6.3.2023
Kategorie: Politika

Krátce ke konání vlády

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Schválením snížení valorizace důchodů ukázala Pětikoalice svou neúctu k seniorům a starším lidem, kteří se k důchodu blíží. Přitom jsou to poslední pamětníci toho, kdy se budoval základ, na kterém byla postavena Česká republika a zároveň ještě přispívali do důchodového fondu, který byl po tzv. Sametové revoluci rozkraden vládami ODS a ČSSD. Můžeme komunistům vytýkat mnohé, ale nikdy by si nedovolili takto zachovat k důchodcům a vždy mysleli na to, aby se lidé po skončení pracovního věku měli nadále v rámci možností dobře.

Chování Pětikoalice považujeme za diletantské, protkané soustavnou lží a neuvěřitelně sobecké. A nejen na úrovni vlády. Například na Praze 3 se opět rozhodli navýšit nájmy lidem se smlouvou neurčitou o 20% s tím, že to naposledy udělali před čtyřmi roky. Což se týká opět především seniorů a těch, kteří na Praze 3 chtěli vždy žít. Přitom už 15 let čekají někteří obyvatelé nájemních bytů na slibované privatizace, které postupně několik starostů záměrně zdržuje. Plno čekatelů navíc platí tzv.obálkovné. V době, kdy byla privatizace připravována a slibována, pronajímala radnice byty za nejvyšší nabízený nájem s tím, že do 5ti let nejpozději bude možno byty odkoupit, a poté zrekonstruovat. Neptejte se na jejich stav, byl příšerný už tenkrát a každý vyžadoval vysokou investici. U řady domů se však privatizace odsunula a podmínky ke koupi se razantně zhoršily. Pár lidí to vzdalo a uvolněné a nově zrekonstruované byty nyní pronajímá radnice jako sociální a převážně Romům. Samozřejmě tak dochází k situaci, že na jednom patře vedle sebe bydlí romská rodina za 5000,- měsíčně a vedle důchodce za 9000,- v nezrekonstruovaném bytu a o kousek dále za 19000,- měsíčně člověk se smlouvou také na neurčito ve vybydlené jednotce už dlouho čekající na privatizaci. Po zvýšení nájmů tak Romové zaplatí za uvnitř nový byt stále 5000,-, soused ale až 22800. Za státní 2+kk v dezolátním stavu. To jen pro zajímavost.

Zpět k vládě a důchodcům. Státní výdaje jsou astronomické a nikde neslyšíme ani slovo o potřebě snižovat je, tedy s výjimkou ukájení se nad nepotřebou důchodců považovaných Pětikoalicí za přítěž. Ve stejné době však Fiala umožňuje Ukrajincům neochotným pracovat, ale chtivým u nás zůstat, žádat o sociální příspěvky, přičemž jim jsou oproti domácím poskytovány výhody. Jde o další odtok veřejných peněz směrem k podpoře Ukrajiny. Už nestačí, že budeme splácet nějakou mírou ukrajinské dluhy převzaté Fialou na nás, že budeme živit část těch, kteří z Ukrajiny odjeli, aniž by jim hrozila jediná ruská zbraň, protože žili na nijak dosud ohroženém území. Dobrovolně poskytovaná péče těmto příchozím (často v luxusních autech přijíždějícím) Ukrajincům přesahuje veškerou rozumnou míru a v době, kdy na to prostě nemáme, jde o svévolnou likvidace České republiky. Přitom současní důchodci, kteří budovali tuto zemi, o své nároky přichází, a vládní strany si dovolí po nich chtít, aby se vzdali svých peněz, které po celý svůj život do státní pokladny odváděli a de facto si tím spořili. Jen naprostý hlupák nechápe jejich nárok na klidný život.

Ukrajinci nejsou jediným nastalým ekonomickým problémem. Stát má přebujelou a neefektivní administrativu. Rozhazuje plnými hrstmi peníze směrem k politickému neziskovému sektoru. Nereguluje ceny, kterými nás sdírají nadnárodní obchodní řetězce. Jestliže jogurt dodávaný výrobcem do sítě za 9,- Kč stojí v regálu 22,-Kč, není něco v pořádku. Rabat 140% je zločinem na kupujících a vláda, která toto umožňuje, se podílí na ožebračování vlastních občanů. A to mají tyto řetězce řadu výhod a jejich daňové zatížení je často mnohem nižší než českých společností. Přitom právě tito zahraniční obchodníci určují životní úroveň u nás. Ceny potravin jsou momentálně katastrofálně vysoké, přestože čeští výrobci nijak výrazně nevydělávají. O cenách za energie už jsme psali mnohokrát a jestliže jsme největší producenti elektřiny v přepočtu na jednoho obyvatele v Evropě, je nelogické, že ji máme nejdražší. Dalo by se pokračovat dále, ekonomicky nevzdělaná vláda chybuje v mnoha dalších případech.

Fiala a parta kolem něj předvádí to nejhorší, co jsme od české vlády dosud zažili. Přidejme obrovské množství lží, kterými nás doslova ,,krmí“, manipulaci ze strany provládních liberálních médií a představitelů silových ministerstev, politizaci školství, silou prosazované zákony a poníženost před Američany a Bruselem. Jsme svědky degradace posledních zbytků vlastenectví a národní hrdosti. Chtějí nás nechat vyhladovět, zchudnout a vymřít. Už toho je skutečně dost. Opravdu patříte k těm, kterým to nevadí a nevnímají to. O tom, že za to může Putin, může hovořit jen úplný hlupák. Za toto si můžeme sami.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (49 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)