24.9.2022
Kategorie: Ze světa

Mobilizace v Rusku a naše média

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Mobilizace vyhlášená ruským prezidentem Vladimírem Putinem vyvolala ve světě bouřlivou reakci. Na ni navázaly přípravy na možnou válku v Bělorusku a v Polsku začala distribuce jodových tablet účinných proti následkům ozáření. Toto vše spustilo určitou hysterii a jako kulometná salva se s velkou kadencí objevilo mnoho článků popisujících tragickou situaci v Rusku.

Vzhledem k okolnostem na Ukrajině je zjevné, že Rusové dosud používají zastaralou techniku, a tu část armády, která je schopna ji obsluhovat. Do bojů nebyly dosud většinou nasazeny nejmodernější zbraně z arsenálu, kterým Rusko disponuje. Dost možná momentálně továrny chrlí nejnovější produkty v oblasti výzbroje na sklad a my o tom nic nevíme, jisté je, že příprava na možnou válku je v plném proudu. Ruská federace byla již dlouho Západu nejen trnem v oku, ale zároveň je díky obrovským zásobám přírodního a nerostného bohatství jasně stanoveným cílem, za kterým si především Američané jdou. Ukrajinu berme jako jakousi předsíň před vstupem do ruského domu, přičemž Střední Evropa včetně nás byla předzahrádkou. Tu už Američané i díky mnoha našim s nimi kolaborujícím politikům dávno obsadili, postupně vytěžili, a nyní by šli rádi dále. Ukrajinu mají již částečně také ve své moci a rebelující východ země podporovaný Rusy jim jen prostě zkřížil plány. Což Západu nebrání v současném vlastnictví 1/3 ukrajinského území a Zelenskéhému v pokusu zprivatizovat i zbytek. Proslulá černozem vhodná k pěstování obilí a dalších produktů, ochota místních elit nechat na vlastních občanech provádět biologické experimenty a navíc historická nenávist k Rusům podložená nacistickou minulostí i přítomností u části obyvatel dělá z Ukrajiny vhodnou položku v seznamu zemí, které Američané, Britové a bývalí kolonisté z Evropy potřebují získat.

Rusové jsou hrdý slovanský národ, který žije na obrovském území, spolupracuje s příslušníky různých etnik a náboženství a vlastní neskutečné kulturní, přírodní a cenné duševní bohatství. Jistě, z pohledu Západu a jeho dekadentních hodnot je Rusko zaostalé, primitivní a problematické. Je to proto, že se tzv. Západ dostal již daleko za hranu, která znamenala vrchol jeho úrovně. K moci se dostali lidé trpící představami o své výjimečnosti, nedotknutelnosti, ochotní pro své zájmy obětovat velkou část lidstva. Spojené státy v roli světového četníka stále častěji naráží na odpor právě Ruska a vyzbrojující se Číny. O Číně si nedělejme iluze, tamní technologický pokrok, množství lidských zdrojů a potřeba zvládnout je při zachování vedoucí pozice Komunistické strany Číny vedou tuto zemi do situace, kdy kontrola nad občany bude totální a nesnesitelná. To časem vyžene lidi do ulic a dojde k podobnému sešupu, jako nyní v Evropské unii. Vše se v historii děje v určitých vlnách a Čína se blíží k jistému vrcholu. To Rusové se pohybují po daleko méně strmějších křivkách a možná, i když si to tu moc lidí nepřipouští, chovají se mnohem racionálněji.

Rozhodně nevěřte našim politikům a médiím tvrdícím, že jsou Rusové před porážkou. Referenda na východu Ukrajiny o připojení k Rusku jsou ukázkou sebevědomí a nějaké neuznání státy G7 či Evropskou unií je nezajímají. Nejdříve nechají místní občany se rozhodnout, a pokud budou tito chtít žít v Rusku, pak se z Donbasu, Luhanska, oblasti kolem Záporoží a Krymu stanou opět plnohodnotné státy patřící do Ruské federace. A to se vším všudy, tedy i včetně výzbroje a opětovného rozvoje průmyslu. Buď to časem ostatní včetně Kyjeva přijmou nebo ne. Pak budou strádat stejně jako země Evropské unie, jejichž tzv. nezávislost na ruských zdrojích je pouze cestou do podprůměrnosti a závislosti jinde. Současné politiky vedoucí evropské státy lze považovat za zločince, jejichž ideologie podléhající navíc zájmům nadnárodních konglomerátů sídlících často v USA postupně likviduje životní úroveň Evropanů. Navíc ve svém pomatení vytváří ekonomické, politické i amorální prostředí, ze kterého může vzniknout další světová válka. To vše za podpory amerických Demokratů a movitých elit. Nedělejme si iluze, že by evropské vládnoucí třídě spolupracující na dekadenci Západu byla smrtí Alžběty II. utnuta hlava, v nástupnických pozicích čeká plno dalších, kteří budou pokračovat ve stejné linii.

Rusové tak vyhlášením částečné mobilizace dělají vše pro ochranu vlastních zájmů. Speciální operace na Ukrajině má zajistit bezpečnost Rusů tam, kde 8 let docházelo k jejich masakrování. Zabrání celé Ukrajiny by za pomoci nejmodernější techniky trvalo tak měsíc, o to Rusům zatím nejde, nicméně jejich naštvanost je poněkud větší, než byla na začátku akce. Momentálně nelze předjímat, co se bude dít, jisté však je, že si Rusové na hlavu od Západu kálet nenechají. Technicky na to vybavení jsou, soběstační také a s pomocí Číny, kterou USA doslova nesnáší, si vytváří i určitý náskok před USA. Aspoň v některých směrech. Představa Leyenové, že čipy z praček potřebují k provozu svých zbraňových systémů je jen dalším blábolem, kterým nás politici z EU ,,krmí“, aniž by měli aspoň základní technické znalosti. To se ostatně projevuje i v oblastech energetiky, strojírenství a dopravy, kdy rádoby elitám unikají základní dopady platných fyzikálních a přírodních zákonů. A protože do této skupiny patří i naše politická reprezentace a současně většina zaměstnanců médií, nečekejme od nich nic převratného a jiného, než neustálé kydání špíny na Rusko a prezentaci naprostých výmyslů z mnoha oblastí.

Mobilizace v Rusku bude mít samozřejmě i své odpůrce, nikdo z rodičů nechce vidět své děti umírat někde na bojišti, nicméně hrdost a národní zodpovědnost mají v Rusku tradici a nevěřme tomu, že by se většina k mobilizaci nepostavila čelem. Je logické, že z k Putinovi kritické části obyvatelů Ruska se plno lidí snaží této akci vyhnout, ale zrovna tak je mnoho dobrovolníků, kteří se hlásí sami. Jednostranné informování našimi médii tak berme s obrovským despektem a nadhledem. Starejme se spíše o to, jak k nám přistupuje naše vláda a udělejme si pořádek tady doma. Tzv. uprchlíků z Ukrajinu je tu příliš mnoho na to, co se tam děje, navíc část z nich jsou arogantní grázlové. Na druhé straně ti, kteří tu pracují, hledají spolupráci, odvádí daně úměrné tomu, kolik tu platíme my, chovají se s respektem a nevynucují si žádné výhody a obejdou se bez podpor a dotací, nejsou zásadním problémem. Nicméně Češi tu jsou doma a vždy budou. To je naše priorita. Stejně tak spolupráce s každým, pro koho jsme rovnocennými partnery. A to už nějakou dobu Evropská unie není. Je třeba se konečně probudit a nenechat sebou orat.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)