4.2.2024
Kategorie: Ekonomika

Jeden parazit stačí, drahoušku

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Přátelé, štípněte mě. Já viděl v televizi Jaroslava Štefce. V pořadu u Jílkové. A s ním tam byl i Jan Kavan. Oba pánové říkali o Ukrajině hrozné věci. To, co bylo ještě před půl rokem přísně zakázané a jasně dezinformační. To, kvůli čemu mám nálepku proruského dezinformátora. Dlouho byli kvůli svým názorům na indexu a najednou jsou zase v televizi. Ledy pukají. Intervjuci už mají nové kabáty v pohotovosti a vypadá to, že krycí historky už jsou také vymyšlené.

Už to nebude dlouho trvat a ani padesátimiliardová injekce pro Ukrajinu na tom nic nezmění. Slovy Petra Druláka, trochu oddálí konec tragédie a trochu víc z toho udělá tragédii bez konce. Ještě trochu víc nakrmí řádně nakynutého bumbrlíčka vojenskoprůmyslového komplexu, samozřejmě toho amerického a pak… pak se budou měnit kabáty a vyprávět příběhy o tom, jak všichni za Rakušana trpěli pod jeho cenzurou.

Jak je to dávno, co se poprvé varovalo před zájmy vojenskoprůmyslového komplexu? Vlastně hned jak skončila Druhá světová válka, která nejvíc přispěla k jeho vzniku. Obchod se zbraněmi je jeden z nejvýnosnějších a aby se byznys udržel v chodu, je zapotřebí se bát. Když se lidi bojí, tlačí na své politiky a ti jim vycházejí vstříc, protože co lidi chtějí, to také dostanou. Vždycky. Naši svobodu ohrožuje Sovětský svaz, Osa zla, terorismus, Ál Kaida, chemické zbraně Shaddáma Husajna, šílení Ajatoláhové, čínské ambice na světovládu, ruský revanšismus… Výsledkem jsou zbraně, zbraně a zase zbraně.

Jediný segment, který Američané do Číny neodstěhovali…

Zbrojařský otesánek chce stále víc a víc. Kdo chce vyrábět zbraně, potřebuje války a strach. Potřebuje nestabilní svět. Ale to je všeobecně uznávanou tezí. Většina současných válek vznikla z vylhaných příčin a neměla žádný objektivní důvod. Jen vycházely vstříc zbrojařským zájmům. Funguje to tak dobře, že kupujeme stíhačky, které dostaneme za deset let a přitom nikdo neví, co bude v létě.

Byl to Oskar Krejčí, který už velmi dávno napsal úvahu, že pokud by někdo chtěl oslabit moc vojenskoprůmyslového komplexu, musel by přesměrovat strach lidí někam jinam. Aby lidé měli strach z něčeho jiného, tím by tlačili na politiky a ti by nasměrovali peníze někam jinam a bylo by to, protože co lidé chtějí, to také dostanou. Už tehdy dávno se v té úvaze objevilo, že novým strachem by mohla být ekologie… Strach o životní prostředí.

Musím Oskaru Krejčímu vyseknout hlubokou poklonu… Trefil se naprosto přesně. Nejprve se vytvořil strach z globálního oteplování, začalo se mluvit o klimatické krizi, pak přibyly ohnivé grafiky v předpovědi počasí, udělaly se patřičné summity, kde se příslušní vědci shodli… hele, úplně stejně to dělají i ti zbrojaři. Také se různé chytré hlavy někde sjedou a tam se shodnou, že Kartágo musí být zničeno. Tady se zase shodují na bezuhlíkové ekonomice. Budeme dávat peníze do grýndýlu…

Jenže, ono to vojenskoprůmyslový komplex neoslabilo. Strach z válek zůstal a lobbystická propojení také. Jen přibyl ještě druhý stejně drahý parazit. Ten už se také pěkně etabloval, také se napojil na penězovody, také si zařídil svoje figurky v systému a teď roste a roste. Dopadlo to jako vždycky. Západ má na těle dva cizopasníky, kteří jsou už tak zbytnělí a tak prorostlí s organismem, že jeho zničení by znamenalo zřejmě i zničení mateřského organismu.

Proto Trump mluví za zbrojaře. Hodně jeho voličů pracuje na dalších letadlových lodích a montuje ty stíhačky pro Českou republiku.

Jeden parazit se dal zvládnout. Sice odsával mízu, ale ještě to šlo. Dva paraziti už jsou příliš. Platit grýndýl a zároveň stíhačky, na to potřebujete konsolidační balíčky, které uberou důchodcům, samoživitelkám i těm podnikatelů, kteří udělali tu blbost, že se nezapojili do té jásavé elektromobilní cirkulární a nerůstové ekonomiky. Prosím všimněte si… jak zbraně tak grýndýl především ničí. Jen každý jiným způsobem. Raketa vám zboří tovární halu ve spektakulárním výbuchu, grýndýl jadernou elektrárnu sice nevyhodí do povětří, ale vypne ji stejně spolehlivě jako letecká bomba.

Grýndýl je mladší parazit. Ještě není tak hluboko zažraný. Ještě je naděje, že by mohl být zrušen, zmírněn nebo omezen. Je podepsaný, ale ještě nevstoupil v platnost. Už nás obklopil, ale ještě se nezažral.

Všude v Evropě teď sledujeme reakci zasaženého těla, které se snaží parazita zbavit. Traktory v ulicích, masové protesty… Ano, je to takové zmítání, protože když se dusíte, tak nekonáte chladnokrevně a racionálně. Nemáte dlouhodobý plán, nepřemýšleli jste celý život, jak to napravit. Prostě chcete sedřít tu pijavici. Nechcete, aby vás vysávala. Chcete návrat do časů, kdy si zemědělec na traktoru vydělal a uživil rodinu.

Tohle není vědecká disciplína, tohle je reflexivní, ba téměř podvědomá reakce. Je zbytečné od gauče deklarovat, že zemědělcům jde jen o dotace. Nikdo se neušklíbá, že si pacient chce zachovat krev a nestojí o upíra na krku.

Pokud se tělo neubrání, oba paraziti nás postupně zabijí. Není možné platit stíhačky a zároveň drahé energie. Není možné zároveň válčit proti Rusku do posledního Ukrajince (připraví se Poláci, Slováci a Češi) a zároveň zavírat těžký průmysl. Není možné zakazovat spalovací motory a zároveň kupovat tanky. Tedy… možné to je, ale za cenu postupného udušení důchodců, poklesu kupní síly, vysoké inflace a nezaměstnanosti.

Podívejte, jak dopadly priority Fialovy vlády… Vytáhnout z národa co nejvíc peněz a prošustrovat je. Jak také jinak… máme vládu, která slouží oběma parazitům a nemá žádné ohledy k tělu, které ty pijavice živí.

Proto protestují zemědělci a pracující v celé Evropě. Proto budeme protestovat i tady v Kotlince. Buď udusíme toho parazita a nebo on udusí nás.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)