7.12.2022
Kategorie: Politika

Nerudová Danuše, zvítězí nad Babišem

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tento předvolební slogan věnuji zdarma naší Danušce na kampaň, protože už mě štve, že kopu tu za Babiše, tu kopu za Baštu, tu kopu za Rajchla, tu za komunisty. Tož dneska budu chvíli kopat za pětikolku. Včera mi totiž volal jeden můj pravdoláskařský kamarád (ano, mám mezi pravdoláskaři několik velmi dobrých přátel. Od libtardů na fejsbůku se liší tím, že dokáží vedle Vidláka žít a nemají potřebu se vymezit proti každému mému slovu), že jsem toho už hodně napsal o kandidátech na prezidenta Babišovi a Baštovi (a chystám se na Rohanovou), že to není úplně fér a měl bych napsat také něco o těch na druhé straně.

 

Sice si nehraju na objektivní médium, prostě jen říkám svůj názor, nikoliv svojí pravdu a nemám rád, když mi kdokoliv vnucuje něco, že to pravda zaručeně je, dokonce i s certifikátem od Cempera, ale nápad to byl dobrý. Skutečně bych se měl trochu víc podívat na prozatím opomíjené kandidáty naší pětikoaliční vlády. Dneska to napravíme.

Nerudová Danuše, vyhraje ty volbuše.

Já vím, že se vám to nelíbí, že si možná poklepáváte na čelíčko, ale moje série článků o Babišovi a Baštovi mě utvrdila v tom, že voličské postoje jsou už upevněné a prakticky neměnné. Ať jsem vytáhl jakýkoliv argument pro volbu Babiše, prakticky nikdo z jeho odpůrců nezměnil názor. Babiš je prostě covidové zlo, nelze mu zapomenout lockdowny a ani riziko, že Pětikolka zkompletuje převzetí státních institucí, na tom nic nemění. Když jsem vytáhl jakýkoliv argument pro volbu Bašty, nikdo z Babišových příznivců nezměnil názor. Bašta je prostě slabý kandidát, neumí mluvit, nemá šanci vyhrát, jen Babišovi ubere hlasy a žádné riziko dalšího pohodlného vládnutí Fialy na tom nic nemění.

Počet těchto pevně vyjádřených postojů je na Kydech zhruba 50/50 a já po vzoru Churchilla věřím pouze statistice, kterou jsem si zfalšoval sám. Už mnohokrát se mi osvědčilo brát ohled na vox populi mého blogu. Kromě Prahy totiž voličské nálady predikuje až nechutně dobře.

Rád bych měl lepší zprávy… ale bohužel jsem nezaznamenal ani jednu změnu postoje typu: „chtěl jsem volit Baštu, ale máš pravdu Vidláku, musíme se shodnout na jednom jménu a tak to hodím Babišovi, jak radíš.“ Nebo naopak. „Chtěl jsem to hodit Babišovi, ale máš pravdu Vidláku, Bašta nebyl ani agent, ani oligarcha, má čistou minulost a tak to hodím Baštovi, jak radíš.“

Takovéto comingouty jsem nenašel ani na Vidlákových kydech, ani na Litterate, ani na fejsbůku, ani v mé stále rozsáhlejší mailové korespondenci. Vyvozuji z toho jediný možný závěr – na Alternativě už jsou všichni víceméně rozhodnutí, jejich volební postoj by změnila jen naprostá politická bomba a Vidlákovo doporučení na to bude mít takřka nulový vliv. Nakonec mi zbude jen aktivovat žlázu „já jsem vám to říkal.“

Podle mě to mají letos libtardi rozehrané velice dobře.

Já jsem strašně dlouho přemýšlel, proč právě Nerudová? Proč na Slovensku Čaputová? Proč právě takové husičky? Vždyť i Danu Drábovou by mohli stylisti trochu načančat a když nic jiného, Drábová je alespoň bystrá, má vysokoškolský titul z doby, kdy to ještě něco znamenalo a její postoje jsou úplně stejné jako u Danušky. Jen Drábová by byla mnohem chytřejší a zřejmě i schopnější.

Ale ono je to vlastně docela jednoduché – potřebujete člověka, se kterým se volič ztotožní. S Danou Drábovou se nikdo neidentifikuje. Na to je moc chytrá a málo hezká. Každá česká husička si v Danuši představí sama sebe. Hlava blond, uvnitř prázdno a přece může být prezidentka. To znamená, že každá může být prezidentka. Každá může snít o nejvyšší funkci, protože když to zvládne Nerudová, zvládne to každá nána. A takových je v republice hodně. Nejen žen. I spousta mužů bude večer snít o tom, že kdyby chtěli, také by mohli být prezidentem, protože Danuše je přece stejná, jak oni.

Zbytek je marketing… Dáme Danuši na profil nějaká moudra, která chtějí slyšet další voličské skupiny a hlavně o tom nesmí moc mluvit.

Když si to tak vezmu, asi nejschopnější a podle mě nejnebezpečnější kandidát je Pavel Fischer. Jednak dobře ví, jak to v politice chodí. Ví přesně, co má kde říkat, přesně umí ty protiruské věty, umí se vymezit proti dezolátům i Babišovi, ale když mluví v rádiu i televizi, tak to ale není úplně blbé. Ví přesně, kdy z něj má nenávist úplně stříkat a kdy má jen decentně odkapávat. Ba dokonce ze sebe umí udělat i velkorysého člověka povzneseného nad vášně. Ale přes takřka dokonalé ovládání z něj trochu čiší ten český člověk – kříženec včely a prasete. Pracovitý, ale trochu svině. Už druhé volby je třetí vzadu a ani se netají tím, že včas odstoupí a podpoří toho správného kandidáta.

U Fischera mě naopak vůbec nepřekvapuje, že z něj nikdo nechce udělat lídra kandidátky. Sice by se nám na Hradě hodně nelíbil, ale je u něj nebezpečí samostatného myšlení. Pavel Fischer je pro mě Zeman s opačným znaménkem. Teď sice loajální a plnící své úkoly na výbornou, ale kdyby se do funkce dostal, mohl by příliš vyrůst. Mohl by si příliš uvědomovat, co vlastně dělá a mohl by mít, nedej bože, i pud sebezáchovy. Je to nejlepší cyklista stáje, ale nikdy z něj neudělají hlavní hvězdu. Bude jen rozrážet vzduch pro někoho jiného.

Hilšera nebudu komentovat. To je Čaputová v mužském těle. Platí pro něj to samé, co pro Nerudovou. Je tam, aby se správný mladý libtard měl s kým ztotožnit a snít o tom, že jednou bude také tak úspěšný jako Marek Hilšer. Hilšer tam není, aby táhl dopředu hlavní hvězdu, ale jako záloha, kdyby nám Lance Armstrong spadl z kola a zlomil si nohu.

A pak Petr Pavel. Také dokonale vymyšlený. Pohledný bývalý voják, dobře se vyjímá na fotkách, mezi lidi moc nejezdí, pouze na naaranžované výpravy, kde zpravidla řekne nějaké moudro hodné prezidenta. Jako že je třeba brát ohled na chudé. Nic to nestojí a spousta jeho fanoušků se přímo tetelí nad generálovou ušlechtilostí. Komunistická minulost je sice škraloup, ale nepřeceňoval bych dosah. Dvojí metr libtardům nevadí v mezinárodní politice, nevidím žádný důvod, proč by jim měl vadit u agenta Pávka. Tohle umějí mééédia udělat úplně dokonale.

Podle mě se ukáže, že Babiš má podporu o něco menší, než se čeká a Bašta má podporu o něco větší, než se čeká. Příští průzkum potvrdí moje slova i kdyby to nebyla pravda, protože přesně takhle bude objednán.

Babiš nechce jít do televizních debat. Já naprosto rozumím proč, ale na druhou stranu, tím pádem bude chybět kdokoliv, kdo by nasměroval zrak diváka, že Nerudová ani tak nekandiduje, ale je kandidována a že agent Pávek je mnohem větší STBák než Babiš. Witovská nebo Moravec si dají sakra pozor, aby řeč odvedli k proruskému Baštovi, nebo aby tepali nepřítomného Veľkého Bociana.

Prostě nebude nikdo, kdo by neangažované veřejnosti řekl, že Babiš spolupracoval s STB, protože to jinak nešlo a jeho motivací byla možnost vycestování a obchodování s imperialisty. Petr Pavel vstoupil do strany, protože to jinak nešlo a jeho motivací bylo, že bude jako rozvědčík chytat podvratné živly. Nebude nikdo, kdo by ve studiu uvedl, že Babiš v Maroku obchodoval s hnojivy, kdežto Pavel trénoval na „agenta s povolením zabíjet.“ A kdyby náhodou na takovou otázku došlo, Pávek na to řekne, že je zapotřebí to posuzovat v kontextu doby… čili řekne přesně to, čím argumentuje Babiš, ale ten tam nebude, aby mu to omlátil o hlavu.

Budu to jen já, kdo hodí do placu představu, jak by to vypadalo, kdyby nám komunismus trval ještě o deset let déle. Z Babiše by byl nejspíš nějaký vysoký náměstek zahraničního obchodu a měl by tajné valutové konto… A ve stejné době by Petr Pavel v Západním Německu píchal radioaktivní polonium přeběhlíkům, nebo by takové rozkazy podepisoval…

Ale před volbami na nic podobného nedojde. To, co koluje mezi námi na fejsbůku, to se k neangažovanému voliči nedostane a libtardi to budou ignorovat, stejně jako ignorují jakýkoliv argument, že za válku na Ukrajině může roztahovačné NATO.

Podle mě bude volební výsledek Babiše a Bašty dostačující pro druhé kolo, ale protože se rozdělí mnohem spravedlivěji, než bychom teď čekali, tak se do druhého kola dostane česká Čaputová a český Pichonett. Fischer a Hilšer jim samozřejmě uvolní cestu, protože prezidentská kampaň bude fungovat i jako kampaň do senátu. Navíc to rozhodně neplatili ze svého, takže oba budou spokojení a pro Nerudovou udělají maximum.

Stejně tak vlastně nepochybuju o tom, kdy bude Šott vynášet nad Babišem rozsudek. To mu také pár hlasů sebere. Možná ne moc, ale ono se bude hrát o malá procentíčka.

Pokud chce Babiš projít do druhého kola, měl by poslat emisary za Okamurou a dosáhnout toho, že „se Baštovi udělá nevolno,“ skončí na dva dny v nemocnici a pak oznámí odstoupení ze zdravotních důvodů. Ale dovedu si představit, že to s Okamurou bude mít hodně těžké. Už dávno jsem psal, že Babiš se může rozkročit směrem k SPD a nepřijít o své voliče, ale pokud se Okamura rozkročí k ANO, tak docela riskuje a jeho voliči mu to nemusí odpustit.

Také by asi nebylo od věci, dát Rohanové nějaké peníze na její asociaci povinných a dosáhnout u ní stejného kroku. Koneckonců, Rohanová podle mě kandiduje, protože je to dobrá reklama… Já například vůbec nevěděl, že před exekutory existuje nějaké zastání.

Pokud to Babiš neudělá, předpovídám mu, že mu druhé kolo nejspíš uteče a případný postup bude záviset na vnějších faktorech, které nemá šanci ovlivnit.

Jednak lidi kolem Petra Pavla mohou znervóznět natolik, že ho prostě stáhnou ještě před bojem. Ono se to na Pávka teď valí ze všech stran, svědčí různí spolužáci, nacházejí se jeho slohovky o skvělém socialistickém zřízení a zřejmě je v zásobníku ještě nějaká munice připravená. Soudruh generál má co dělat, aby to nějak ustál. Také si Pavel sám může říct, že to stejně nevyhraje a nemá zapotřebí schytávat hnojomety, nota bene když mu slíbili, že ho budou jen uctivě chválit a vyvyšovat. Kdo ví, jakou písemku z marxismu-leninismu napsal… třeba si řekne, že mu to za tu ostudu nestojí.

Pokud by to tak bylo, tak může Andrejkovi stačit i méně hlasů, aby se do druhého kola dostal a pokud bude s Čapuší bojovat jeden na jednoho, tak může vyhrát, protože Nerudová má na hlavě spoustu másla, zato v hlavě má úplně prázdno. Například její doporučení, aby lidi prchli z cenzorního Twitteru na proruský Telegram. Nebo její bubnování do Třetí světové, po dopadu rakety v Polsku. To nevymyslíš.

Ale tohle všechno se v prvním kole nestane. Jedině v tom druhém. Pokud to ale všech devět kandidátů dotáhne až do voleb, tak považuju za vysoce pravděpodobné, že Babiš bude třetí a Bašta čtvrtý, ačkoliv by jejich společná podpora na druhé kolo stačila.

 

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)