15.3.2023
Kategorie: Politika

Prezident Petr Pavel se rozhodl podle očekávání. Přesně podle koaličního zadání

Sdílejte článek:

JIŘÍ BERÁNEK

Doufal jsem sice, že to neudělá, ale holt je zvyklý celý život poslouchat rozkazy. Jenom se tak potvrdilo, že nebyl občanským kandidátem nýbrž kandidátem vládní koalice. Nicméně udělat z komunistického rozvědčíka a předsedy ZO KSČ nového Havla je husarský kousek a klobouk dolů. Babiš měl svého Prchala, který odvedl ve prospěch předsedy ANO solidní práci. Už se mu sice nepovedlo protlačit Andreje na Hrad, ale to byla stejně mission impossible.

Pavlovi na Hrad umetl cestičku pro změnu mimo jiné Petr Kolář a také investor do technologií pan Jan Barta, který poskytl minulý týden webu Seznam Zprávy rozhovor, v němž prasklo, že si tady na demokracii jenom hrajeme a že to jenom jedno velké divadlo pro voliče. V rozhovoru popisuje jak nejdříve zaplatil vítězství pětikolce, následně prezidentu Petrovi Pavlovi a nyní má v plánu si koupit i mimosněmovní opozici. To vše jenom proto, aby ve volbách neuspělo ANO a SPD. Neuvěřitelné ale realita všedního dne.

Máme teď po Havlovi novou modlu a dovedu si představit, že by to Václav okomentoval slovy “To jsou paradoxy, pane Vaněk”.

Bohužel pan prezident nevyužil svou historickou šanci udělat něco málo pro lidi, kteří mají hluboko do kapsy, a pokusit se alespoň trošku zasypat ty příkopy rozdělené společnosti a dát lidem naději, že bude líp. Tedy alespoň symbolicky, protože prakticky stejně nic zásadního ovlivnit nemůže.

Nestydím se za to, že jsem ho nevolil a v druhém kole nešel k volbám. Z vyššího principu mravního. Všechno je jednou poprvé, ale nemohl jsem mu dát s čistým svědomím svůj hlas.

Abych řekl pravdu, tak mne moc nevzrušuje, koho na Hradě máme nebo nemáme. Přežil jsem Novotného, Svobodu, Husáka, Havla, Klause i Zemana a doufám, že v psychickém i fyzickém zdraví přežiji i agenta Pávka.

Nežijeme v prezidentském systému, takže mi je celkem jedno, kdo bude kladečem věnců. Jenom doufám, že když je tím vrchním velitelem armády, že nás nezatáhne do války i když mnozí jeho poradci říkají, že ve válce už jsme.

PS: Vadí mi, že vláda si mění zákony jak se jí to hodí do krámu a že prezident hodil dneska seniory přes palubu... A hlavně mi vadí schodkové hospodaření státního rozpočtu Babišovy i Fialovy vlády. Jsem zastáncem vyrovnaného státního rozpočtu a v osobním životě jsem vždy žil jen do výše svých příjmů. Život na dluh je cestou do pekel. Bohužel inflace trestá zodpovědné občany a vyhovuje dlužníkům. A tím největším dlužníkem je právě stát.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)