2.2.2014
Kategorie: Společnost

Jmenování ministrů s otázkou: Nejedná se o porušení ústavy?

Sdílejte článek:

OD: TOMÁŠ LAJKEP 02|02|2014

 

Kdybych chtěl být byrokrat, měl bych vážné a opodstatněné námitky. President Zeman jmenoval za ministry i ty, které mu premiér nenavrhl. Jak je něco takového možné? Vždyt – pokud vím, má prezident jmenovat ty, které mu navrhne premier. Ne jiné.

 

[ad#hornisiroka]

 

Chápu, že se může někdo splést. Ale při předložení návrhu? Taky se to může stát, ale pak je třeba reagovat na tu situaci hned, nikoli až při jmenování členů vlády. Jestliže prezident začal s tím, že se rozhodl nejmenovat, pak je to OK. Ale když pokračoval s tím, že jmenovat bude toho a toho, to už OK není. Přece nemůže jmenovat někoho, koho mu premiér nenavrhl.

 

Chápu, že čekal na tuto chvíli, že v tomto okamžiku vysněný svůj zřel ráj. Podle mého to ale dělat neměl. Tyto věci se měly vysvětlit už před tím, ne, že na to nebyl čas. To je vážná chvíle, ta stojí za důkladnou práci a ne si ji brát jako příležitost vyčinit Sobotkovi. Kdybych byl byrokrat, a sudič, tak by teď přišla moje chvíle: Jak to, že prezidenmt jmenoval někoho, kdo mu nebyl navrhnut?! Je to chyba premiéra, nebo Zemana? Podle mě obou, ale Zemanova větší. Porušil ústavu, neboť jmenoval někoho, kdo mu nebyl premiérem navržen.

 

 

 

Takové jmenování není legitimní. Žádám tedy přezkoumání toho, zda prezident neporušil práva dána mu ústavou a že jmenoval ministrem člověka, který mu nebyl premiérem navržen.

 

Poznámka Redakce PP: Také jsme se touto otázkou zabývali, a proto jsme si dovolili převzít k úvaze našim čtenářům tento článek.  Navíc by bylo velmi zajímavé zjistit, jaké vlastně lustrační osvědčení bylo součástí Sobotkova návrhu ke jménu ministra financí Andreje Babiše?

 

[ad#velkadolni]

 

ZDROJ: Tomáš Lajkep

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...