1.7.2023
Kategorie: Politika

Petr Fiala a migrační kvóty

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Polsko a Maďarsko vzdorují migračním kvótám. Jak nazvat českého premiéra, který opět popřel sám sebe a šel by na ruku Bruselu podle známého rčení „jako slepice po flusu“?


Byly doby, kdy se Fiala stavěl razantně proti jakýmkoliv kvótám. Byly doby, kdy se tvářil, že mu na České republice záleží a žádný bruselský diktát tu nechce.

Byly doby, kdy podporoval V4. Ty doby sfouklo jako svíčku premiérské křeslo a vidina podrbání od Uršuly. Z Fialy se stal mimo realitu stojící patolízal, který kromě vidiny sebe sama jako světového lídra číslo jedna nevidí už nic. Ani to, že jim nikdy nebyl a nikdy nebude. Že už je i těm bruselským jen pro smích. Jen sem tam poslouží jako užitečný idiot.

Francie hoří a nikdo neví co s tím. Tisíce migrantů vypalují už třetí den města a předměstí, a my se tváříme, že to s ničím nesouvisí. Samozřejmě, že souvisí. Před padesáti lety jsem francouzská města hořet neviděla. Neviděla jsem zoufalé policisty a do kouta vlastní korektnosti zahnaného prezidenta. A to samé bychom s nadšením měli prý vítat tady. Chcete vidět hořet Prahu? Nebo o co vám jde?

Petr Fiala tvrdí, že nová migrační dohoda kvóty nejsou, můžeme se přece vykoupit. Což je samozřejmě nesmysl, může si to balit třeba do tisíce oblbovacích slov, ale kvóty to jsou. Buď migranti nebo výpalné. To chce pro nás náš premiér. Snaží se to obhajovat tím, že do balíčku prosadil pomoc zemím nejvíce postiženým migrací z Ukrajiny. A tím, že se Maďarsko a Polsko nechce nechat zničit další potenciální migrační vlnou bůhvíodkud, nám vlastně tuto pomoc blokují.

To je tak nechutná manipulace, že i na něho mi to přišlo moc, leč je to přesně tak. Pokud je EU solidární, jak náš velký guru tvrdí, musí přece pomoci bez podmínek. A nebo solidární není a je to jen forma nátlaku a vydírání. Koneckonců nás k té šílené proukrajinské politice nikdo nenutil, ta jde též za Fialou. Tak proč by měli přednostně pomáhat s ukrajinskými uprchlíky před těmi, kteří už roky sužují třeba Řecko a Itálii? Aby to na oko vypadalo líp?

Ten člověk z nás dělá idioty až to hezké není. A já doufám, že se nikým takovým ani Orbán, ani Morawiecki vydírat nenechají. Ale myslím, že nenechají. Ne nadarmo je tento premiér nejméně oblíbený lídr na světě. Ne nadarmo nestojí Macronovi za zmínku ve videu z pražského summitu a ne nadarmo stojí na evropských fotkách vedle „záchodů“. Na fotkách, kde ten jím opovrhovaný Orbán přes všechny svoje výtky k EU, stojí hrdě v čele.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)