13.4.2024
Kategorie: Společnost

Kdo z vás kdy slyšel o Voice of Europe?

Sdílejte článek:

MAREK ZEMAN

Domnívám se, že dosah této stanice je ve stovkách či nižších jednotkách tisíců posluchačů. Těžko si dovedu představit, že by Voice of Europe dokázal byť se sítí dalších propagátorů Ruska nějak podstatně ovlivnit vývoj evropské demokracie či volby do Evropského parlamentu. Vždyť Evropská unie má nyní necelé půl miliardy obyvatel!

Hlavním nepřítelem Evropy je totiž sama Evropa. Po desetiletí pracuje na tom, aby se ekonomicky a politicky zničila. Přesun průmyslu do dříve chudších zemí spojený s dlouhodobě povýšeneckým chováním k zemím „třetího světa“, jak jsme je samolibě nazývali, vedly ke zvýšení závislosti Evropy na jiných zemích. Dlouhodobé a stále urputnější hledání sociálního státu přivedlo Evropu ke značnému plýtvání svými prostředky, k neefektivitě, kterou si jinde nemohou a nechtějí dovolit.

Nemám nic proti sociální pomoci slabším z nás, ale musí být adresná a v možnostech naší ekonomiky.

Nová ideologie – zelená politika nazývaná Green Deal je jen dalším stupněm v tomto zápase, ve kterém Evropa na celé čáře prohrává. Evropě nevadí, že jinde sice farizejsky pokyvují hlavami, ale myslí si o tom své. Copak Čína a hlavně Indie či Afrika skutečně myslí boj proti produkci skleníkových plynů vážně?

Evropa si myslí, že je stále světovým hegemonem a je její povinností ukazovat cestu, být lídrem ve využití sluneční a větrné energie, v odbourání fosilních paliv, v přestavbě prakticky všeho, co nám dosud sloužilo, co po staletí formovalo evropský život.

A evropská migrační politika? To je jen pomyslná koruna toho všeho. Možný konec Evropy, kterou známe a kterou milujeme. Nenechme se zmást strašením bezpečnostních složek, které hledají „vnitřního“ nepřítele, aby posílili našeho bojového ducha a přesvědčili nás, že naše vláda, evropské vlády a především bruselské centrum to dělají dobře a v zájmu svých národů a celé Evropy.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)