2.3.2024
Kategorie: Společnost

Policie zavádí opatření proti skupinám “s odlišnými ideovými postoji.“ No konečně

Sdílejte článek:

LADISLAV POKORNÝ

Policisté z Jihomoravského kraje jako první vyslyšeli volání českých politiků, hodnotových médií i zodpovědných občanů po tvrdším kurzu vůči proruským dezolátům a obecně kritikům vlády. Konečně.

Společenská poptávka po zavedení přísnějších opatření proti skrytým a v řadě případů i skandálně nezakrytým nepřátelským projevům vůči naší demokratické vládě, evropským hodnotám a v zásadě vůči celé naší liberální demokracii byla konečně vyslyšena. A je příznačné, že pokrok přichází z Jihomoravského kraje a z Brna, které jsou tradičně kolébkou našich nejskvělejších představitelů včetně premiéra Petra Fialy.

Skromná, ale poctivá a tolik potřebná iniciativa by v médiích téměř zapadla, kdyby ji spíše jakoby mimochodem nezmínil server PrahaIN.cz (https://www.prahain.cz/krimi/policie-zavadi-opatreni-proti-skupinam-s-odlisnymi-ideovymi-postoji-17302.html). Ministerstvo vnitra ani sama Policie ČR se však o žádné zásluhy nehlásí, zřejmě proto, že považují samotnou skutečnost, že policie bude potírat skupiny (a pochopitelně tedy i jednotlivce, kteří takové skupiny tvoří) s odlišnými ideovými postoji, za naprostou samozřejmost, kterou vedení policie považuje za nutnou k udržení naší křehké liberální demokracie. V tomto smyslu je tedy třeba o to více ocenit mravenčí práci současného ministra vnitra Víta Rakušana, který za své poměrně krátké působení na Ministerstvu vnitra dokázal vštípit skutečné hodnoty nejen policejním špičkám, ale též policistům z terénu v jednotlivých krajích. Jihomoravský kraj je toho nejlepším příkladem.

Konkrétní kroky samozřejmě policie veřejnosti sdělit nemůže, a je to tak v pořádku, protože rozhodně není v našem zájmu, aby se skupiny s ideově odlišnými postoji mohly na chystaná opatření připravit, případně se rovnou domluvit s jinými ruskými kolaboranty, nepřáteli naší vlády a příslušníky ruské rozvědky, kteří operují na našem území, na tom, jak svoji podvratnou činnost zakamuflovat či najít jiné formy, jak zmatenou českou veřejnost ještě více odcizit hodnotám.

Tak či onak, počin policie z Jihomoravského kraje konečně přináší naději, že by se naše společnost mohla definitivně vypořádat s dezinformátory i pochybovači všeho druhu, s manipulátory, kteří zpochybňují vše, co vláda ve prospěch občanů učiní, s nepřátelskými narativy a podvracením vládních kroků, s nezodpovědnou a populistickou opozicí (a lhostejno, zda parlamentní či mimoparlamentní), zkrátka se všemi, kteří se odmítají ztotožnit s pětikoaličními hodnotami, jež jsou nám tak drahé a za kterými chceme věrně stát.

Doufejme tedy, že nezůstane jen u proklamací a plánů na papíře a že se k této iniciativě připojí i ostatní krajská ředitelství v celé České republice. Naši liberální demokracii je třeba chránit, na tom se jistě shodneme. A na hrubý pytel patří hrubá záplata. A je dobře, že právě policisté z Jihomoravského kraje pozdvihli prapor svobody po vzoru vládních politiků z téhož kraje jako první. Kéž nezůstanou ve své snaze osamoceni.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)