6.4.2024
Kategorie: Společnost

Miliardy na Ukrajinu ano, na české děti ne

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Žádáte o přídavek na dítě? Nově na něj nedosáhnete, pokud budete vlastnit byť auto navíc. Klidně starou ojetou plechovku. Lustrovat se totiž bude nejen to, jaké máte příjmy a výdaje, ale i to, jestli nemáte třeba na účtě naspořeno víc, než 200 tisíc.


Že ty peníze byly na to, aby vaše dítě mohlo například studovat? Že vám stát sebral na studenta daňové zvýhodnění a řekl vám, že se máte postarat sami, a tak jste se postarali? Že vám sebral školkovné, protože prý, když můžete pracovat do večera, a tak nemáte jinou možnost kam dát dítě, než do firemní nebo placené školky, máte makat tolik, abyste úlevu nepotřebovali? Že kdybyste se na všechno vykašlali a ty peníze naházeli do automatu, byli byste na tom, co se týká podpory tohoto státu líp? Byli.

Budete smět mít pouze jedno auto na jednoho. Pokud máte dvě „stoleté vrány“, jste už boháč. Jenže tady už se asi počítá s tím, že „staré vrány“ nebudou, protože si hezky budete muset zaplatit drahý a úplně nesmyslný elektromobil. Taky budete smět vlastnit pouze dvě nemovitosti, a to ještě v jedné z nich budete muset bydlet. Že jste zdědili třeba dům po rodičích, který chcete uchovat pro svoje děti, protože jinak budou podle tohoto státu bydlet pod mostem nebo do smrti smrťoucí v garsonce? Nezájem, jste boháč. Prodejte to!

Zkrátka tento asociální stát rozhazuje plnými hrstmi na naprosté hovadiny a ještě ideálně pro cizí, ale na naše pracující lidi z vysoka kašle. Ty hodlá jen dojit a dojit, pokud je co. Posílá vás do důchodu ideálně na hranici smrti, ničí pomocí zvrhlých ideologií naše školství, k zubaři bez peněz nelez, zdravotnictví jde koneckonců do kopru celkově. Tohle má být tvůj sociální stát Jurečko? Takhle podporuješ činorodé, pracovité a odpovědné lidi? Takhle chceš tento stát budovat? Podporou armády neschopných, nepracujících na hranici chudoby vytrvale žijících lůzrů? Zřejmě jo.

Kdybyste vy zmetci alespoň těm, kteří se o něco snaží, mnohdy na hranici svých sil, nebrali plnými hrstmi úplně všechno, co jim zbývá. Teď hodláte posílat další a další miliardy Ukrajině a tady ničíte jednu věc za druhou. Ničíte všechno, na co sáhnete. A až tu nebude nikdo, kdo by vydělával na tento stát, až všechny peníze potečou zahraničním korporacím, až zničíte vzdělanost a chuť cokoliv zde vytvářet, až tu zbyde jen obří agenda úředníků a na stát přisátých neziskovek, a až lidem seberete úplně všechno, tak se budete hrozně divit, proč tu poroste extrémismus a chuť vás od těch vašich koryt vykopat za každou cenu. A on poroste.

Co uděláte? Pozavíráte je zase do pracovních lágrů? Do kriminálů? Povinně je nasadíte? Znáte historii, jak takové věci končí? Jen se ptám…

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)