29.4.2023
Kategorie: Politika

Stálo ti to za to?

Sdílejte článek:

Přátelé, dnes je sobota a já mám jen jednu krátkou, ale o to jízlivější poznámku. Předevčírem nám totiž ve funkci skončil prý oblíbený ostravský primátor Tomáš Macura. Byl odvolán i s celou radou města a pro odvolání hlasovalo čtyřicet tři z padesáti pěti zastupitelů. Ano, ten Macura, který v prezidentské volbě odmítl volit svého stranického šéfa Andreje Babiše i když o pár měsíců dřív hnutí ANO vyhrálo docela drtivě komunální volby.

Macura pak opustil hnutí ANO a ostravský klub zastupitelů za ANO ho vyloučil. S Macurou odešlo pět dalších zastupitelů za ANO. Pamatuju si ten jásot na sociálních sítích i v médiích a to poplácávání Macury po zádech, že se nebál postavit zlému Babišovi. Spolu s ním podobně adorovali Vondráka, který dramaticky mluvil o filozofickém rozměru prezidentské volby, aby pak podpořil typického filozofa generála Pavla… Různými cestičkami se ke mě pak dostávaly zaručené zprávy, že hnutí ANO se rozpadne i ve sněmovně, že má Babiš mezi poslanci dvanáct zrádců a díky tomu má pětikolka ústavní většinu (co je na tom pravdy, to brzy zjistíme – bude se ratifikovat henta smlouva o obranné spolupráci). U Šafra už bouchalo šampaňské… .

A ejhle, uplynul nám nějaký ten měsíc a Macura domacuroval. Byl odejít. Pro jeho odchod hlasovala původní koalice mezi ANO a SPOLU, která si pod odchodu Macury a jeho rebelů vzala k sobě ještě hnutí Ostravak, Starosty pro Ostravu a Piráty… Novým primátorem bude ODSák Dohnal.

Víte, co je na tom nejlepší? Že jedinou kompletnější zprávu přinesla Šafrova žumpa. Ostatním médiím to nějak nestálo za větší článek. Já se tedy nedivím… ve vedení města jsou všichni dostupní libtardi, kteří se v razovitém regionu našli a v opozici zůstala SPD (jak vidíte, i na Ostravsku se s nimi nikdo nechce moc bavit…) a právě nové hnutí Macury s názvem JDETO. Budu se smát ještě tři roky.

To prostě nevymyslíš… jsi primátorem Ostravy, což je velmi teplé místečko. Vedeš stabilní koalici, protože ostravští ODSáci jsou něco úplně jiného než ti pražští. Máš relativně pohodlnou většinu. Za zády máš politickou stranu s nekonečnými penězi, silným marketingovým týmem, která díky skvělé vládě Pětikolky pořád posiluje a posiluje. A bohatě stačilo držet před prezidentskou volbou hubu a v za plentou strčit do obálky svého oblíbeného generála…

Ale to on ne… on se musel vymezit. Pěkně nahlas. Proč? Protože si myslel, že z toho něco kouká. Třeba opravdu chtěli Babiše z politiky odstřelit a chystali na něj nějakou zradu. Ale asi to nevyšlo. Co je výsledkem? Sedíš v opozici vedle Okamurovců, kterým jsi nemohl přijít na jméno. Oni si to taky budou pamatovat, takže sedíš v opozici s pěti dalšími hejly, které jsi zlanařil, nemáš nic a do voleb je daleko.

A ti, kteří tě do toho zatáhli a naslibovali, ti si teď s chutí vzali tvoji primátorskou funkci, přibrali si svoje líbodémo kamarádíčky a k už se k tobě neznají. A největší fór je v tom, že hnutí ANO je to víceméně jedno. Jejich věrní si ponechali svoje fleky i funkce a rozdali ty kterých se vzdal Macura a jeho melody boys… Vskutku geniální strategie. Další adept na Jelito roku.

A propo… co Vondrák? Ten to má v ANO už také dost polepené… sice si věří, že svoje funkční období dohejtmanuje, však už to není na tak dlouho… Ale příští kampaň si bude pěkně platit z vlastní kapsy… Andrejko už mu penězovod určitě neotevře. A jestli se najde jen sebemenší příležitost s Vondrákem vyběhnout, tak bude využita.

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Macura už to zjistil. Vondrák to brzy zjistí.

Tomáši, jaké to je? Jaké to je, zjistit, že sis zlámal nohu za Pětikolku?

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)