19.5.2023
Kategorie: Politika

Petr Fiala … náš evropsko-ukrajinský premiér

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Náš evropsko-ukrajinský premiér je stále přesvědčen, že má k tomu, co dělá tomuto státu mandát a přezíravě odmítá nátlakové akce. Ten člověk asi ani netuší, co vlastně dělá, a už nepokrytě pohrdá všemi a vším, kdo se nehodlají nechat oškubat ve jménu Fialova světa naleštěné bídy.

Jak jsem už psala, mandát k tomu nemá. Nemůžete si z programového prohlášení udělat trhací kalendář a tvrdit, že máte z voleb mandát k něčemu, co jste si schválili až poté, co bezpečně sedíte v premiérské židli se stoosmičkou v zádech. A to, jak moc pohrdá těmi všemi lidmi, kteří s ním nesouhlasí a odmítají se nechat ničit nekoncepčními opatřeními, které stejně v konečném důsledku žádný, a tedy ani ten náš rozpočet nezachrání, je evidentní. Proč? No protože navzdory tomu, jak nás jako malé děti Péťa Fiala školí v tom, že si nelze do nekonečna půjčovat, protože dluhy se musí platit, půjčujeme si a vyhazujeme miliardy ukrajinským oknem, půjčujeme si na kde co, dokonce si teď hodláme půjčit dalších 45 miliard na školství.

A tenhle člověk má potom tu neskutečnou drzost říct, že stávkové pohotovosti odborů kvůli úspornému balíčku vlády nerozumí a není připraven takovému tlaku ustupovat. Tak samozřejmě, že nerozumí. On už je tak dlouho naprosto mimo realitu, že už ani ten Zelenský, který cestuje křížem krážem po Evropě ho nebere vážně a Prahu zkrátka vynechal. Sice do jeho země rveme peníze horem dolem, ale za návštěvu mu to nestojí. Proč taky. Děláme to sami, dobrovolně a ani nás k tomu nemusí nikdo nutit.

O síle odborů si nedělám iluze, zvláště potom, co vrchní odborář roky lezl vládám, včetně té současné „do pozadí“ a teď se hrozně diví, že ho nikdo nebere vážně. Vzpomeňme na jeho podporu Danuše a hodně podivnou půjčku na poslední chvíli od milionářského člena ODS. Od něj toho moc čekat nemůžeme a dávno tam neměl být. Ale těch svazů je víc. Ke stávkové pohotovosti 31 svazů Českomoravské konfederace odborových svazů se přidali i odboráři OS KOVO Škoda, a to už je síla a vliv tisíců zaměstnaných lidí. A je zcela v pořádku, že chtějí ukázat svou nespokojenost jediným možným výrazným způsobem, který mají. Stávkou. Pokud někdo likviduje náš průmysl a s ním i jejich pracovní místa, mají na to zcela legitimní právo.

Když někdo tvrdí, že chce vést dialog a hned druhou větou řekne, že není připraven ustupovat tlaku v zásadních věcech, tak prostě tento dialog nemá smysl a je potřeba zvolit prostředky už mimo tento dialog. Když někdo lže a manipuluje v programovém prohlášení, nelze ho brát vážně. A když ten někdo hodlá ušetřit miliardy na ministerstvech, a ani neví, že to není možné, jen nás tím „oblbuje“ a nemá tam co dělat.

Pokud někdo nepokrytě pohrdá demonstracemi nespokojených a zoufalých lidí a místo toho zkoumá zlaté prstýnky na rukou důchodkyň, neměl by se překvapeně udivovat nad tím, že lidé tu nespokojenost projeví důrazněji. Co jim zbývá. Řeči o dialogu jsou evidentně jen prázdné „kecy“. A pokud někdo likviduje naši životní úroveň, a místo České republiky ho zajímá víc Evropa a její zájmy, máme legitimní právo se tomu důrazně vzepřít my všichni. Čím dřív, tím líp.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)