17.2.2023
Kategorie: Politika

Nedostatek peněz je zjevný

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Fiala se svou vládou porušuje absolutní většinu všech slibů daných voličům před parlamentními volbami. Kdo si pustí záznamy vyjádření současných členů vlády a předních představitelů jednotlivých stran Pětikoalice, porovná je s tím, co se děje nyní, přemýšlí u toho, musí být zděšen. Jen občané s krátkou pamětí tleskají. Skleróza je v naší společnosti asi dost rozšířeným onemocněním, protože ti samí voliči dali hlas i budoucímu prezidentovi. Jeho cesta do Karlovarského kraje ukázala, že na předvolební mítinky jezdil jakýsi jeho kompars, protože nyní se na generála Pavla především nespokojeně pískalo. Na rozdíl od vlády ale Pavel dopředu avizoval to, co tvrdí i nyní. Militantní prezident tu ještě chyběl. Jeho příznivci se tak nebudou moci divit následkům svého rozhodnutí.

Před parlamentními volbami se Fiala, Stanjura & spol. prezentovali výroky o Babišově drahotě a stále dokola omílali stejná hesla. Babiš byl viníkem všeho. Kdyby byl o něco starší, hodili by na něj i nacistickou okupaci Československa. Nejsme naivní a netvrdíme, že by byl expremiér beránkem a extra geniálním ekonomem, nicméně pravdou je, že se snažil pracovat se státním dluhem tak, aby se nezvyšoval, spíše naopak. Bohužel naskočil na covidovou frašku, která nás stála skutečně dost peněz. A ještě stát bude. Je nám jasné, že Babiš byl jen malé kolečko v soukolí mafie zvané Big Pharma, navíc se stále více ukazuje, že celá situace z doby pandemické měla daný scénář a jeho režiséři nás zcela systematicky připravili o dva roky života a některé lidi dokonce o celý jeho zbytek tím, že jim ho ukončili. Andrej Babiš tak pouze kopíroval celosvětové zadání a je otázkou, co za to tehdejší vláda dostala.

Jak už jsme řekli, nejsme naivní a věříme, že být tehdy u moci Fiala, bylo by to ještě větší peklo. Diktátorské manýry premiéra, některých členů vlády a také předsedkyně Parlamentu ČR by se projevovaly mnohem důrazněji, než tomu bylo u lehce zmatečných představitelů Babišovy exekutivy. Ta doba je však prozatím pryč, nemoc přišla, zlikvidovala, co mohla včetně ekonomiky a mezilidských vztahů a logiky, nakonec stejně rychle zmizela. Ze sezónních viróz jsou zase sezónní virózy, plicní ventilátory za miliardy jsou zpět ve skladech a čekají na svou další příležitost. Oni ji pro ně najdou. Vyzkoušeli si vlastní moc a jak víme, ta je opojná. Nečekejme, že se něco podobného s horšími následky nevrátí. Ostatně Bill Gates neustále hovoří o tom, že je třeba lidstvo zredukovat a že další vlna chorob zase přijde. Ví, o čem mluví. Není prognostik, je to programátor.

Ekonomické dopady tak byly pro velkou část světa šílené a bylo by zajímavé najít všechny toky peněz plynoucí z kapes daňových poplatníků. Epidemie je pryč, místo ní se světovou událostí stala Ukrajina. Původní zděšení z ataku této země Ruskem bylo hrané. Američané o něm věděli dlouho dopředu, dokonce i naše vláda uzavírala smlouvu o poskytnutí určité pomoci Kyjevu ještě před vypuknutím bojů. Nacifikace Ukrajiny trvá dlouhé roky a její obětí byli obyvatelé oblastí s převahou rusky hovořícího obyvatelstva. Jestliže to bylo zpočátku tajeno, nyní už zdvižené paže k nacistickým pozdravům nikdo mimo mainstreamových médií a západních politiků netají. A Zelenského předání ocenění nazvané Edelweiss už jen dokresluje příbuznost ukrajinských fašistů s těmi německými.

Rusové dlouho dopředu před tímto trendem varovali a v OSN mají mandát k ozbrojené reakci na návrat nacismu na světovou scénu. Navíc se jich to osobně v Donbasu a na Krymu dotýká, nelze se tedy divit jejich postupu. Zde chceme upozornit na to, že zdaleka ne všechny Ukrajince považujeme za nacisty. Je mezi nimi mnoho apolyticky uvažujících a k Rusku neutrálních dobrých lidí. Možná jim i vadí vstup Rusů na Ukrajinu a neznají všechny reálie, nicméně vlastenectví není podpořené nacionalistickými choutkami dozdobenými hákovými kříži. Velká část Ukrajinců u nás především pracuje a je vděčná za to, že tu může být. Ovšem jen ta část. U zbytku jsou rizika začlenění se v naší společnosti obrovská a nepřijatelná. Oddělit tyto dvě skupiny je pod rozlišovací schopností české vlády a jí podporující skupiny obyvatelstva a médií.

Vláda se tak samovolně ocitla v těžké situaci. Podporuje nacistický režim, tím podkuřuje části západních lídrů a zároveň ,,hobluje“ české občany. Připravuje se válčit, upravují se zákony spojené s mobilizací. Daruje vojenskou techniku, materiální zásoby, finance. Stojí ji to dost peněz, které nemá. Hodně si půjčila s tím, že dluhy Ukrajiny platíme my. Máme obrovskou inflaci, což státní pokladně přináší obrovské příjmy. Ani to nestačí, takže Fiala přichází s dalšími opatřeními. Jakékoliv navyšování majetkových daní před rokem a pár měsíci odsuzoval a nepřipouštěl, nyní jsou na pořadu dne, navíc razantní. Připravuje se důchodová reforma, mění systém valorizace důchodů. Očekáváme, kdy vládní zločinci sáhnou do dalších možností navýšení daní, tedy do prostředí vlastnictví vozidel a jejich užívání. Nyní se zaměřili na podnikatele a živnostníky, zdá se jim, že se mají skvěle. Pouze je tím vrací do šedé zóny ekonomiky, která byla vždy zdravější než ta státní. To proto, že se chová tržně. Jen stát z ní nic nemá.

Ceny potravin letí nahoru, k čemuž přispívá nesmyslné vybíjení chovů hospodářských zvířat a uměle vytvářený nedostatek některých potravin, tím i jejich zdražování. Eurounijní zemědělská politika terorizuje naše hospodáře. Green Deal se změnil v kšeft s emisními povolenkami, blížící se Euro 7 likviduje automobilový průmysl, vzdali jsme se ruských přírodních zdrojů a připravujeme zavírání části elektráren. A lidé jsou v pohodě, zdobí si auta ukrajinskými symboly, zvolili si Pavla a mlčí, někteří tomu ještě tleskají. Jsme vůbec ještě normální, když tak poslušně mlčíme? Opravdu je většina spokojená a šťastná?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)