16.3.2024
Kategorie: Společnost

O odchodu Klause mladšího z politiky

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Dovolím si představit zcela hypotetický snový rozhovor z roku 2019, který proběhl mezi řadovým poslancem ODS Václavem Klausem mladším a předsedou ODS Petrem Fialou.

Petr Fiala se ubírá do konspiračního bytu poskytnutého budoucím koaličním partnerem známým pod pracovním označením Dozimetr. Má se tam setkat na klíčovém jednání se svým řadovým, ale výrazným poslancem Václavem Klausem mladším.

Václav Klaus mladší sedí u konferenčního stolečku. Nutný komparz prostitutek a kokainu je přítomen.

„Václave,“ dí budoucí premiér Fiala nakloněn k uchu svého poslance. „Babiše se musíme zbavit. To víme oba. V těch našich ODSáckých zákulisních čachrech je moc neříditelný, kmotři si stěžují, nahrazuje naše kmotry těmi svými.“ Poslanec Klaus přikývl. „Proto tě musíme obětovat. Jsi moc výrazný a jsou proti tobě námitky od našich budoucích koaličních partnerů. Nepodepsali by koalici, pokud bys byl v ODS. Musíš odejít. Neboj, to samé chystáme i s Mirkem Kalouskem.“

„Jen odejít?v Není to málo?“ nadhodil Klaus mladší, milovník matematiky a logických kombinací. „Mohl bych zároveň rozbít opozici,“ naznačil.

Petr Fiala vehementně přikývl.

„Ano, ano, to je přesně důvod, proč jsme se setkali v dozimetrickém konspiračním bytě. Musíme se nejen spojit, ale i rozdělovat. Rozděl a panuj, to je naše politika. A proto jsme se shodli na tom, že bychom se mohli rozejít mediálně ve zlém. A ty by sis založil opoziční stranu. Víš přece, co by to znamenalo,“ děl s jiskrou v oku Petr Fiala. Teď pro změnu přikyvoval Klaus mladší.

„Ano, zisk, čistý a perfektní. Řez do té zatuchlé české politiky. Odstranit opozici a ovládnout českou politiku. Koaliční partneři jsou připraveni?“

„Nejen připraveni, všechno je domluvené na tichý puč. Rychetský nám to úpravou volebního zákona předpřipraví, Kalousek také přikývl, půjde hned po tobě,“ budoucímu premiérovi zářila očíčka jako pejskovi.

Klaus mladší přikývl.

„Připravím si nějaký ostrý proslov ve žvanírně. Něco o unii a židovských výborech. Ty se naoko nakrkneš, vyzveš mě k odchodu, pak založím stranu a…,“ mnul si nadšením ruce Klaus mladší.

„…a ta odebere několik desítek tisíc hlasů, které pak budou v náš prospěch. Nenápadný zákulisní puč,“ nadšeně pohopkával Fiala. „Václave, jsi syn svého otce, tvá oběť bude vzpomínána a ctěna.”

Jak bylo domluveno, tak bylo i dokonáno.

Václav Klaus mladší v roce 2019 odchází z ODS. Tři měsíce na to zakládá hnutí Trikolora. V závěru roku 2020 vzniká koalice SPOLU. Na začátku roku 2021 opouští řady poslanců Miroslav Kalousek a Rychetský manipuluje s volebním zákonem.

Ale protože volební preference hnutí Trikolora rostou podle průzkumů příliš prudce, musí dojít i k druhému rozhovoru v dozimetrickém bytě.

Píše se rok 2021, březen. K dozimetrickému bytu se blíží příjemně vzrušená Zuzana Majerová Zahradníková, dnes už jen Majerová. Nachází svého předsedu Klause mladšího v obětí jedné z prostitutek.

„Á, Zuzanka,“ odhodí Klaus prostitutku stranou. „Pojď, usaď se. Musíme spustit plán B. Trochu jsme to s tou aktivitou přehnali a je možné, že bychom se dostali do parlamentu. A to, jak jsme se domluvili na začátku, nesmíme dopustit. Odstoupím z pozice předsedy. To úplně zbortí preference toho našeho hnutí. Jdou za mnou a já jsem prostě moc výrazný. Dál to povedeš ty. A hezky pitomě, arogantně, abychom neohrozili plánovaný puč,“ pravil naléhavě Klaus mladší.

Zuzana Majerová, v tu dobu i Zahradníková, přikývla. „Co si o mě myslíš, Vašku, vím, na čem jsme se dohodli. Já jsem připravená. A neboj, zhatím to, jak jen budu moci.“

„Hodná holka,“ řekl Václav Klaus mladší.

Ale tady byl sen takový rozmlžený, snad o tom paní Zuzana neměla ani zdání a prostě myšlence skutečně věřila a věří.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny propadlo rekordní množství hlasů. 148 tisíc hlasů odkouslo hnutí Trikolora. Výborně načasovaný odchod Václava Klause mladšího z politické scény zcela zhatil vstup Trikolory do Parlamentu, ale zároveň nezastavil rozjetý vlak podpory hnutí zcela. Takže ODS bylo citelně pomoženo.

Výše uvedené je jen takové nemístné snění o tom, jak to mohlo být, kdybychom žili v zemi, kde je něco takového možné. Což jistě nežijeme. Pochybnosti očekávám na [email protected].

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)