19.5.2019
Kategorie: Politika

Salvini: Můžeme tento kontinent osvobodit od ilegální okupace organizované řadu let Bruselem

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Italský proti migraci zaměřený ministr vnitra Matteo Salvini v sobotu vedl demonstraci pravicových “populistů” usilujících o historický úspěch v Europarlamentních volbách příští týden.

Šéf italské pravicové strany Liga Salvini se postavil do čela uskupení vůdců po celé Evropě rostoucích hnutí národovců, kteří se snaží zpod nadvlády Bruselu osvobodit těch 28 národů Evropské unie, které žijí pod tím, co on nazval „ilegální okupací“ Bruselem.

Sliboval přitom uzavření evropských hranic pro migranty, pokud se Lize podaří nejen vybojovat většinu hlasů ze všech stran v Itálii, ale když se to povede pro formující se jím vedenou skupinu národoveckých stran Evropského parlamentu po celé Evropě.

Salvini se spojil s 10 dalšími národoveckými vůdci, k nimž patří Marine Le Pen z francouzské strany Národní obroda a Joerg Meuthen z německé Alternativy pro Německo. Bylo to pro toto rozrůstající se hnutí průlomové spojení sil před hlasováním, které mezi 23. až 26. květnem proběhne ve všech 28 zemích.

Prozatím se kvůli Salvinimu desetitisíce příznivců natlačily na náměstí před ústřední katedrálou Milána Duomo. Náměstí zaplnily vlajky Ligy, kdy to dokreslovaly i národní vlajky ostatních s ním spojených evropských národů.

Kousek od toho pochodovaly 2 000 protestujících proti tomuto pravicovému shromáždění.

Před Duomo Salvini vedl demonstraci proti nekontrolované migraci a zlořečil i islámu, o kterém říkal, že hrozně zachází s ženami. Také řekl, že Turecko nikdy nebude součástí Evropy a poškleboval se tomu, že ti národovečtí vůdci, co tam byli s ním, bývají označováni za extremisty.

„Na této piazze (náměstí) přeci nejsou žádní extremisti. Nejsou tu žádní rasisti. Nejsou tu žádní fašisti. Jestli je v něčem v Itálii a v Evropě podstatný rozdíl, tak je to mezi těmi, kteří se dívají vpřed a těmi, kteří mluví o budoucnosti…, místo aby vynášeli rozsudky podle nějakých nálepek z minulosti,“ řekl.

Tito populističtí vůdci v Miláně představují pro ty, co jsou v Evropě u moci, jednu z největších výzev za celá desetiletí, když se jim podařilo sjednotit se pod hesly boje proti migraci, proti islamismu a proti byrokracii.

„Toto je historický okamžik, natolik důležitý, že může tento kontinent osvobodit od té ilegální okupace organizované řadu let Bruselem,“ řekl Salvini.

Evropské vůdce, včetně německé kancléřky Angely Merkel, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a vůdce Evropské komise Jean-Claude Junckera obvinil ze „zrady Evropy…, kdy právě oni tu vykonstruovali takovou Evropu nadvlády finančníků a nekontrolované imigrace.“

Za povšimnutí stojí, že tam chyběl vůdce rakouské proti-imigrační Strany svobody Heinz Christian Strache. Ten zůstal doma, aby rezignoval na místo vicekancléře, když dvoje německé noviny předvedly video, kde nabízí vládní zakázky potenciálnímu ruskému sponzorovi na oplátku za podporu jeho straně.

I přes tento významný politický průšvih pro klíčového člen seskupení stran Evropského parlamentu Evropa národů a svobody, tak stejně Le Pen této skupině předpovídala, že „se jí povede historický průlom, při němž se posune z 8. místa v Evropě na místo třetí a možná i druhé,“ mezi hlavními politickými seskupeními Evropského parlamentu.

Le Pen při rozhovoru s reportéry před touto demonstrací nazvala Stracheho záležitost domácí záležitostí, vyjádřila však překvapení, „že to video, zjevně dva roky staré, vychází na světlo světa zrovna dnes pár dní před volbami.“

Řekla, že toto hnutí spojuje „naše pojetí spolupráce v Evropě, naše společná touha ochránit své občany, naše společné odmítání zažít, jak budou naše země vystaveny podmanění migrací.“

„Ten základní boj, který vedeme, spočívá na našem odhodlání postavit se totalitě, globalizaci a islamismu, kdy za to všechno může Evropská unie, když se tomu podvoluje a postupuje tak samolibě,“ řekla.

Tito “populističtí” vůdci chtějí decentralizovat řadu politického rozhodování EU včetně toho o obchodu, zemědělství a bankovnictví, zatímco by naopak utužili imigrační zákony. Nejvíce sdílená společná stanoviska se týkají imigrace a touhy, aby se některé pravomoci vrátily do metropolí členských států, jsou však mezi nimi rozpory ohledně hospodářské a sociální politiky.

Analýza v Londýně sídlící konzultační společnosti Teneo předpovídá, že ta dvě tradiční politická uskupení – centro-pravicové a centro-levicové – po květnových volbách oslabí, kdy poprvé v historii spadnou pod 50 procentní práh podpory. 

BREITBART LONDON



Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...