
Nedůvěra v právní stát
ŠTĚPÁN CHÁB
Česká spravedlnost opět otevřela svůj chřtán a spustila již tradiční Čapí hnízdo. To je znamení, že se blíží volby, při kterých už zase půjde (všem) o všechno.
A já si tak říkám, jestli se pro ten politický boj máme vykašlat na důvěru v právní stát. Dvě mocenské struktury se tu perou o moc a zneužívají všechno, co je po ruce. Je to rozumné? Z pohledu obyčejného člověka je pravidelné předvolební otevírání kauzy Čapí hnízdo příznakem, že justice načasováním zasahuje do předvolebního boje a hraje svůj part antibabiš skutečně zodpovědně a s věrností rudých gard.
„Součástí spravedlnosti je i nějaká právní jistota i otázka délky sporu. Což je konkrétně v případě kauzy Čapího hnízda podle mě už za hranou. Pokud něco narušuje důvěru, tak je to ten ,ping-pong’ a nekonečné projednávání znovu a znovu,“ řekl v rozhovoru pro Novinky ústavní právník Ondřej Preuss.
Reality show české justice pro vás, pro občany, opět spustila tolik oblíbenou kauzu Čapí hnízdo. Zase nasvítí opozičního politika Andreje Babiše, aby milovníci kokainu v rektu, směnárníci drogového podsvětí a kampeličkoví čističi zbytečných peněz mohli spustit své spravedlivé krákání o tom, že Babiš, to zlo České republiky, by měl odstoupit a chodit kanály. Je čas zaplavit veřejný prostor dobře míněnými odsudky o nemravnosti populistické opozice.
U toho bude dost prostoru pro očištění jemně, jen jemně pošpiněného Pavla Blažka. Bude se ukazovat na to, že on k bitcoinům jako slepý k houslím a ještě, chuděra, čestně a jak se patří odstoupil. Vždyť bitcoinům rozumí pramálo lidí, ale tomu, že Babiš podvedl stát, tomu musí rozumět každý, snad už povinně. Na Blažkovo místo pak nastoupila jeho spolustranice z ODS, která nám vysvětlí, že všechno bylo v pořádku a že ODS je v tom nevinně. Co by také mohla nadšená a tančící prominentka ODS říct jiného. Střet zájmů jako Brno, ale když je většina vlády z Brna, přimhouříme oči. Vždyť ten ujo Blažek byl docela fajn, no ne? Vládní politici nám ho teď budou dávat za vzor a volat – podívejte na Blažka, on tak hrdinsky odstoupil. To Babiš, ten se ve funkci bude držet jako veš.
Takže vedle nedůvěry ve státní správu, která pod kuratelou ODS bez mrknutí oka vypere drogovému podsvětí miliardy z prodeje drog a tváří se u toho, že ničemu nerozuměla a sama je vlastně obětí zlých rejdů přinejmenším Putina a Babiše, nám teď poroste i nedůvěra v justici. Už zase.
S nadšením bych uvítal, kdyby dostal Andrej Babiš trest, nebo kdyby si vyslechl osvobozující verdikt. S nadšením před lety. S hrůzou ovšem sleduju, z pozice obyčejného občana, tu touhu zneužít justiční systém, onu záruku právního státu, k politickému boji. Jiný obraz česká justice sama o sobě nevysílá. Ukazuje, že slouží na objednávku, že je politicky angažovaná.
„Jeden soud rozhodne nějak, ten vyšší to zruší a rozhodne jinak a tím se to zacyklí,“ popsal pro Novinky Preuss. Kauza Čapí hnízdo je tu s námi 17 let. Příští prezidentské volby bude mít dvacetileté výročí života. Vezměme si takový brexit. Od referenda k samotnému opuštění unie uběhly čtyři roky. A to bylo sakra papírování, jednání a rozhodování, aby k něčemu takovému došlo. Kdyby to bylo na české justici, výhledově by Británie z unie vystoupila někdy kolem roku 4382. Přičemž v roce 4383 by přišel vytýkací verdikt z vyšší soudní instance a všechno, všechno by se vrátilo na počátek.
Česká justice svým jednáním vzbuzuje silnou nedůvěru v právní stát. Je to jedno, když díky tomu pár vládních politiků může klepat na střechách ministerstev na budík se slovy – Andreji, je čas? Takhle přece justice nesmí pracovat. Vědomí toho, že soudy mohou pracovat i takhle, ve mně vzbuzuje pocit marnosti. Vždyť je to justice, spravedlnost, prapodstata důvěry ve stát. A ta se, v mých očích rozhodně, bortí a rozpadá. Nejsme právní stát, nejsme civilizovaný stát.


ČEZká justice je uzavřená kasta nadlidí, kteří praktikují extrémní jánabráchismus, rentiérský způsob života, a absolutní imunitu vůči odpovědnosti za své lumpárny.
I všelijaká odvolání či vrácení případů nižším instancím, jsou jen divadelní představení, kde účelem je pouze zisk.
Buď od zadavatele, nebo od odškubané oběti, každopádně skrz tabulkové položky za úkony.
chábe jsi pouze chazarský z m e t e k , lhář a podvodník tedy ideální žvanil pro tento web
co to meleš ? :
„“A já si tak říkám, jestli se pro ten politický boj máme vykašlat na důvěru v právní stát. Dvě mocenské struktury se tu perou o moc a zneužívají všechno, co je po ruce. „“
které struktury ? zneužívají všechno ? je zde pouze jedna „struktura“ jeden prsten který vládne všem a ty jsi jeho tlampač , stejný h a j z l jako ten štěrcík
Je to tim, ze soudci ani prokuratori nenesou zadnou zodpovednost ani nasledky za jakekoli chyby.
Nedůvěra v právní stát? Věřit v něco, co již tak dlouho neexistuje, je deluze a klam. Madam Spravedlnost si u nás vzala velmi, velmi dlouhou dovolenou.
Přeplacení šmejdi v talárech, kteří jdou na ruku fialové juntě zaslouží jediné – 10 let natvrdo v čele s těmi, které odsoudili…
„Česká ?“ justiice veřejně už časů předhavlovských
z plným nasazením vynakádá své nezměrné usílí k tomu,aby u nás jedněch z mnoha vzbudila
naši oprávněnou nedůvěru k zákonu,ústavě spravedlnosti a právu.
Komu asi ku prospěchu ?
Česká justice svým jednáním vzbuzuje silnou nedůvěru v právní stát.
xxxxxxxxxxxxx
A to si ještě ti zmetci rozhodují o svých platech, ovšem z cizích kapes.
A co kdyby, v rámci očištění morálky v tomto banderistátu, pozavírali soudce bez soudů?
To by přece bylo plně v souladu s jejich pojetím „práva“, nicht wahr?
Je pro mě až k nas*rání bezmocně sledovat
jak zemi přetékající a likvidovanou miliony
prapodivných existencí z často prapodivně nabytým titulem JUDr zaplavujě jimi chráněná a opečovávaná ničivá povodeň pomluv vlastizrady,zločinů.podvodů a bezpráví
.Jakým právem?
Pane Cháb, právní stát??? Tož až Vás kvůli 12 tis Kč humanitární pomoci obviní z financovaní terorismu ve prospěch zločinecké bandy, takovou otázku už nikdy nepoložíte.
Zvu všechny. 21.7.2025, 9:00 Městský soud v Praze, místnost č 301.
Pokud se dostavíte, uvidíte největší monstr proces od poprav v padesátých letech.
Mám v obžalobě navrženo 10 let kriminálu se zvýšenou ostrahou.
Koho jste financoval, jestli to není tajdův?
Nikoho. Když chlapovi v Doněcku utrho nohu, přeposlal jsem mu 10 Kč. Asi od kámošů…..2 jsem přidal. Za to je 10 let natvrdo. Dostavte se a uvidíte.