23.3.2024
Kategorie: Politika

Lidé už mají plné zuby válečnického štváčství

Sdílejte článek:

PZ/MATĚJ DRBOHLAV

Podpořit zahájení mírových jednání nebo dále dodávat na Ukrajinu zbraně? A kdo je skutečně bezpečnostním rizikem pro naší republiku? I o tom jsme si povídali v exkluzivním rozhovoru pro Prvnizpravy.cz s místopředsedou strany PRO Matějem Drbohlavem.

Premiér Fiala a česká vláda udělala podle výsledků nedávného průzkumu hrubou chybu zmrazením česko-slovenských vládních konzultací. Hodnotí to tak lidé jak v České republice, tak i na Slovensku. Stejně tak lidé za obhájce národních zájmů považují mnohem více slovenského premiéra Roberta Fica než šéfa našeho vládního kabinetu Petra Fialu. O čem to podle Vás vypovídá?

O neschopnosti vlády vycítit společenskou situaci v zemi. Lidé už mají plné zuby válečnického štváčství naší vlády. V přímém přenosu mohou vnímat ten diametrální rozdíl mezi naší a slovenskou vládou, která dělá mírotvornou a suverénní politiku. Slováci platí méně za energie, vláda bojuje s dezinformacemi šířenými mainstreamovými médii, multikulturalismu a nastavuje na Slovensku po letech chaosu pořádek. To srovnání z českého pohledu fakt bolí a já slovenským bratrům moc fandím.

Z průzkumu také vyplynulo, že se drtivá většina Čechů i Slováků přiklání k tomu, aby jejich vlády začaly prosazovat zahájení mírových jednání. Váš stranický kolega advokát a bývalý dvojnásobný hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek k tomu poznamenal, že naše vláda jednoznačně přehlíží přání sedmdesáti procent českých „chcimírů”. Jaké se na to díváte Vy?

Úplně stejně jako Michal Hašek. Jsem hrdý “chcimír”, protože opakem je válečné štváčství. Chci žít v mírové a bezpečné Evropě, kde spolu národy válčí na sportovištích o branky, body a sekundy. To říkám jako čerstvý táta a celoživotní sportovec. Přijďte s námi tento názor vyjádřit v sobotu 23.3. na Václavské náměstí od 14 hodin. Nechceme válku, chceme mír.

Ve Sněmovně proběhla mimořádná schůze, kterou svolala vládní pětikoalice, a která se snaží označit expremiéra Andreje Babiše za „bezpečnostní riziko”. Z opozice zaznělo, že naopak skutečným bezpečnostním rizikem pro náš stát je naše současná Fialova vláda a nezodpovědná zahraniční politika pod vedením pirátského ministra zahraničních věcí Jana Lipavského. Co soudíte o zmíněné mimořádné schůzi? Spíše to vypadá, jako kdyby si pětikoalice na úkor daňových poplatníků začala dělat nějakou předvolební kampaň namísto toho, aby řešila skutečné problémy, které sužují naší zemi…

Ta schůze jednoznačně ukazuje to nechápání reality. Pro členy vlády je hlavní hodnotou kromě platů a limuzín poplácávání v Bruselu, pražských kavárnách a zahraničních novinách. Nevím, jestli je větší bzpečnostní riziko předseda vlády, který si dává své úspory do kampeličky, nebo ministr vnitra, který nechává korupčníky z Dozimetru vybírat šéfy tajných služeb, ministr průmyslu, pro kterého je zavírání tepláren a elektráren “brnkačka”, ministr zdravotnictví, kterému chybí léky, ministr školství, který nedokáže včas zprocesovat přijímací řízení pro středoškoláky nebo ministryně obrany, která chce vystupovat z OSN. Rozumíte, to je absolutní parodie, co tady vláda předvádí a jediný recept, který jim “bez cenzury” jejich poradci radí, je antibabiš a urážení oponentů.

Již tuto sobotu se uskuteční na Václavském náměstí v Praze další masová protivládní demonstrace “Za Českou republiku”, kterou organizuje strana PRO. Co od ní očekáváte a co byste vzkázal lidem, aby nezůstali doma přišli vás podpořit?

Čím silněji bude slyšet náš hlas, tím je větší šance společenskou náladu proměnit ve skutečnou změnu v České republice. Nestačí jen nadávat. Bez vašeho hlasu to nepůjde, nejen ve volbách, ale i v ulicích. Díky!

prvnizpravy.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)