
STAN a pravda? To je jako voda a oheň
JIŘÍ MAŠEK
STAN a pravda? To je jako voda a oheň. Když někdo z tohohle hnutí otevře pusu, je větší šance, že v Praze nechumelí metr sněhu v červenci, než že uslyšíme pravdivé argumenty.
V posledních dnech se kolem bitcoinové kauzy rozpoutalo peklo.
A co udělali Starostové?
Zase ta jejich klasika – natřít všechno na bílo, tvářit se překvapeně.
Jenže tentokrát je to jiné.
Europoslanec Jan Farský teď dokonce hrozí: buď náměstek Karel Dvořák opustí ministerstvo, protože mu tam stejně nic neřeknou, nebo hnutí STAN odejde z vlády.
Jo, tak určitě. To zní asi jako když upocenej zloděj vyleze ze sklepa a hrdě oznámí, že odchází, protože ho to morálně uráží.
Tak si připomeňme tuhle frašku.
Karel Dvořák, náměstek ministra spravedlnosti za STAN, prohlásil, že o „darovaných“ bitcoinech za miliardu se dozvěděl až z novin.
Jasně.
Nejdřív z e-mailu, kde měl všechny podklady.
A pak – dle Deníku N – byl ve skutečnosti na poradě Blažka, kde se celá věc probírala, včetně toho, kam ty peníze poslat.
Jo, přímo tam seděl, poslouchal!
Dnes dělá, že ani netuší, jak se jmenuje, a že to neviděl.
Když to začalo smrdět, rozjel se klasický kolotoč výmluv: „Nepamatuju si“, „nebyl jsem si vědom“, „nejsem si jistý“. Tihle lidi mají paměť z vosku. Jakmile se začne být horko, všechno se rozteče.
A jeho kolega Vilém Anzenbacher z KDU-ČSL?
Ten nejdřív taky kličkoval, pak nakonec přiznal, že o všem věděl dávno. A že tam byl Dvořák taky. A že se o penězích mluvilo. A že se to řešilo opakovaně.
Tak kde sakra Dvořák byl?
Na záchodě?
Všichni ho tam viděli, jen on byl asi duchem mimo!
Další náměstci potvrdili, že o daru se mluvilo opakovaně na poradách, kde byl Dvořák přítomen. Takže?
A co udělala STAN?
Rakušan vyslal Farského, další spojku.
No jo, Víťa.
Ten člověk by dokázal popřít i vlastní stín, i kdyby ho novináři správně přitlačili ke zdi.
Shrnutí? Věděli o tom všichni. Všichni.
A místo toho, aby řekli: „Jo, věděli jsme a je to průšvih a je třeba se k problému postavit čelem,“ tak nasadili metodu gramofonové desky.
Vše je ok, koalici neopustíme.
Mlžit, lhát, zapírat.
Jestli STAN chce brát spravedlnost vážně, ať to dokáže. Ať Dvořák okamžitě letí. A jestli ne, ať vypadnou z vlády rovnou. Ale víte, jak to je, že? No, protože – DOZIMETR!
FB


z té držky mafiánské je mi vážně na blití.
tak kolik už máme mrtvých v tom Dozimetru? šest? sedm?
a co BitcoinGate, kdo bude první? ten blonďatý poďobaný tupec, který si myslí, že je všechno v pohodě a že bude nadosmrti ve vatě? no, vlastně bude… zajeď si do Pelhřimova…
Mám malý STAN,
mně na nohy táhne,
snad ze všech stran
každý tady jenom krade.
Jen řekněte, jak dostanu,
kauzu dozimetr ze STANu,
až chladem třást se přestanu,
já ze STANu zestárnu!
Vykulený pulec alias Al Capone demokratem. Naprosto stejný kriminálník jako ten Al Capone a rovněž patří ke kriminálnímu gangu omylem stále nazývanému vládou ČR. Kriminálník s vyjímečnými zásluhami v pomoci nacistické Ukrajině – píchá jistou Ukrajinku. Bohužel jako Al Capone ve vězení neskončí, ale jak je v tomto protektorátu zvykem, někde přistane u nějakého dalšího koryta ať dopadnou volby jakkoliv. Stejně jako například ten stvořitel „předsudečné nenávisti“ Ali Hamajda, přítel a ochránce Muslimů a vakcinace. Opět u dobrého koryta. Ne, ovčané zůstanou „humanisty“ i kdybys na nich dříví štípal. Ale dnes už ovčanům papaláši a vláda doslova kálí na palice a ovčané nic, jen čekají na volby, které dopadnou tak, jak si Brusel přeje, pokud se vůbec konat budou. Naprostá duchovní bída, v bývalé české zahrádce.
Proč se Vykulenec oblíká jako hajnej?
Já se akorát divím slušným starostům, že si zavdávají s takovými zmr..dy.
Jan – slušní starostové v Dozimetru nejsou. Není náhoda, že nejsilnější je Dozimetr ve zkorumpovaném Synerově alias Liberci (Půta).