20.5.2024
Kategorie: Politika

Oni žádné usmíření nechtějí. Nenávidí nás

Sdílejte článek:

LUBOŠ BLAHA

Celé dopoledne jsem strávil na rádiu Frontinus, takže mi politické diskuse unikly, až teď Markíza. A já se ptám – to myslí vážně?


1. Už léta šíří děsivou politickou nenávist vůči Robertu Ficovi. Označují naše příznivce za despoty. Každý, kdo odmítá nenávist k Rusku, je pro ně čiré zlo.

2. A teď, po celém tom karnevalu protiruské nenávisti, se nějaký opoziční fanatik rozhodne zastřelit předsedu Smeru – a výsledek? Žádná sebereflexe, žádné pokání, nic.

3. Markíza povolá nějakého rusofobního kazatele, který půlku pořadu nadává na Rusko. Což vlastně kreslí terč na čelo každému, kdo má jiný názor.

4. Když ho poslouchá nějaký jiný Cintula, řekne si – ti, kdo brání Rusko, by měli být zabiti. Vždyť brání “agresora” – jsou zlí a zaslouží si trest. Stejně jako Fico.

5. Markíza pokračuje v tom, co už dávno začala. Eskaluje napětí. A vystavuje lynčování každého, kdo nechce válku proti Rusku.

6. Rusofob s brkem neřekl ani slovo, aby odsoudil pachatele a jeho politické motivy, ale nezapomněl si kopnout do Bláhy a Danka. A na vládnoucí stranu. Kreslí nám terče na čelo… Stejné, jaké liberální média už léta kreslí Robertu Ficovi. Ničemu se nepoučili.

7. Dnešní Direr jsem neviděl, ale slyšel jsem, že proti nám zase jen šíří nenávist. Co na tom, že Robert Fico bojuje o život, vraťme se k řešení Teplárny. A Kuciakem.

8. Tak já vám řeknu, co se dělo, když spáchali vraždu v Teplárně. Každý, kdo byl kritický k ideologii LGBTI, byl označen za kolektivního viníka této vraždy. Nevadilo to v té době?

9. Tehdy nikdo nevolal po smíření, ale naopak – křičeli, že jsme všichni vinni, protože nejsme dost sluníčkoví. Ale když dnes někdo pojmenuje zjevné příčiny vraždy Roberta Fica v politické nenávisti opozice vůči Smeru, chtějí mu zacpat ústa.

10. Zuzana Čaputová pak šla majitele Teplárny v slzách obejmout. Kde je dnes? Máte pocit, že chce někoho obejmout? Pláče snad kvůli tomu, co se stalo Robertu Ficovi? Cítíte dvojí metr?

11. Po vraždě Jána Kuciaka tady lynčovali všechny Smeráky, i když jsme nic špatného neudělali. Kde byli tehdy všichni ti kazatelé a moralisté? Proč tehdy nemluvili o smíření? Copak nevidí, jací jsou pokrytci?

12. V německých médiích jsem četl, že po vraždě premiéra Roberta Fica se lidí v ulicích Bratislavy ptali, co si o tom myslí. Odpověď zněla – nic se nestalo, neřešte to.

13. A Bratislava je prý liberální, žádné sympatie k Robertu Ficovi zde nehledejte. Tohle zveřejnily německé noviny. S výhradou, že si za to vlastně Fico tak trochu může sám.

14. Z oběti dělají viníka. Podprahově útočí na Roberta Fica. Hledají sympatie pro vraha. Nadále šíří nenávist a ukazují prstem na každého, kdo má jiný názor na Rusko nebo RTVS.

15. Vraha už jednou vyprovokovali. A je vidět, že se z toho nepoučili. Nic.

Slováci to vidí a kroutí hlavou před televizí. Ještě neuplynul ani týden od atentátu a už proti nám zase chrlí tuny nenávisti. Proti většině národa, která stojí za Robertem Ficem.

Pochopme to konečně. Oni o žádné usmíření nestojí. Nenávidí nás. A nedokážou to skrýt ani v tak tragické chvíli.

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)