19.6.2023
Kategorie: Politika

ODS je dnes nositelem lhaní, přetvářky, pokrytectví, regulace a totalitních manýr

Sdílejte článek:

FB

Myslím, že soudruhem Stanjurou, dosáhla ODS svého absolutního dna. Nejsmutnější pro bývalou členku ovšem je fakt, že se tak stalo v oblasti navýsost pro ODS příznačné, v oblasti finanční a rozpočtové politiky.Vše, co ODS vybudovala, úspěšná transformace a privatizace, osvobození veřejného života, zavedení klasického demokratického parlamentního systému politických stran, vše je hozené do žumpy. Samočistící mechanismy ODS naprosto s příchodem Petra Fialy selhaly a ODS je dnes nositelem lhaní, přetvářky, pokrytectví, regulace a totalitních manýr. Nositelem ztráty svobody, nositelem úpadku.


” Stanjura si přifoukl příjmy, opomenul výdaje, a až se na Nový rok 2024 probudíme, budou mít na financích kocovinu větší než slibovaných 295 miliard. A tedy že vůbec nevíme, jak hlubokou díru budou plánované úspory zasypávat.

Aby se to nestalo znovu, NRR proto znovu apeluje na dodržování pravidel řádného rozpočtování a dobré rozpočtové praxe, aby údaje v rozpočtu na rok 2024 co nejvěrněji odrážely všechny známé skutečnosti při přípravě rozpočtu, a naopak se neopíraly o skutečnosti nejisté či nepravděpodobné.

A to není všechno: ministerstvo nespočítalo a nesepsalo celkový rámec výdajů veřejných rozpočtů na rok 2024 a léta 2025 a 2026, který by dle zákona měl být k dispozici již od konce dubna letošního roku. Což je, slovy NRR, vysoce problematické.

Takové věty coby ministr nechcete číst, nota bene když něco takového si nedovolily ani „předchozí populistické vlády“, na něž pan Stanjura i pan Fiala ještě rok a půl po volbách házejí veškerou vinu za hospodářské trable.”

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)