30.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Nové proudy migrantů … chtějí se v EU prý dát očkovat

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Merkel chce kvůli koronaviru Němcům zakázat vycestování, ale migranti smějí přijet. Nezodpovědněji a “úpadkověji” ještě nebyl řízený žádný vysoce vyspělý stát jako za vlády kancléřky Merkel Německo. Právě dvě velké krize – Uprchlická a Covidová – ukázaly, jací neschopní politici jej manažovali.

V neděli večer se v televizi měl možnost každý přesvědčit o tom, jak chaoticky to vypadá ve vnitřním světě kancléřky. Dala najevo, že je pevně rozhodnuta demokratické svobody občanů dále brutálně oklešťovat, a to v nesmyslné naději, že se jí tak podaří osvobodit Německo od korony.

Zamýšlí proto vytvořit takovou krajinu, ve které budou občané jako vězni, kteří ze svého vězení nesmí odejít, ale pro migranty zůstává vstup i nadále otevřený.

Zdravý rozum takto přece nemůže přemýšlet: Pokud se kvůli Covidu nesmí vycestovat, tak pak by mělo být zcela samozřejmě, že kvůli témuž se nesmí ani vcestovat!

Ale zpět k nesmyslu chtít zakázat občanům vycestování z Německa. Merkel si podle všeho myslí, že když uzavře hranice státu (do kterého ale migranti smí i nadále), který má až 9 sousedů, tak že dosáhne “ZeroCovid”.

To je ale vyloučeno, neboť racionální virologové říkají, že s Covidem budeme muset už navždy žít, přesně tak jak žijeme i se všemi druhy chřipky, které také každoročně zkosí tisíce životů ve světě, ale aniž by se to tak šíleně dramtizovalo.

A pokud je skutečně dokázanou pravdou, že již existují mutace Covidu-19, tak o to víc je jisté, že tento virus nás bude už trvale doprovázet a nikdy nebudeme mít stoprocentně spolehlivé a účinně vakcíny proti nim a proto umírat na Covid se bude neustále, a to už i jen proto, že vždy bude velmi mnoho lidí, kteří budou mít z různých důvodů slabý a sotva účinný imunitní systém.

Bildzeitung dokumentoval tento týden vyjádření kancléřky bez komentáře. Pochopitelně – neboť je bylo zbytečné komentovat, protože mluví samy za sebe. Žurnalista Ulrich Reitz o den později “prorokoval” ve Focusu (kde byl tři roky šéfredaktorem), že za vlády Merkel němečtí občané mohou o návratu ke svým základním občanským právům jen snít.

V tom, co v neděli řekla kancléřka, jsem zachytil jen jednu jedinou větu, kde jsem jí plně dal za pravdu: “Uns ist das Ding entglitten” – volně přeloženo: “Už si s touto věcí neumíme poradit.”

A tato výpověď skvěle symbolizuje její dlouholeté kancléřství.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...