9.3.2017
Kategorie: Společnost

Rainer Wendt, šéf policejních odborů v Německu k imigarční krizi: Časy hezkých obrázků už minuly!

Sdílejte článek:

COM/HU

Webem se šíří vystoupení předsedy policejních odborů Německa na politickém vzdělávacím fóru Rheinland-Pfalz, únor tohoto roku. Název akce byl Intgerace 2017 – bilance.

[ad#clanek-respo]
 .
Pan Rainer Wendt je myslím sympatizant CDU a je dobrým příkladem toho, jak zřejmě přemýšlejí mnozí Němci. Jak se vyjádřil, nevolí AFD – řekl bych, že u mnohých je takový postoj z důvodu, že AFD je strana stále příliš “nejistá”. Zatímco jim ekonomicky daří, nezahodí tak své minulé politické představy jen tak. Ale už se jim přestává dařit, v různém smyslu slova, a tak hledají řešení – zatím v rámci starých zaběhaných stran. 
 .
Navzdory svým CDU kořenům předseda policejních odborů vyjádřil velmi kriticky o integraci migrantů, která se podle něj nepodaří, protože i dnes mají v Německu staré muslimské přistěhovalce, kteří jsou tam už 20 či 30 let, ale kteří se ani nejméně neintegrovali, neznají řeč a nepřijímají ani nejméně evropské hodnoty.
 .
„Německo není schopno se vypořádat se ztrátou kontroly nad svými hranicemi. Identifikace nově příchozích migrantů vůbec nefunguje. O stovkách tisíc z nich nemáme žádné relevantní informace. Je třeba se k těmto vážným problémům postavit čelem a být v tomto směru velmi aktivní. Doba romantického líčení nereálné situace je pryč. Čelíme tvrdé realitě,“ uvedl Wendt.
 .
Wendt dále upozornil na tristní situaci v Berlíně, kde prý vládne kriminálnímu podsvětí přibližně dvacet rozvětvených arabských rodin: „Už tři desítky let obchodují s drogami, podílejí se na organizovaném zločinu, páchají vraždy ze cti a uplatňují dětské sňatky. V některých částech města mají svá vlastní pravidla v oblasti fungování silničního provozu a žijí podle vlastních zákonů i v jiných oblastech života. Mnozí z nově příchozích nemají zájem se jakkoli integrovat, ale připojí se k těmto gangům. A tento problém se zdaleka netýká jen Berlína. V Düsseldorfu mají problém se zločinci ze zemí severní Afriky, kteří sem přišli dávno před rokem 2015. Tamější úřady evidují 2244 pachatelů, které nebyly schopny odsoudit ani deportovat. Myslíte si, že teď se nám to najednou podaří?“
 .
Dále Wendt pokračuje: „V poslední době však občas začíná vítězit rozum nad romantickými představami. Samozřejmě s výjimkou Zelených a Levice. Bohužel ještě v nedávné minulosti tomu tak nebylo. Kdyby policejní šéf v Kolíně nad Rýnem vyjádřil v říjnu 2015 obavy z možného obtěžování německých žen africkými přistěhovalci a požádal o umístění dalších bezpečnostních kamer a posil na silvestrovské oslavy, byl by nejspíš propuštěn.“Zmínil i to, že ženy už nechodí na veřejné akce, protože se bojí. To je stav, který nelze v žádném případě akceptovat, to je popření základních svobod člověka. Skončil větami: “Musíme být schopni chránit evropské vnější hranice a smířit se s tím, že to vytvoří pár nehezkých obrázků. I odsun (odmítnutých žadatelů o azyl) vytvoří totéž – ale časy hezkých obrázků už minuly.” 
.
Bohužel, není zatím dostupný překlad, titulky videa, ale jsem si jistý, že je zanedlouho někdo udělá. Ti, kteří jazyk neovládají, si mohou alespoň na chvíli pustit ten tón vyjadřování pana Wendta. Protože to je ten starý dobrý standard, který v Německu určitě ještě nevymřel a který se snad zanedlouho přihlásí o slovo. Je to tón faktický, věcný a tvrdý. Není to žádný křik o nespravedlnosti, není to doprošování se porozumění – je to informování, že takto tedy ne. To, že takový tón zní od šéfa policejních odborů, je dvojnásob zajímavé, protože odráží nálady bezpečnostních složek. A běžní policisté mají zřejmě názory ještě tvrdší, předpokládám.
 .
 [ad#pp-clanek-ctverec]
.
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...