18.7.2023
Kategorie: Společnost

Podivné ticho se zahnízdilo ve světě

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Česká lékařská komora se za covidu zcela a bez výhrad ponořila do argumentačního vakua očkovací a lockdownové důkazní nouze. Obhajovala tezi o očkování jako o tečce, nehnula brvou, když se i s pomocí soutěží o chytré telefony a tenisky nabádalo k očkování v obchodních domech nebo na nádražích, odmítala protiargumenty, varování, odmítala diskusi. MUDr. Jan Hnizdil, za covidu přední opoziční hlas, nyní s Českou lékařskou komorou účtuje. A je ticho, protože covidová kocovina je nepříjemná.

„S politováním konstatuji, že ČLK během covidismu porušovala základní principy lékařské profese a mravnosti, potlačovala kritické názory, oponenty dehonestovala, zneužívala povinného členství k prosazování vlastních názorů a mocenských cílů, šířením iracionálního strachu se podílela na rozvratu zdravotnictví i celé společnosti. Za toto profesionální a etické selhání odmítá nést zodpovědnost,“ napsal Jan Hnízdil, který komoru vyzval ke zhodnocení jednostranné politiky za covidu a její sebekritice. Nedočkal se ani odpovědi. Na to konto Jan Hnízdil oznámil, že k roku 2024 s Českou lékařskou komorou končí, přestane platit členské příspěvky, čímž dosáhne toho, že bude vyloučen z řad komorou uznávaných lékařů, a přechází na pozici s označením léčitel. Protože, předpokládám, s nyní mlčenlivými ideology nechce nic mít.

Jaké bylo marné doufání, že po konci covidové absurdity začne společnost hodnotit svou dočasnou ztrátu příčetnosti, dojde jak k revizi, tak k vyvozování odpovědnosti. Že v hlavním vysílacím čase v České televizi zazní pochyby, jestli bylo z medicínského hlediska úplně košér, že se lidé, i s vidinou na možnou výhru tenisek, šli očkovat do supermarketu nebo na vlakové nádraží s tím, že nikoho valně nezajímal jejich zdravotní stav a jestli je pro ně experimentální vakcína vhodná. Nikdo se příliš neptal na to, jestli byla drakonická covidová opatření v pořádku. Kam šly peníze z veřejného rozpočtu? Však Nejvyšší kontrolní úřad zkonstatoval, že na covid šel jen zlomek peněz. Nikdo nijak nevíří otázku podivné SMS smlouvy mezi hlavou Pfizeru a hlavou Evropské komise, která je stále ještě utajená a… radši se nikdo neptejte, to byste se pak moc dozvěděli. A to není ve veřejném zájmu. Těch otázek mělo padat velké množství. Mělo padat i velké množství hlav. Nepadalo nic.

Jaký je současný stav? Jen ti, kteří si stojí za tím, že otázky by měly padat a odpovědi by měly být pod rentgenem, jsou dál vláčeni pod nálepkami dezolátů. Covidová absurdita tak pokračuje vesele dál. Ale, upřímně, i mě by zajímaly odpovědi. Jelikož předstíráme, že žijeme v otevřené, transparentní a svobodné společnosti, vášnivá diskuse by měla být samozřejmostí. Místo ní tu máme ticho.

Humorná je v tom role Andreje Babiše, který se teď staví do pozice konzervativní opozice, ač jeho rukou a rozhodnutím jsme si prošli nejabsurdnějším obdobím naší třicetileté historie „na svobodě“. Ty uvozovky jsou zcela na místě, protože je očividná snaha covidu jako tématu se vyhýbat. Svobodná diskuse je potlačená záměrným nezájmem. Protože na některé otázky jsou odpovědi příliš nebezpečné. Však se v tom točila celá ta naše „elita“, zleva doprava, shora dolů. Všichni přiložili ruku k dílu.

Je dobře, že jsou tu lidé, kteří z principu odmítají participovat na systému, který se ve své hrubosti dostal až k popírání vlastních hodnot. A takový systém si nezaslouží úctu, ani zaplacení členských příspěvků. Pan doktor Hnízdil dal pohlavek léčitelům z České lékařské komory. Slovo léčitel v tomto případě použito v jeho pejorativním smyslu.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)