27.3.2023
Kategorie: Společnost

Ochota nechat se zmydlit

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Ať jsem dělal, co jsem dělal, nenašel jsem žádnou zmínku, že by policie chtěla obvinit děkana Ševčíka. Takže akademickému senátu přeju příjemné křeče při projednávání návrhu rektora (od slova rektum) na jeho odvolání, protože Ševčík nic neudělal…

Ale jinak dobrý ne? Podle našich pravdomluvných intervjuků a vládních politiků došlo k bezprecedentnímu útoku na veřejnou instituci a na bezpečnostní složky, všichni na policejních videích jasně viděli, že demonstranti byli agresivní (a všechna ostatní videa byla dezinformační), ministr vnitra řekl, že s demonstranty nebude mít slitování… vůbec se toho hodně naexhibovalo, jací nepřátelé státu se tam sešli… vlastně to byl nejhorší útok na naší demokracii všech dob… a výsledkem je sedm lidí, kteří budou mít oplétačky…

Mimochodem… ti tři zranění těžkooděnci se zranili z jednoduchého důvodu – boj za záchranu demokracie probíhal na schodech. Tři chlapi jak hory zakutí do kevlaru, vybavení pendreky a dalšími bojovými prostředky se zranili v šarvátce s důchodci s mávátky na vlajky (já vím, oni s nimi nemávali). Bitva totiž probíhala v těžkém terénu… Jak vidíte, můžete být materiálně vyfutrovaní, můžete mít výcvik, můžete být patřičně mladí, motivovaní, silní… a stejně to není jednoznačné. Nohu si snadno zvrtnete, i když bojujete proti lidem třikrát starším, než jste vy.

Ale abych se nevysmíval jen Vítkovým policejním složkám…

Milí demonstranti, prosím uvědomte si, že u nás se proti režimu bojuje vždycky a zásadně beze zbraní. U nás se nezapalují ulice, nestrhávají se vlajky ani policajti ze schodů. U nás se nikdy neposlouchají výzvy k násilí. U nás se proti režimu bojuje tak, že se necháte od policajta zmlátit. On je naadrenalinovanej a má výcvik. To mu tak trochu vymeje mozek. Ale když bude mlátit už třetí babičku a čtvrtou bezbrannou holku, tak mu to začne v hlavě šrotovat, jestli náhodou není na špatné straně.

Pokud policajt uvidí, že na něj lítají dlažební kostky, že jeho kolega hoří od zásahu molotovovým koktejlem a druhého kolegu vtáhl dav mladých bijců mezi sebe a od té doby o něm nejsou zprávy, tak bude bojovat. Pokud ten stejný policajt bude dostávat rozkazy k mlácení bezbranných, tak ho to za chvíli psychicky odrovná. Uvědomte si, že i kovaní příslušníci SS se psychicky hroutili, když ve velkém museli popravovat bezbranné židy.

Chcete, aby tato vláda odešla na smetiště dějin? Chcete, aby pětikoalice přestala škodit? Choďte na demonstrace a nechte se mlátit. Je úplně jedno, že média budou psát o vaší agresivitě. Je úplně jedno, že na Seznamu budou psát o hajlování. Důležité je, co uvidí obyčejný zmobilizovaný policejní těžkooděnec. Nemyslete si, většina z nich je úplně normálních a nebude se jim zamlouvat, pokud dostanou rozkaz k útoku na bezbrannou stařenku nebo mámu od dětí.

Chcete zvítězit? U nás to jde jedině mírumilovnou cestou a za cenu osobních obětí. Vemte si bílé košile, aby byla vidět krev, jak jste dostali nakládačku, postarejte se, abyste na fotkách klečeli a nad vámi stála brutální síla ministerstva vnitra. Postarejte se, aby nebyli zranění policajti, ale zranění demonstranti. U nás se policistům dávají do klopy karafiáty a růže. Dlažební kostky ať si házejí v Paříži. U nás se policii ukazují holé ruce. U nás se vítězí po Ghándíovsku.

U nás se odpírá poslušnost. U nás se dělá pasivní rezistence, u nás se bojuje trpělivostí a ochotou umřít, nebo nechat se zabít, dříve než stačíte odvolat (kdopak to řekl?). U nás se bojuje ochotou dostat po hubě. Pamatujte si to, až budete stát na příští demonstraci a budete dělat nátlakové akce. Neposlouchejte žádné Popelky a podobné blbce. U nás se vyhrává tak, že se policie přidá na vaší stranu. U nás se vyhrává tak, že jednoho dne bude Vítek Rakušan ve svém úřadě zoufale osamělý. U nás se vyhrává tak, že Fiala jednoho dne zjistí, že už mu všichni věrní utekli. U nás se vyhrává tak, že všichni režimní intervjuci a aktivisti na twitteru zjistí, jak málo jich je.

U nás nikdy nevyhrajete silou. Nikdy nevyhrajete tím, že někoho zkusíte přinutit, aby byl na vaší straně. U nás se vyhrává tím, že z nepřátel děláte přátele. U nás se vyhrává tím, že eurohujeři přecházejí k Alternativě. U nás se vyhrává tím, že naštvaný volič ODS přejde k Okamurovi a naštvaný volič Okamury přejde k Rajchlovi, ale nikdy se nevrátí mezi pravdu a lásku. U nás se vyhrává tím, že ves a nenávist se ukáže být srdečnější a kamarádštější než Praha a láska.

Vyhrajeme ve chvíli, kdy i běžný policejní těžkooděnec zatouží být na naší straně.

Mějte to na paměti a zkuste to příště nepokazit.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (48 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
114 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)