7.9.2022
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Se sebevědomým partnerem se jedná. Se sehnutým sluhou se opovrhuje …

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Spousta lidí a subjektů tu v poslední době zmiňuje tzv. české zájmy. Někdo otevřeně, někdo tak trochu na půl plynu, někdo se bojí ta slova byť jen vyslovit, někdo jimi pohrdá, někdo si je představuje jako zájmy unijní a někdo jako americké, nebo ruské.

Ono je to v podstatě velmi jednoduché. Je to jako se spravedlností. Dvě misky vah, které se převáží buď na tu správnou, nebo na tu špatnou stranu. Spravedlnost buď je a nebo není. A tohle je obdobné. Buď budeme skutečně hájit naše zájmy a nebo nebudeme. Nic mezi tím není. Nemůžeme je hájit na půl, nebo na čtvrt. To nefunguje a nikdy fungovat nebude. Je potřeba tuhle myšlenku přijmout, a já vím, že to nebude pro spoustu lidí jednoduché. Třicet let nás tu učili, že to není potřeba, že náš zájem je zájem evropský, globální, americký nebo německý. Není. A dokud se nenaučíme, že myslet v první řadě na sebe, tak jako to dělají všichni okolo, není špatně, ale jediná cesta, tak tu bude pořád tenhle malér. Větší nebo menší, ale bude. Je tu totiž právě proto, že jsme to celou tu dobu nedělali a přijmuli roli submisívního služebníčka.

Proto tu věšíme ve velkém cizí vlajky, proto se snažíme zalíbit Bruselu a bůhvíkomu dalšímu za každou cenu, a to i za cenu vlastní likvidace. Myslíme si, že čím víc ohneme hřbet, čím víc se budeme klanět evropskému božstvu a jeho zvráceným ideologiím, tím víc nás budou mít rádi. Nebudou. A co hůř, nebudou si nás ani vážit, což se v plné parádě ukazuje při našem předsednictví. Premiér předsednické země na sebe nechá ječet, jako malý školáček, jako by rád ještě políbil nohu, která se ho chystá nakopnout. Státník musí mít respekt. Protože když nemáš respekt, nemáš nic. Jsi nula. A přesně v té situaci jsme teď my a dostali nás do ní lidé, kteří nám sice jakoby vládnou, ale se skutečnými státníky nemají nic společného.

Kdyby měli, uznali by například, že nutně potřebujeme plyn. A pokud je jediný reálně dosažitelný ten z Ruska, tak tedy musíme brát ten ruský. Nelíbí se mi, co Rusko udělalo, ale taky se mi nelíbí, co dělají tihle bruselští poskoci s naší zemí. Jestli si mám vybrat čí zájmy budu hájit, tak si vyberu nejdřív svoji rodinu, svoje přátele, svoji obec, náš průmysl, naše zemědělství a naši bezpečnost v naší zemi. Teprve potom se můžu zabývat tím, co se děje jinde ve světě.

Pokud mě teď někdo chce nařknout ze sobectví, tak mu dám takový malý příklad. Když má problém letadlo a spustí se kyslíkové masky, musíte ji nejdřív nasadit sobě. Teprve potom svým dětem a teprve potom dalším a dalším lidem. Když budete nasazovat všude kolem a z posledních sil zadržovat dech, může se stát, že se udusíte ve finále všichni.

Takže si prosím uvědomme, že není špatně chtít a umět se postarat sami o sebe. Navzdory tomu, co nám ti, kterým se to vůbec nehodí, budou tvrdit. Naopak. Se sebevědomým partnerem se jedná. Se sehnutým sluhou se opovrhuje.

 

Jana Marková

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)