4.1.2017
Kategorie: Politika

Největším světovým byznysem je vykrádání veřejných rozpočtů

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Kam se hrabe hazard, drogy, zbraně nebo dětská pornografie – otočíte prstenem jako Arabela a z peněz lidí se stanou peníze veřejné, které se dají beztrestně rozkrást, na rozdíl od těch soukromých. Miliony lidí nejen u nás (protože tohle není jen náš český nebo evropský problém) to pořád ještě nevidí, ale jednou to vystřízlivění přijde. Státy organizované systémem tzv. Zastupitelské demokracie jsou podvod a stroj na peníze a co hůř, chovají se jako “správci cílové skupiny” a “hlídači trhu”.

[ad#clanek-respo]

Největší jistotu a pravdu dnešního “moderního” světa (státy, svobody a lidská práva) nahradil jeden pouťový trik: mávnutím kouzelného proutku se z Vašich peněz stávají veřejné, nad kterými nemáte žádnou moc ani vymahatelnou kontrolu. Ale povězte – není to jen jiná a chytřejší forma znárodnění, ovšem tentokrát do předem připravených soukromých kapes firem, napojených na zkorumpované soukolí států? Když otevřeme oči a podíváme se kolem sebe: kdo sanoval všechny ztráty z internetových, hypotéčních, finančních bublin – a co znamená, když se něco zaplatí z “veřejného rozpočtu?”

Píšeme o tom v celém našem projektu (www.cesko2050.cz). Přestaňme se hrbit a ponižovat pro pár špinavých zlaťáků ve víře v “sociální stát”, který stejně jako jiná “království” v dějinách nikdy nepřijde. Pojďme se starat sami o sebe, bez prostředníků a “hajzlíků”, kteří si zřídili stát jako pohodlné živobytí. Cesta zpátky ke zdravému rozumu a svobodě je kupodivu docela jednoduchá: musíme státům začít brát podstatu jejich fungování, kterou jsou – světě div se – “naše” veřejné peníze. Jakmile se postavíme na vlastní nohy, uvidíte, jak se najednou všichni politici a na státy napojení „byznysmeni“ sfouknou jak balonek, když ho propíchnete špendlíkem.

Začněme vystupovat z předem připravených pastí daňových a pojistných systémů a tvořme své vlastní systémy. Nahraďme anonymní a zkorumpované struktury státu přirozenými vazbami – přáteli, rodinou, lidmi se stejnými zájmy, se stejnými názory. Pokud se totiž zřekneme “péče” státu, třeba jen částečně (například tím, že se – jako já – zřeknete státem organizovaného důchodového zajištění), nebude mít právo od nás peníze vybírat. Bude-li to dál dělat, sám odhalí svou zločinnost a svůj skutečný záměr – “znárodňovat” naše peníze. A v takovém zřízení, pokud je usvědčeno ze zločinnosti, nemusíte žít: to je základní lidské právo. A možná tohle měl přesně mistr Jan na mysli, když (prý) pronesl: „Nařizuje-li vrchnost co neprávem či žije-li v hříchu, nemusíte poslouchat jejích příkazů.“ A tahle ryzí doktrína lidského práva a svobody je platná dnes stejně jako tenkrát.

Proto přestaňme být ustrašené stádo se stejně naivní nadějí, s jakou lidé nastupovali do dobytčích vagónů směr Osvětim nebo s jakou předchozí generace souhlasila s komunismem a která by se dala vyjádřit slovy: “třeba právě já budu mít štěstí.” Když se nezačnete bránit, přijdete o všechno. Ve válce už jste ať chcete nebo ne, protože máte něco, co privilegovaná “partička” grázlíků chce: ještě nějaké soukromé (neveřejné) peníze a zbytek svobody, která z Vás v jejich očích dělá nevyzpytatelnou cílovou skupinu, přičemž cílem jejich světa je opak – plánovitost, vypočitatelnost a pravidla, která jejich privilegia ochrání a pomůže jim vyrábět co nejlevněji s co nejširší (globální) prodejní cílovou skupinou. Státy už nechrání naše, ale jejich zájmy: pochopme to konečně.

Přikládáme zmíněný článek v Lidovkách.cz, je totiž zajímavé se na současný systém podívat jinýma očima, v tomto případě očima miliardáře. Třeba jen proto, že je to poučné, a můžeme se kdykoli něco přiučit i od někoho, kdo může být na druhé straně barikády, nebo má na věci jiný názor … Kdyby se nekradlo tak šíleně, jak se krade, nemáme nejenom žádný dluh, ale měli bychom rovněž dokončenou veškerou infrastrukturu, říká developer Radim Passer.

[ad#clanek-respo]

ZDROJ: Michal Hájek

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...