8.9.2023
Kategorie: Politika

Shodit břemeno

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak jsme se dozvěděli, že nám zvýší rozhlasový a televizní poplatek. A nejen, že ho zvýší, ale donutí ho platit i lidi, kteří televizi dávno vyhodili z okna a na Čétéčko se už dávno nedívají, protože se to nedá vydržet. Bude povinné platit poplatek, i když máte chytrý telefon nebo počítač. Nový ředitel Souček si od toho slibuje dost peněz pro napumpování stagnujícího rozpočtu a platu Václava Moravce, který se nesmíme dozvědět, protože na něco takového nejsme ještě připraveni.

Já se této snaze vůbec nedivím. Česká televize je to poslední, co ještě drží naší pětidemoliční vládu u koryt. Stále více se ukazuje, že v této zemi vládnou Kavčí hory za pomoci vlády a prezidenta. Tohle totiž libtardi taky ovládli… nejprve redakce, pak i rady a ředitele. Tohle zařizovalo popularitu Milionu chvilek. Ani pes by po nich neštěkl, kdyby zrzek Minář nebyl v jednom kuse na obrazovce. I teď, při jejich derniéře na Klárově tam bylo víc novinářů jak chvilkařů.

Česká televize je poslední bašta této vlády. Soukromé televize totiž patří nějakým majitelů, kteří si na sebe musejí něčím vydělat a pak teprve mohou dotovat nějaká média, aby dělala nezávislou žurnalistiku ala Bakala. A tak holt tato soukromá média občas referují, že průmyslu došel dech, že dech dochází i dominantnímu sektoru služeb… prostě vládo, nedá se nic dělat, šli jste nám na ruku, ale stejně jde hospodářství do háje a my ty intervjuky neuživíme, když se nám sype náš byznys.

Kromě Blesku se u nás totiž už žádné médium samo neuživí. Je jedno, jestli mluvíme o Mafře, Nově, Primě, Reflexu, Respektu nebo o Seznam zprávách. On už to skoro nikdo nečte a pokud vznikne ještě pár Elišek a Damiánů, tak je neuživí ani miliardářské zázemí. Zprávy se stále víe přesouvají na sociální sítě, jednostrannost a tendenčnost velkých médií je už tak velká, že alternativní média zažívají rozkvět. Parlamentní listy jdou nahoru jako nikdy a dosah každého průměrného Vidláka se začíná blížit dosahům Václava Moravce. Ano Vašíku, už nerozhoduješ, o čem se tento týden bude mluvit. Stále více o tom rozhoduje Jindra Rajchl a další.

O Pětikoalici už nemluví hezky ani jejich vlastní reklama na fejsbůku. Stačí se podívat do diskuse. Nedávno jsem tu uváděl hezký příklad Vítka Rakušana, jehož příspěvek vzbudil takový odpor, že Rajchlův komentář nasbíral dvakrát tolik lajků než samotný status. Čím vystajlovanější fotka Petra Fialy, tím drsnější komentáře. Vůbec, kdekoliv se objeví kdokoliv z Pětikolky, tak se píská a bučí.

Fiala a Markéta Pekarová Adamová už musejí chodit řečnit do škol, kde to děti ještě nechápou a mají tam dost blbé učitele, kteří ještě pořád mají radost, že nám vládnou henty evropské hodnoty, kteří posílali žactvo na demonstrace Milionu chvilek a ještě jim nedošlo, že teď budou také řádně oholeni. Ještě pořád se najde dost ředitelů škol, kteří jsou šťastní, že teď konečně mají to, co chtěli.

A pak ještě náš Blyštivý Péťa může chodit na Kavčí hory… Tam jim stále ještě prostírají červený koberec a starají se, aby neměli žádné důstojné soupeře v debatách. A tak je zapotřebí je vyfutrovat penězi…

Doteď platila poplatky každá domácnost s televizí… jak to bude teď? Každá domácnost s chytrým telefonem a počítačem, nebo se bude platit poplatek za každý telefon a počítač? To se jaksi v debatách zatím neobjevilo a zpravidla, když se o něčem takovém mlčí, tak nás zřejmě čeká ta horší varianta.

Ještě se vám nechce na demonstraci? Pořád je to ještě dobrý? Pořád je důležitější, jaký nápis je nad pódiem?

Seniorům teď zvednou důchody o blbých 11 korun denně. Budou si moci koupit o tři rohlíky víc. O kolik se zase zdraží vodné a stočné? O kolik se zdraží poplatky za popelnice? O kolik se nám všem příští rok zvedne daň z nemovitosti? To všechno při nejdražších cenách energií v Evropě, ba i na světě.

Do toho Černochová blouzní o komplexní přípravě obyvatelstva na dlouhou a možná jadernou válku s Ruskem…

Začínám si říkat, že oni mám lidi na tu demonstraci snad ženou schválně. V jednom týdnu oberou důchodce a zvednou televizní poplatky. Vždyť už stačí jen demonstrovat a vydržet. Počkejte, až projde ten jejich konsolidační balíček a dojde na ty nové daně.

A víte, co je na tom nejlepší? Že řešení je vlastně jednoduché. Stačí svrhnout břemena, která na nás uvalili. Většina našich problémů vznikla lidským rozhodnutím a mohou být lidským rozhodnutím zase zrušena. Třeba zítra. Nikdy se neshodneme na tom, komu věřit a komu nevěřit. Nikdy se neshodneme ani na tom, co je pravice a co je levice. Ale sakra bychom se mohli shodnout na tom, že chceme odstřihnout tu kouli na noze, kterou nám za třicet let naše vrchnost postupně přikovala.

Já už nechci žádný desetistránkový volební program. Stejně ho nikdo nečte. Tady je pět jednoduchých bodů, které se dají udělat hned:

  1. Cena elektřiny musí být snížena na dvě koruny za kWh.
  2. Kauflandy budou u zboží uvádět nejen svoji prodejní cenu, ale také svoji nákupní cenu.
  3. Televizní poplatky musejí být zrušeny. Ať si režimní intervjuky platí ti, co jim podle průzkumů tak moc věří.
  4. Musí se zrušit ty nové valorizace důchodů.
  5. Je třeba zrušit grýndýl a emisní povolenky.

Hele a ono všechno ostatní přijde samo. Když bude levná elektřina, všechny firmy přilezou. A ještě rády. Je úplně jedno, čím se zabývají a jaké eurohodnoty vyznávaj. Potřebují levnou elektřinu. Půjdou klidně i za ďáblem, jen aby ji měly. A nebojte, pořád to vychází. Náklady na výrobu proudu jsou pořád pod korunou za kWh. Jen ČEZ bude zase dobrým sluhou a ne zlým pánem. Elektřina je všechno. Počátek i konec.

Když budou hytlermarkety povinně uvádět i nákupní ceny, uvidíte ten největší slevový veletoč všech dob, protože kdyby lidi viděli černé na bílém tu jejich lichvu, tak je vyrabují. Ceny půjdou dolů o čtyřicet procent. A o stejnou částku klesnou henty dividendy, co nám utíkají do zahraničí.

Pokud Česká televize, jako poslední bašta líbodémo přijde o moc, tak nám tady přestanou nastolovat agendu, kterou chtějí jen oni a nikdo jiný. Pokud se ukáže, jak málo lidí je ochotno jim za jejich lži zaplatit, tak se tu úplně změní atmosféra. Ukáže se, že všechny ty LGBTXYZ tu tlačí marginální procento aktivistů. Ukáže se, jak doopravdy vypadá rozložení názorů ve společnosti. A že Kavčí hory díky tomu zpustnou a spousta novinářů se bude muset začít živit prací? Tuhle oběť jsem ochoten podstoupit. Vždycky si vzpomenu na Bartkovského a říkám si, že jemu by krumpáč ohromně prospěl. Na těle i na duši.

Musí se zrušit ta obíračka důchodců. Oni postavili ty elektrárny, oni natahali kabely na internet, oni postavili všechno, co nás dneska živí. Když vidím připravenost dnešní mladé generace, postarat se sami o sebe, tak se obávám, že všechny seniory ještě budeme potřebovat, aby nám to tu pomohli dát do rychtyku.

Když zrušíme grýndýl a emisní povolenky, budeme mít auta za normální cenu a topení za normální cenu. A můžeme klidně začít přemýšlet, jak mít čistý vzduch i bez výpalného pro Evropskou unii.

Není zapotřebí dělat něco složitého. Jen zbavit jha, které nám dali. Břemene, ze kterého tyjí. Odseknout tu kouli na noze. Tohle všechno jde udělat víceméně hned a nemusíme kvůli tomu psát novou ústavu. Pět bodů, jak setřást jho, do kterého nás uvázali. Pět bodů, které zlepší situaci ihned po zavedení i bez postavení nových dálnic, železnic i přehrad. Pět praktických bodů, které chceme všichni. Pět praktických bodů, které by měla chtít každá politická strana, která se uchází o naše hlasy. Pět bodů, které mohou naplňovat hned po volbách a nepotřebují na to dělat střednědobé a dlouhodobé vize.

Dokud se neuvolníme z tohoto řetězu, nemůžeme se rozlétnout. A pak se můžeme klidně bavit o míře sociálního zabezpečení a míře ruky trhu. Můžeme se klidně bavit o tom, jestli jsou sociální dávky moc velké nebo moc malé. Bez České televize to bude debata věcná a snadná. Díky levné elektřině to bude moci být debata i velkorysá. Za podmínek mobility a tepla domova budeme mít i spousty možností řešení. A pokud budeme mít jídlo za skutečné a nikoliv lichvářské ceny, budeme mít dost peněz pro děti i seniory. Kdo to všechno zaplatí? Ty firmy, které se sem budou drát z celé Evropy, aby měly levnou elektriku pro svoje stroje i roboty.

Pro tohle půjdu na demonstraci, o tomhle tam budu mluvit, tohle budu říkat při všech mých veřejných vystoupeních.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)