28.3.2023
Kategorie: Společnost

Média opět jako absolutní dno

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

V posledních dnech jsem se tu několikrát takzvaně „otřela“ o naši mediální žumpu. Je mi líto, ale nemůžu a neumím to pojmenovat lépe. Média dnešní doby jsou zcela poplatná tomu, pro koho pracují nebo pro koho si myslí, že by pracovat měla.

Nejsou to žádní hlídači čehokoliv, a pravdy a demokracie už vůbec ne. Demokracie znamená pluralitu názorů. Nic takového tu už nemáme. Máme tu jasně nalajnovaný směr a jasně dané postihy. Názor si nemáte dělat na základě faktů, dnes máte názor přijmout a neptat se. Tečka.

Za naprosté selhání považuju nulové ověřování faktů a nulovou snahu zjistit, co se skutečně stalo. Jste-li na té správné straně, máte totiž určitě pravdu. A je jedno, jaký jste jinak šmejd. Klidně totiž můžete být i kovaný nácek, zloděj nebo podvodník. Vše odpuštěno, nebo ještě lépe zasunuto někam hluboko tak, aby to nikoho nezajímalo.

Nemáte–li ten správný názor jediné povolené pravdy, jste onálepkován, jste zařazen do předem připravené kategorie toho nejhoršího, co je zrovna k mání. Škatulky jsou vytvořeny a řádně politicky popularizovány. Aktuálně jste označen za dezinformátora, dezoláta, proruského kolaboranta, chcimíra nebo lháře.

A je úplně jedno, že jste vysokoškolský profesor jako docent Ševčík, nebo někdo, kdo dobrovolně pomáhá Ukrajině, přesto je označen za proruského dezinformátora, jako Matouš Bulíř . Je to fakt jedno, protože to nikdo neřeší. Pravda nejen, že nikoho nezajímá, pravda je přímo nežádoucí. O to už se média podporovaná politickou garniturou postarají.

A víte proč? Protože by mohlo vyjít najevo jak moc nám lžou. Jak moc se ta chapadla na státní rozpočet přisáté chobotnice rozrůstají všude kolem. Vy nemáte myslet. Máte slepě následovat své vůdce, byť by vás vedli do záhuby. Nemáte se ptát proč. Proč není na důchody, proč nejsou léky, proč krachuje jedna firma za druhou, proč mají jinde násobně levnější potraviny, proč nesmíme mít levný plyn, proč nemáme levnou elektřinu, proč může být i nácek s hákovým křížem ten správný hrdina……

Dám link na tyto články, z nichž jsou obrázky. A doporučuji si přečíst i diskuzi pod tím, kde názor typu účel světí prostředky, hlavně když je na té „správné“ straně není zdaleka ojedinělý. To s námi dělají média. To s námi dělají naši politici. To už tu bylo.

Nepřítele máte. A kdo jím není, toho z něj uděláme. Takový má být náš dnešní ideově ukotvený svět strachu. Takový vzkaz nám posílají. Když se nepodvolíš, zničíme tě. Kdo se stále ohnout nehodlá, ten do naší “slušné” společnost nepatří.

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)