9.12.2022
Kategorie: Politika

Nehodící se vyhoďte … třeba z Harrachova

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Harrachovský penzion určený poslancům a údajně i zaměstnancům Parlamentu ČR poskytoval v posledních měsících azyl několika málo ukrajinským matkám s dětmi. To do doby, kdy napadl první sníh a blíží se období dělající levný pobyt na horách atraktivním i pro ty movitější zaměstnané právě v Parlamentu ČR. Předsedkyně této instituce Pekarová Adamová tak dospěla k názoru, že je třeba ukončit výpomoc tam umístěným ženám s dětmi a uvolnit prostory pro rekreaci jejích těžce pracujících podřízených. Jaksi se tak vytratila hraná žlutomodrá solidarita, která se jejích stvořitelů začala dotýkat osobně.

Výroky Pekarové týkající se relativně čehokoliv vzbuzují u velké části národa už dlouho buď úsměv nebo pobouření. Samozřejmě existují i voliči Top09, kterým je její arogance jaksi lhostejná, vnímavější lidé však naráží na bezbřehou ignoraci reality od této politické rychlokvašky z call centra mobilního operátora. Z jejího bývalého zaměstnání ji zůstalo dobré vyjadřování a popis naučených postupů, také absence hledání logického řešení vybočujícího z přednastavených směrnic. Velké problémy nastávají v diskusích, kde je postavena před realitu a potřebu obhájit své většinou naprosto hloupé argumenty, to vše bez možnosti nechat si poradit od svých mentorů. Její občasné rady a myšlenky poté zvýrazňují odtržení od skutečného stavu a olympskou povýšenost vlastní jen bohům a vyvoleným. Je třeba si připomenout, že Top09 je ve sněmovně zastoupena jen proto, že před parlamentními volbami uzavřela strana koalici s ODS a KDU-ČSL. Sama by se do ní pravděpodobně nedostala. Podobně by dopadli Piráti a s nimi další samozvaná studnice vědomostí Richterová.

Faleš zaznívající z nejvyšších pater politiky je znatelná v mnoha sférách. Třeba šetření v rámci úspor energií se poslanců netýká, samotná Pekarová bývá účastna na zasedáních nikoliv v teplém svetru, ale místo něj vysedává za svým pultíkem v krátkém rukávu. To naznačuje, že se ve sněmovně topí jako dříve. Po zvyšování platů poslanců a udržování nízkých cen v místní poslanecké jídelně jde jen o další ukázku povyšování se nad běžné občany. Novodobá samozvaná šlechta tak ukazuje, jak jí je vlastní krátkodobý zájem přednější než dlouhodobý státní. Oni šetřit nemusí a nebudou. Nás k tomu budou nutit.

V médiích už se objevuje vcelku ležérně předkládaná možnost státního bankrotu, což by nás posunulo z ještě nedávno ekonomicky relativně silného státu na úroveň Řecka. Rychlost zadlužování se zvyšuje, za což můžeme poděkovat jak Babišovi a jeho vládě a covidové politice, která byla pouze dobře odvedenou prací pro Big Pharmu a její vlastníky, tak i nové vládě. Fiala Babišovi kontruje dalším navýšením schodku státního rozpočtu a přestože pokračuje v úlitbách výrobcům vakcín, protože Leyenovou i za nás uzavřené smlouvy jsou doslova strašidelné, dokázal přidat výpomoc s válečnou mašinérií Ukrajině, plus ,,solidární“ zabezpečení těm, kteří se rozhodli Ukrajinu opustit. Což nás stojí v reálu možná už i nižší stovky miliard korun, zastavilo to ekonomický rozvoj země topící se v inflační spirále a většinu odvětví dokonce vrátilo o plno let zpět. Je vtipné sledovat starší videozáznamy s Fialou a totální změnou jeho rétoriky. S výjimkou bezbřehé kritiky Babiše. Přehlédnout nelze snižující se úroveň školství, zdravotnictví, peníze chybí ve sportu i kultuře. Naopak stoupá počet státních zaměstnanců a moc médií. Česká republika se dostala na hranu přežití, přesto se chtějí její představitelé angažovat v nesmírně drahých válečných provokacích vůči Rusku.

Tiskem proběhla i informace o brzkém zákazu topení pomocí spalování čehokoliv včetně plynu. Plno lidí teprve nedávno přešlo na moderní plynové kotle, nyní by měli o svou investici přijít a přestoupit na elektrická topidla. To v době, kdy je údajně nedostatek elektřiny, o němž víme, že je záměrně vyvolaný. Švýcaři již uvažují o zákazu používání elektromobilů v době energetické nedostatečnosti, což je fajn zpráva ve chvíli, kdy chce EU rušit provoz vozidel se spalovacími motory. Už se ani netají tím, že podstatou celé elektrifikace dopravy je omezení mobility obyvatelstva našeho kontinentu. Švýcarsko možná bude výjimkou a zachování spalovacích motorů na svém území podpoří. A možná také ne. Jsme tak svědky systematické likvidace našeho světa a přerodu v jejich svět. Kdo jsou oni? O tom by mohl vyprávět Klaus Schwab.j

Je evidentní, že jsme se stali hračkou v rukách mocných a jejich poskoků. Jejich šílená touha po moci a potřebě ovládat lidstvo dosahuje nechutných výšin. Po celé Evropě se tu a tam důrazně protestuje, zatím však bez mezinárodní koordinace. Ve Francii odzbrojují poslední občany vlastnící zbraně, protestujícím holandským farmářům převrací traktory, všude nasazují policejní těžkooděnce a připravují armádu na možné zásahy. Německo chce opět budovat silný Bundeswehr. Už moc nezbývá k totální destrukci EU a života v ní. Navíc nás čekají prezidentské volby, přičemž výběr kandidátů je několikrát Aspen podpořený médii a zbytek jsou outsideři. Většina Čechů se však ve svých plánech především těší na Vánoce. Co přijde po nich, to jim je de facto úplně jedno.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (54 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)