropské unie učinit paliva a jejich spalování v motorech ekologičtější. Nařízení se bohužel minulo s původní myšlenkou a v poslední době se ukazuje, že nařízení má negativní vliv na ekologii a nejen to.

Přimíchávání biopaliv do pohonných hmot komplikuje proces produkce paliv a tím je zdražuje. Což má negativní vliv především na chudé lidi, kteří jsou citliví na cenu a kvůli dražším palivům jím můžou chybět peníze na něco jiného, co nutně potřebují. Stát si přitom bere jako rukojmí ekologii, u které se ale čím dál častěji ve spojení s biopalivy skloňuje absolutní neúčinnost, neefektivita a nesmyslnost.

Další negativní ekonomický dopad spočívá ve větším opotřebení motorů a nutné vyšší režii k jejich údržbě. Nové motory musí procházet inovacemi, aby dokázaly palivo dobře zpracovávat, což se projevuje následně ve vyšších cenách nových aut. Všechny tyto náklady nejvíce pocítí chudí lidé, kteří jsou takovými opatřeními nuceni měnit svoje priority, podle toho, co si zrovna stát usmyslí – i když to nedává smysl jako právě v tomto případě s povinným přimícháváním biopaliv do pohonných hmot.

Řešením situace je přestat vynucovat přimíchávání biosložek do paliva.

Autor: FrantzVonLibrntaun



Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...