4.10.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Komu asi byl rusko-německý plynovod trnem v oku? Záhada vyřešena – Závěr

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Amerika zkoušela celé dlouhé roky zabránit Evropě, aby kupovala plyn a ropu z Ruska. Chtěli dodávat své vlastní suroviny, i když jsou o hodně dražší. Jenže celá Evropa a hlavně Německo závisí na levné energii z Ruska. Bez ní budou brzy bez průmyslu a finančně zničeni. Americe je to zjevně jedno, protože nedávno President Biden vyhrožoval, že dva nejnovější plynovody, Nord Stream 1 a 2 nikdy nebudou fungovat. Sliboval, že se o to postará. Prozatím měl pravdu, takže v současné době Amerika válku proti Evropě vyhrává.

Rusko nemá nejmenší důvod tyto plynovody ničit. Pro ně je to cenný průmyslový objekt a už jen plyn, který za tu krátkou dobu z něho unikl je ochudil o nějakých 800 milionů euro. Potrubí, které je možno otočením kohoutu zastavit, dává Rusku jakousi moc a kontrolu nad situací. Ale potrubí, které zastavit nejde a plyn neustále uniká, nepředstavuje žádnou moc, ani kontrolu.

Bylo mnoho těch, kteří protestovali proti tomu, že Amerika nedovolila spuštění Nord Streamu 2, když č. 1 je porouchaný. V tomto směru Americe vydatně pomáhala firma Siemens, která odmítala kvůli sankcím opravit turbíny, potřebné pro Nord Stream 1. A o druhé potrubí se teď postarali sabotéři, takže dnes je nepoužitelné a je sporné, jestli kdy použitelné bude.

Ne že by se něco takového ještě nikdy nestalo. V r. 2015, při běžné prohlídce potrubí Nord Stream 1 bylo nalezeno ve švédských vodách na dálku ovládané vozidlo (drón), naložené výbušninami, přímo vedle potrubí. Kábl, který tuto věc spojoval a vedl někam do neznáma, byl inspektory přerušen, ale odkud toto zařízení přišlo, nebylo nikdy zjištěno. Zničení potrubí tímto způsobem by asi stejně neuspělo, protože na proražení tak silné stěny z cementu a z oceli je zapotřebí mnohem většího množství výbušnin. Švédové říkají, že na něco takového je potřeba aspoň 100 kg TNT a snad i víc.

Baltické moře patří NATO

Baltické moře je kontrolováno jednotkami NATO, pod vedením amerických důstojníků. Je to jakési cvičební místo pro jejich vojska, kde také testují různé zařízení a učí se vyhledávat miny, ovládat dróny, odzbrojovat a manipulovat protivníka.

Ve středu, 21. září 2022 proplula Baltským mořem největší americká válečná loď, USS Kearsarge, doprovázená dvěma menšími, cestou na západ. Kearsarge vezla 40 helikoptér a bombardérů a více než 2000 vojáků, kteří se vraceli domů. Obě menší lodi měli po tisícovce vojáků. Takže 4000 amerických vojáků je nacházelo přímo v okolí plynovodů, pouhých pár dnů před jejich zničením.

Také došlo k podivnému manévrování americké helikoptéry s poznávacím číslem FFAB123, která zanechala celkem 9 záznamů a zmapovanou trasu. Podle těchto informací, helikoptéra buď letěla podél Nord Stream 2 potrubí, anebo přelétala mezi Nord Stream 1 a 2, v místech, kde byla později potrubí zničena. Kopie záznamů a trasy helikoptéry jsou na dříve zlinkované stránce.

Americké vojsko nebylo to jediné, které se v okolí budoucí katastrofy nacházelo. O pouhých 100 km dále na jih je polská námořní základna Kolobrzeg (dříve německý Kolberg), kde kotví miny kladoucí lodě a polská 8. námořní jednotka. Námořní bitevní inženýři jsou odborníci na vybuchnutí čehokoliv, co je pod vodou, ať už jsou to miny, anebo potrubí. V době, kdy bylo potrubí Nord Stream 2 pokládáno, tamnější polské námořnictvo ohrožovalo lodi, které plynovod kladly přesně v těch stejných místech.

Součást dlouhodobého plánu

V posledních desetiletích financovalo Německo Evropskou unii asi 1,24 biliony euro. To bylo možné proto, že Německo vyváželo velké množství průmyslového zboží a mělo každý rok značné přebytky. Dnes, s nedostatkem levného plynu a následovně odumírajícím průmyslem, tyto peníze zmizí. Takže celá Evropa se stane velice chudým kontinentem.

Přitom evropská energetická válka proti Rusku bude v historii zaznamenána spolu se smlouvou z Versailles (po skončení 1. světové války) a obchodními válkami proti Německu ve 1920-1930. letech jako jedny z největších ekonomických omylů lidské historie.

Něco takového se ale nestane jen tak, náhodou. To všecko je součástí dlouhodobého plánu Spojených států na ovládání světa a Anglo-Američané jsou ti jediní, kteří ze všeho toho, co se dnes děje, získávají.

Na příklad, Washington dobře věděl, že Ukrajinci budou odstřelovat Donbas. Však to tak sami naplánovali. A stejně tak dobře věděli, že Rusové vtáhnou na Ukrajinu. Nešlo to jinak. 17. února 2022 začala těžká střelba Ukrajinců na donbasské území a 24. února se Rusové dostavili, přesně, jak očekáváno. Ostatně, tahle taktika se už osvědčila i u Hitlera.

Jenže Rusko ten plán kazí

Někteří tvrdí, že v posledních týdnech se uskutečnily tajné diskuze mezi Ruskem a Amerikou na téma, jak válku skončit. Problém je v tom, že Amerika neuhne od svého požadavku, aby Rusko opustilo již zabraná území a vrátilo se zpět, za své hranice, zaplatili za válečné škody, káli se ze svých činů a doufali, že jednoho dne jim Západ odpustí. Rusové zase dobře ví, že když nechají občany Donbasu, Záporoží a Chersonu na svých a odtáhnou pryč, že na ně Ukrajinci okamžitě uspořádají honbu a co nejvíc jich vyvraždí.

Protože ani jedna strana nechtěla, nebo nemohla uhnout, museli se Rusové ujmout řešení sami a to s pomocí referenda v Donbasu a mobilizací v Rusku. Mobilizace není snadná záležitost. Každá mobilizace otřese celým národem, až do samého základu. Proto si Američané nemysleli, že Rusové opravdu mobilizaci nařídí a stejně tak nevěřili, že dojde k referendu.

Jenže tím, že President Putin nejen že mobilizoval záložní síly, uspořádal referendum a nakonec přijal nové republiky do Ruské federace, úspěšně zničil veškeré možnosti vyřešení současného konfliktu podle amerického plánu A zároveň udělal situaci pro Západ mnohem obtížnější.

Američané na to odpověděli zničením plynovodů. Zanechali za sebou takové množství stop, že musí být každému zjevné, kdo tento hanebný čin spáchal. Ale pravda je, že nenechali přímé důkazy. Takže lidé budou tušit kdo je vinen, ale nebudou si naprosto jisti. Amerika dobře ví, že taková sabotáž je rovna vyhlášení války. Jenže veřejně se k tomuto činu nehlásí, takže ještě zůstává jakési malé místo pro vyjednávání.

Ten, kdo vším tímto nejvíc utrpí bude Evropa. To ale není na škodu, protože tím pádem Spojené státy nebudou dostávat zdroje z Evropy, které nutně potřebují k tomu, aby se udržely nad vodou. Pro Evropu je to ta poslední možnost, jak se zbavit katastrofálního amerického diktátu a zabránit Spojeným státům, aby nahnaly lidstvo do jaderné války. Jenže evropské vlády se nejspíš těžko této příležitosti chopí. Jejich vesměs levicové vedení tápe ve tmě a kvůli černým brýlím ignorance nevidí světlo na konci tunelu.

Málokdo ze současných politiků bude mít tolik odvahy, aby veřejně prohlásil, že teroristickou sabotáž na plynovodu způsobily Spojené státy. Ovšem kdyby se takoví lidé našli, to by vyřešilo velkou část našich současných problémů a osvobodilo by to Evropu od jha podřízenosti Americe.

De-industrializace Evropy

Ruský President Vladimír Putin se vyjádřil, že Spojené státy nutí Evropu vzdát se ruských energií jen proto, aby zničily evropský průmysl a stáhli tento trh pro sebe. Zatím co evropské vedení páchá vlastizradu na svých vlastních lidech a dovolují, aby euro sjíždělo níž a níže, Amerika v tichosti přetahuje všecky investice do dolaru a už se raduje, jak podchytí světové trhy, až se jí podaří naprosto zničit evropský průmysl. Je to ve skutečnosti jedna obrovská snaha o odstranění konkurence.

A vedení jednotlivých evropských států, včetně vedení EU poslušně stojí na samém okraji vysokého útesu a pouze čekají na pokyn z Ameriky, až na ně zavolají: „Skoč!“

EU dobře ví o co jde, že je zde snaha o zničení naprosto všeho, co bylo v Evropě vybudováno. Ale rozhodli se sloužit někomu jinému, než svým vlastním lidem, které mají reprezentovat. Asi za úplatky, jindy z hlouposti, anebo kvůli strachu – důvody jsou všelijaké, výsledek ten stejný: je to zrada všech těch, které vedou. Ale nemůžeme se tomu divit, však nebyli nikým zvoleni.

Sabotáž plynovodu v historii

Jak píšou významné americké noviny, „Washington Post,“ Amerika má se sabotáží ruského, tehdy sovětského plynovodu zkušenosti. V lednu 1982 dal tehdejší President Ronald Reagan povolení provést CIA plán na zesabotování sovětské ekonomie. Tento plán byl založen na tom, že Sověti koupili americké technologii pro jejich plynovod, která obsahovala skrytou poruchu, včetně zmanipulovaného počítačového programu, což později způsobilo obrovskou explozi plynovodu na Sibiři.

Dřívější velitel letectva, Thomas C. Reed tuto akci popsal v jeho knize „At the Abyss“ (U propasti). Reed napsal, že zničení potrubí byla pouze jedna ukázka studené ekonomické války proti tehdejšímu Sovětskému svazu. Spojené státy se už tehdy pokoušely zastavit prodej sovětského plynu, který Sověty zásoboval příjmem v cizí měně.

Dodaný počítačový program byl na to, aby spouštěl pumpy, turbíny a ventily v plynovodu a záměrná chyba v programu způsobila, že došlo k příliš velkému tlaku, kdy selhaly některé součásti a potrubí vybuchlo. Reed píše, že ten oheň, který vznikl, bylo možno vidět i z vesmíru.

Tento zásah opravdu značně ublížil sovětské ekonomii, čímž došlo k jejímu bankrotu a Sovětský svaz zkolapsoval.

Všichni zapomněli na Německo

Nedávno prohlásil německý politik Friedrich Merz (CDU) při proslovu v Bundestagu, že „24. září 2022 bude den, na který nikdy nezapomeneme. Všichni si budeme navždy pamatovat, kde jsme ten den byli.“ Krátké video je ZDE.

24. září se nic nestalo, ale o dva dny později někdo vybuchl plynovody z Ruska do Evropy. Možná sabotérům ujel vlak, nebo uletělo letadlo, či nestačili včas naložit výbušniny do ponorky, že se o dva dny opozdili. Bylo by zajímavé vědět, co o tom Merz věděl a odkud. A proč vůbec něco takového řekl? Bylo to varování, anebo se chtěl pochlubit?

Jako další, americká zpravodajská služba CIA varovala již v létě německou vládu, že je chystán útok na Nord Stream plynovody a německý časopis „Der Spiegel“ jejich varování zveřejnil. Několik nejmenovaných osob potvrdilo pravdivost těchto informací. Mluvčí německé vlády prohlásil, že „Německá vláda ze zásady nezaujímá veřejné stanovisko ke zprávám, nebo k činnosti zpravodajských služeb.“ Samozřejmě, stanovisko nemuseli zaujmout a veřejné už vůbec ne, ale měli to brát jako varování a lépe potrubí střežit.

Už ta skutečnost, že radary zachytily americké vojenské helikoptéry které několik dnů po sobě oblétávaly vodní prostor v blízkosti ostrova Bornholm, kde bylo potrubí zničeno, mělo vyvolat podezření. Americká vojenská helikoptéra MH-60R Seahawk prý strávila celé dlouhé hodiny přesně v místech, kde byl později plynovod zničen. Možná hlídali okolí, aby jejich lidé, dole pod hladinou, nebyli vyrušeni.

Druhý den tam byla zase a kolem proletěla také helikoptéra holandské armády, která určitě musela Američany zaznamenat. Americké vojenské helikoptéry byly pak znovu viděny 10. a 19. září, kdy opět dlouho okupovaly vzdušný prostor nad plynovodem. V noci, 22. a 25. září byly zpět a zanechaly velice složitou leteckou dráhu.

Jak to, že si toho nikdo nevšiml a nereagoval na tyto informace? Jak to, že něco takového Američanům prošlo? Copak už nikdo nemá pozorovací talent a úsudek?

Ohrožení životního prostředí

Dnes mají všichni strach z nadměrného CO2 v ovzduší, nejraději by zakázali pěstování krav a jiného dobytka a tady by si měli uvědomit, že to, co z potrubí v Baltickém moři vychází, je methan. Methan ohřívá ovzduší mnohem víc než CO2, ale je pravda, že se v atmosféře neudrží zdaleka tak dlouho.

Aby do potrubí nevnikla slaná mořská voda a nezničila je, Rusové musí dále nechat plyn probublávat ven, čímž zásobují ovzduší methanem. Tím také Rusko ztrácí obrovské peníze, když namísto aby plyn prodali případným zájemcům, ho musí nechat unikat do ovzduší. To vyvrací argumenty těch, kteří si naivně myslí, že Rusko samo sobě tuto škodu způsobilo.

Další místa ohrožena

Norsko se stalo dodavatelem evropského plynu a ihned došlo k ohrožení jejich produkce. Záhadné dróny začaly oblétávat těžbu ropy a plynu v Severním moři. Norské Bezpečnostní oddělení varovalo, že může dojít k útokům na infrastrukturu, načež bylo zajištěno lepší zabezpečení všech projektů, terminálů na pevnině a plovoucích těžebních stanic.

Dróny oblétávaly šest těžebních stanic v moři, které patří norské firmě Equinor. Zdržovaly se zhruba v dovolené vzdálenosti 500 m, ale jeden z nich se přiblížil až na 50 m k těžební plošině. Protože skandinávské země mají celou síť potrubí, která vedou do Evropy, podezření na další sabotáž je značné.

Někdo má zjevně v úmyslu Evropany zničit. Také se ale může Skandinávie přelety drónů zajišťovat proti obvinění ze spoluúčasti na sabotáži Nord Streamu.

Nakonec se viník sám přiznal

Americký Ministr státu, Antony J. Blinken dal již 18. března 2021 na internet prohlášení pro tisk, které se týká plynovodu Nord Stream 2. Překlad textu je přiložen:

Jak President prohlásil, Nord Stream 2 je špatná věc – pro Německo, pro Ukrajinu a pro naše spojence a partnery ze Střední a Východní Evropy. Ministerstvo sleduje snahu dokončit Nord Stream 2 plynovod a hodnotí informace, týkající se těch, kteří se (v tomto procesu) zdají být zúčastněni.

Jak již se několik vlád Spojených států zcela jasně vyjádřilo, toto potrubí je ruský geopolitický projekt, který je zaměřen na rozdělení Evropy a oslabení evropského energetického zabezpečení. Sankce, které (americký) Kongres odsouhlasil v 2019 a rozšířil ve 2020, měly podstatnou podporu oboustranné většiny Kongresu.

Bidenovo vedení je zaměřeno na dodržování těchto právních předpisů. Ministerstvo opakuje varování každému, kdo je zúčastněn na potrubí Nord Stream 2, že riskuje sankce (uvalené na jeho osobu, nebo firmu) a měl by okamžitě přestat na tomto potrubí pracovat.“

Takže Američané vyhrožují sankcemi každému, kdo na stavbě Nord Stream 2 potrubí pracuje, což se vztahuje i na ty, kteří by je teď, po zničení, chtěli opravovat.

Když se budeme ptát, kdo měl tak velký zájem toto potrubí zničit, že k tomu účelu dokonce vydal zákon a veřejnou, vládní vyděračskou pohrůžku a tuto vystavil na oficiální stránce vlády Spojených států? Kdo měl k tomuto teroristickému činu veškerou potřebnou technologii, znalosti, zkušenosti, personál, zdroje a odhodlání?

Ta odpověď je zcela jasná.

Rusové to taky ví

President Vladimír Putin prohlásil v pátek, že Spojené státy a Británie zničily plynovody Nord Stream 1 a 2 v Baltickém moři. Udělaly to za účelem vlastního zisku, kdy se snaží dokonale odtrhnout evropský trh od Ruska a podchytit ho sami pro sebe. Sankce už jim nestačí a tak zkoušejí sabotáže a mezinárodní terorismus. Zkoušejí za každou cenu zničit evropskou energetickou infrastrukturu a vypudit evropský průmysl a výrobu ven z Evropy.

Jinak řečeno, zkoušejí udělat z Evropy zemi třetího světa, kterou pak mohou za babku skoupit, okupovat po libosti, ukrajinizovat naveliko a využívat na cokoliv si usmyslí.

Americký Ministr státu Blinken na Putinovo prohlášení odpověděl, že je to nesmyslná desinformace. Od Blinkena je to velice troufalý výrok poté, co Amerika sabotovala stavbu tohoto potrubí, volala po jeho zrušení a až bylo přece jen dokončeno, tak zakázali jeho spuštění a donutili Německo plynovod zablokovat.

Jenže žádné lži neobstojí tváří v tvář důkazům. Ruská rozvědka našla stopy západní přítomností při sabotáži plynovodu z Ruska do Německa. Těch důkazů není málo. Nejen že americké helikoptéry neustále hlídaly okolí, kde později došlo k výbuchům, jak již bylo napsáno. Záznamy na Flightradaru24 toto rovněž dosvědčují. Výbuchy se rovněž staly na území, kontrolovaném americkou rozvědkou.

Kdo z nich nejvíc vydělal?

Alex Krainer Analytics, finanční firma z Monaka dosvědčuje, že ti, kteří na zničeném plynovodu mocně vydělali, jsou Američané. Už dnes, američtí obchodníci s plynem mají obrovské výdělky. Naloží celou loď za asi 60 milionů dolarů a v Evropě ji prodají za 275 milionů dolarů. I když je možné, že sami útok na potrubí neprovedli, ale najali k tomu účelu záškodnické elementy z Londýna a z Varšavy. Už to, jak se vyjádřil polský politik Radek Sikorski, když tweetoval „Děkujeme vám, USA,“ říká hodně.

A ještě tomu dodaly americké hlavní noviny „New York Times,“ které napsaly, že CIA Evropu varovalo již v červnu. Varovali prý několik evropských zemí, včetně Německa, že Nord Stream potrubí je ohroženo, ale neřekli kdo je útočník.

Mimochodem, Norsko-Polský plynovod byl spuštěn den po výbuchu Nord Streamů, což je taky zajímavé. Kdyby své potrubí opravdu Rusové zničili, tak by s největší pravděpodobností šli i po tomto norském potrubí, že? Navíc, když oba dva plynovody jsou těsně vedle sebe.

Alex Krainer se dále vyjádřil, že je naprosto nutné, aby se Rusko a Německo, obě nejvíc poškozené země, zúčastnily společného vyšetřování. Stejně, nemůžeme očekávat, že se EU nebo U.S. zúčastní pátrání, když je vedení obou zemí podezříváno z účasti na této sabotáži.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)