12.5.2020
Kategorie: Politika

Nečekal jsem, že to bude tak jednoduché

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Bombou dne bude zcela jistě článek Seznamu, kterak Janek Kroupa hovořil s  ruským ricinovým agentem. My se tomu budeme věnovat zítra. To už problesknou nějaké další informace mimo samotný článek a bude prča… Dnes zdrbneme EU: 

Zajisté jste všichni obeznámeni minimálně z článku Mariana Kechlibara o nejnověším rozsudku německého ústavního soudu ohledně nákupu cenných papírů evropskou centrální bankou. Pro přesnější a podrobnější informace jděte přímo ke Kechlibarovi, já já ho teď budu pro shrnutí parafrázovat. A opět podotýkám – nevěřte mně, ověřte si to sami.

Vy někdo rozumíte mechanismu podle kterého se tisknou státní dluhopisy a jiné cenné papíry, které pak kupuje centrální banka, která si na jejich nákup vytiskne peníze? Upřímně… já o tom vím kulové. Vím, že se to tak dělá, vím, že centrální banka je teoreticky nezávislá instituce, ale zároveň se nějak dohodne s vládou, pak dělají tyhle různé machinace, měnové intervence a nám říkají, že to děljí, aby udrželi inflaci pod kontrolou.

Jen občas problesknou informace, že je to vlastně systém letadlo, že ve světě je tolik peněz, že by to na  nákup celého světa stačilo několikrát i mnohokrát, že se centrální banky nechají legálně i nelegálně vykrádat podle potřeby různých Sorosů nebo jiných skupin, že peníze nejsou podložené vůbc ničím, jen ochotou je používat a podobně.

Pokud budu posuzovat z tohoto hlediska evropskou centrální banku, kterak nakupuje dluhopisy a pak žalobu u německého ústavního soudu, tak mi promiňte, ale má to pro mě asi stejnou relevanci, jako teologická disputace o proměně chleba a vína v tělo a krev Kristovu.

Prostě si tam tak různě tisknou papíry, kterým věří, různě si je přeprodávají, mají to podložené zákony o milionu paragrafů, smlouvami o dalších milionech odstavců a celé to funguje jen proto, že to lidi berou vážně. O transsubstanciaci a remanescenci se také vedla třicetiletá válka…

Čili když to zjednoduším, nejde ani tak o nějakou zákonnost, jako spíš o určité signály. Jde o moc, vliv a používá se k tomu moderní slovník. Vznešenými slovy se okecává legální a povolené loupežení vlivných skupin, které si s mocí tykají. Třicetiletá válka také byla o území, o prachy, o moc a vliv. Ale okecávalo se to Kristovým mučednictvím.

Pokud vím, žaloba u německého ústavního soudu ležela už několik let. Jestli si někdo z vás myslíte, že ústavní soudce je něco jako božstvo, které je moudré, rozumné, zcela nad věcí, které rozhoduje z hlediska ústavy a zákonnosti, tak sněte dál. Ústavní soud je prostě jen další mocná skupina, která byla někým dosazena. Ústavní soudci také chodí chlastat s různými politickými i podnikatelskými kamarády (nebo jejich právníky). Ústavní soudci mají také svoje zájmy, které jsou v souladu s různými dalšími mocnými skupinami, nebo proti nim. Případně nějakou skupinu sami vedou. V souladu s vládou nebo také proti ní. V souladu s opozicí, nebo proti ní.

Víte, já jsem vždycky přemýšlel, jak na to asi půjdou, až budou chtít tu Jůnii poslat do kopru. Vrabci si o ní cvrlikají už hezky dlouho. Většina jejích představitelů je upřímně nenáviděna napříč Shengenem a zpravidla nejvíc ve své mateřské zemi. Že to jde s unií z kopce, to je vidět už dlouho. Opakovaná referenda, pak raději žádná referenda, pak Brexit, k tomu Orbán, Kačinský, Kurz, ale vlastně i Macron – o Salvinim a celé Itálii ani nemluvě… Babiš se také nevlísal do přízně… a za unijní čest se bijí stále obskurnější a hůře placení novináři a jinak už skoro nikdo.

Jak to udělat, aby to nevypadalo moc blbě? Většina politiků napříč evropou se od Unie řádně umazala a nadělali spoustu kravin. Jak se distancovat od toho, co označili za to nejlepší na světě? Jak to udělat, aby průměrný politik příliš neprozradil, že je prodejná kurva, která řekne cokoliv, co mu nařídí jeho chlebodárci?

A ejhle.. ono je to jednoduché jako v Íránu… Prostě vydají fatwu.

Němečtí ajatoláhové z ústavního soudu prostě vydali prohlášení o tom, že takhle se jim to nelíbí. Tři roky se o tom rozhodovali. A zřejmě se svými kamarády politiky, podnikateli, ilumináty, CIA, Mosadem, KGB, FDP, CDU, CSU, AfD (nehodící se škrtněte) dohodli, že Únie je tu jaksi navíc. Že už jim tu levné euro za to nestojí, že vykořistit těch pár posledních balkánských zemiček už není takovej vejvar, že ten Nordstream se dodělat musí,  že není možné dál vláčet tu unijní kouli na noze, protože to už nevydělává jako dřív.

A nebo tam v Berlíně někdo spočítal, že fakt nemají na to, aby zachraňovali celé to zadlužené tvrdé jádro od Španělska, přes Francii, Itálii a Řecko, že jim stačí ti untermenšové z východu, kde skoro zadarmo hákují v robotárnách a nejsou tak zadlužení a tak je tam co krást.

Ne milá EU, my vůbec nejdeme od vás. My jen uděláme kosmetické změny, abyste si všechno vyžrali bez nás. Ostatně Svatá říše římská národa německého tu také byla i po třicetileté válce ještě sto let, ale jen formální. Tož teď tu na sto let budeme mít formální a bezzubou EU, která bude předstírat užitečnost, ale všichni si postupně všimnou, že Bruselský pupek Evropy se pomalu mění v otvor ležící na těle o trochu níž a zezadu.

A protože to nařídil ústavní soud, není možné s tím nic moc dělat. Politik musí poslouchat ústavní soud a tak se bude dlouze jednat, Leyenová podá demisi, a tak vůbec. Brzy přijde Francie s tím, že její ústavní soud Unii také něco zakázal. Respektive zakázal se na něčem unijním podílet. Poláci, ti se na něco podobného vysloveně třesou, Maďaři také. Italové, ti už sundali unijní vlajky…

Všímáte si, že zlisabonštěná Unie zřejmě nevydrží ani tolik co Sovětský svaz? Při trošce spěchu to bude tak, že jeden náš prezident Lisabon nerad podepsal a jeho nástupce zase nerad podepíše unijní rozpuštění… Koneckonců náš premiér má pětatřicentní voličskou podporu (nejvíc co tu kdy kdo měl) a v Unii ho v jednom kuse serou kvůli nějakému svěřeneckému fondu. Ten určitě nebude klást unijnímu rozpuštění překážky….

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...