
Je to vlastizrada, Petře Pavle!
VIDLÁK
Tak nám náš prezidentčík opět otevřel téma přijetí eura, zrušení práva veta a dobrovolnéím rozpuštění se ve velké šťastné evropské rodině. Prý diskuse o integraci není vlastizrada. Spojené státy evropské by prý získaly na mezinárodním poli větší vliv… a u nás by větší vliv získali Lichtenštejni a Bernd Posselt…
Víš, proč je to vlastizrada, Pepo? Protože už více než deset let má Evropská unie naprosto diktátorské manýry. My, s vyšším IQ než 107 si totiž pamatujeme, jak se evropské instituce chovaly k Orbánovi, který postavil na hranicích plot proti nelegální migraci. Pamatujeme si, jak ho tvoji kamarádi označovali za rasistu a xenofoba také čteme zahraniční tisk a tak víme, že dobře udělal, protože v Maďarsku nedochází k útoku nožem každých deset minut.
Jak vypadá Paříž po fotbalových oslavách, to jsme teď také viděli ve full HD.
My prostě nechceme Spojené státy evropské, když jsou v Bruseli takoví magoři, kteří nám tohle chtějí vnutit. Nechceme žádnou integraci s byrokratickým systémem, který přidělává víčka k lahvím, uměle nám zdražuje živobytí, ničí energetiku a teď zavádí označování každého pytlíku na pečivo. Nedělám si srandu. V době, kdy kolem nás začínají chodit roboti a mění se všechno od vojenství po zemědělskou prvovýrobu, my nechceme být součástí té nejvíc zahnívající částí světa.
Evropská mumie už totiž není naše. Stejně jako Británie už není britská, ale pákistánská, Německo je turecké a Francie je jedna velká Afrika, kde se nedá normálně žít. Ani v Rakousku už nemůžete beze strachu poslat dítě do běžné školy, bez konverze k islámu. Člověk,který chce, abychom se stali součástí takové žumpy, ten je buď blbej nebo navedenej. V případě Tebe, prezidente, to bude nejspíš obojí!
Ale abys nemyslel, že jen nadávám, řeknu Ti, jak mohla a měla taková evropská intagrace vypadat. Mohlo se to udělat už dávno a nebylo k tomu zapotřebí ani euro, ani rušení práva veta a už vůbec k tomu nebyla zapotřebí hypertrofovaná evropská komise a bezzubý evropský parlament.
Evropa mohla začít třeba tím, že by udělala jednotnou evropskou poštovní a zásilkovou službu s jednotnými tarify. Aby balíček stál stejně, ať je odesílán z Rumunska nebo Švédska. Aby bez problémů překročil hranice mezi státy, aby do dvou dnů došel z kteréhokoliv evropského bodu A do kteréhokoliv evropského bodu B. Když už EU něco dotuje, mělo to být tohle. Pro skutečnou evropskou integraci by to udělalo stokrát víc než všechny sjezdy Landsmanšaftu v Brně a lezení Hollanů do Posseltova řitního Lebensraumu.
Víš, kolik by to znamenalo nových e-shopů v chudých částech Evropy? Víš, kolik lidí by se díky tomu vzmohlo? V Chomutově by se mohly balit balíčky pro Belgii a spokojený by byl Belgičan, že má levnou zásilku i obyvatel Chánova, protože má solidně placenou práci.
Stejně tak mohal Evropa udělat jeden společný evropský mobilní tarif. Levný. Hodně levný. Skoro zdarma. Takový, aby ho chtěl každý v Německu i Chorvatsku. Takový, který by stál stejně ve Španělsku i na Slovensku. Kdyby EU dotovala tohle, tak oěpt udělala pro společnou evropskou identitu mnohem víc, než když dotuje nefunkční větrníky a omezuje uhlí. Byl by totiž důvod, mít za něco Evropu rád.
Už dávno mohla existovat společná evropská dálniční známka. Jedna, která by platila ve Španělsku, Rakousku i Švédsku. Už dávno mohlo existovat společné evropské studijní stipendium, které by mělo jedny podmínky pro celou EU a dalo by se využít na kterékoliv univerzitě ve kterémkoliv státě.
Už dvacet let mohla Evropa sjednocovat sociální programy, tlačit na srovnávání mezd i pracovních podmínek. Česká prodavačka v Lidlu pracuje stejně intenzívně jako její německá kolegyně. Zboží v Lidlu je v Německu levnější než u nás, nájmy i energie jsou tam vyšší a tamní prodavačka bere trojnásobnou mzdu… K čemu je české prodavačce EU, když se s tím za dvacet let nepokusila nic udělat? Jediné, co evropské hodnoty dokázaly, že jí za poslední čtyři roky ukradly třetinu úspor díky inlfaci a nejraději by jí zdanily i ten byt, na který má třicetiletou hypotéku.
Nebudu vůbec mluvit o tom, jaký je rozdíl, být polským kamioňákem nebo německým kamioňákem.
Kdyby evropské hodnoty byly co k čemu, tak by v roce 2004 důrazně upozornily Teličku, že Česká republika nebude mít tak nevýhodné podmínky, jaké navrhuje. Smyslem evropské integrace má být postupné srovnání životní úrovně a ne vydrancování nově příchozích zemí. Evropa vůbec nemusela jít cestou dotací pro některé podnikatele a pro jiné zase ne. Když už něco dotovat, mohla už dávno udělat rodičovský příspěvek na každé evropské dítě. Mohla udělat příspěvek na auta pro hendikepované platný v celé EU. Mohla místo uplácení korporací, uplácet občany.
Kdyby to takhle udělala, lidé by přímo žadonili, aby se prosím, prosím, už, už federalizovala. Ale to by holt musela fungovat tak, že ti silní chtějí ty slabší pozvednout, ne je vydrancovat.
Jasně, znamenalo by to, že evropské programy jsou výhodnější především pro chudé země. Že to víc pomáhá východnímu křídlu a čím víc tam lidé bohatnou, tím méně cítí evropskou pomoc… a takhle jsme si mysleli, že to bude a dodnes si to takhle představují Ukrajinci a Gruzínci. Oni nevědí, že dotace nedostanou oni, ale evropské korporace, které si tam všechno skoupí a pak to zavřou, jako se to stalo s našimi cukrovary. Oni nevědí, že o těch miliardách peněz budou rozhodovat různí šíbři, které pak budou ještě dvacet let popotahovat za rozkrádání a že se za ty prachy nezlepší život obyčejných lidí, ale zničí to trh, protože jedni se k dotacím dostanou a tak budou konkurenceschopnější než ti druzí, kteří v tom chodit neumějí. A v tom horším případě budou mít všude rozhledny, ale žádné dálnice.
Kdyby EU začala tím, že udělá společnou poštu, společné tarify, společné dálniční známky, společná stipendia a společné sociální programy, nikdy by nemusel přijít Babiš ani Fiala a Rakušan by byl v base ještě dřív, než by vůbec pomyslel na politiku. Ale to by se musela dělat integrace, která by integrovala především lidi a ne korporátní kapitál. Integrace, která ještě více posílí ty silné a oslabí ty slabé, to je integrace na houby. To je integrace dobrá tak pro Petra Pavla, který doufá, že bude dojídat zbytky, co zůstanou na německém a francouzském stole. Nám taková integrace už dávno přináší jen drahé bydlení a ještě dražší energie.
Když, Petře Pavle, prosazuješ integraci bezpráví, když prosazuješ integraci západního kulturního obohacení, když prosazuješ integraci nadnárodních korporací, aby se jim ještě lépe odíralo poddané a naopak ani slůvkem nezavadíš o integraci čehokoliv, co by lidem opravdu pomohlo a nejvíc těm nejchudším a když chceš zničit tu poslední záštitu, kterou ještě vůči všem těm velkým tlakům máme, když chceš zničit to poslední, díky čemu tady ještě nemáme chirurgy z dovozu a nemašírujeme na donbasskou frontu….
…. když tohle všechno prosazuješ, tak ANO, JSI VLASTIZRÁDCE už jen tím, že na něco takového vůbec pomyslíš!
VIDLÁKOVY KYDY
- Rakušan, Strnad a média, která mlčí - 16.6.2026
- Trojpapežství - 16.6.2026
- Západní Evropa je už nejspíš ztracená, ale my stále ještě máme šanci - 16.6.2026


(33 votes, average: 4,88 out of 5)
Lépe bych to nenapsal👍
Presne
ani jsem to nedočetl, s r a č k y eurolibtarda
Si děláš prdel, ne?
Myslím že si prdel nedělá. Problém je, že slovo (euro)libtard používá každý v jiném smyslu a pak se lidé mezi sebou nedomluví. Takže taková slova pak neznamenají nic, protože z nich už dávno odebrali význam. Vše co chtěl říct je to že nesouhlasí a to asi myslel vážně. Jen to neumí napsat slušně a musí do toho cpát zbytečná slova. A to je na této diskusi bohužel časté.
Ne, ten článek je tak neuvěřitelnou obhajobou unijních zvrhlostí, že by se za něj nemusela stydět ani ČT. Vidlák tu obhajuje ještě tužší socík, než je ten, co nás do současného marasu uvedl. Ale chápu to, asi už patří do té minoritní skupinky bohatých, kterým socialismus pěkně sype.
…A kdo z vás politiků s tím něco udělá?🤔…Hlavně už přestaňte všichni žvanit a konejte!!!🫤🤨…To jsou jen samé žvásty a skutek utek!!!…Jen výsledky se počítají!!!👍
politici za tebe nic nevyřeší, přestan kecat a konej sám
„A kdo z vás politiků s tím něco udělá?“
– – –
On se vůbec nedostal do parlamentu. Tak jak s tím má něco dělat? To by jej nejdřív někdo musel volit.
Moc dobře napsáno, sousedka má sestru v Lidlu v Kolíně v Německu, kam se provdala sama tady pracuje v Albertu, popisovala neskutečné rozdíly, jak v platech, tak v pracovním nasazení, sama říká, kdyby tady neměli po rodičích domek ke kterému má hluboký vztah, tak by sbalili s rodinou ranec a stěhovali se za sestrou do Německa, na patriotismus už dnes v té naší vydrancované zemi není místo, už zbývá jenom ta nostalgie.
Více než 200 000 lidí má De @SaveEuropeAct podepsáno za méně než týden. Brusel brzy zjistí, že evropští vlastenci jsou silou, se kterou je třeba počítat. Všem moc děkuji! Nyní předkládáme občanskou iniciativu a problém s potvrzovacími e-maily by měl být vyřešen ještě dnes. Budeme vás průběžně informovat a pojďme to číslo ještě zvýšit! Více než 200 000 lidí má De @SaveEuropeAct podepsáno za méně než týden. Hlavním požadavkem je okamžité a úplné zastavení neevropské imigrace do Evropské unie.Zavedení remigrace: Kampaň požaduje vytvoření celoevropského právního rámce pro systematickou remigraci.Ochrana hranic: Navrhuje výrazné zpřísnění kontrol na vnějších hranicích EU a reformu sociálních systémů v oblasti migračních dávek. Podepíšeš?
200 tis. lidí z celé EU? Zanedbatelné, sorry.
Neskutečně chytře napsáno 👍👍
to opravdu nemá chybu. Jinými slovy, Děd Rozvěd se chce udržet na Hradě, tak dělá všecko možné, aby uspokojil zájmové skupiny, které ho tam dostaly a Brusel. Už se vidí prezidentem Spojených států evropských.
Na ČR mu nezáleží a lidech v ní žijících už vůbec ne. Takže jak již bylo napsáno:
Je to vlastizrádce!
jestli on agent pávek nechce být president EU..
I to je možné ! Patrí ke skupině vybrané na takové a podobné funkce !
Dobře napsáno. Asi vám taky jako mně je podezřelé, že všechny směrnice EU život obyčejných lidí komplikují a zdražují. A často „řeší“ problémy, které vůbec neexistují (víčka pet). To není náhoda. EU je projekt namířený proti obyčejným lidem, prospěch z něj mají jenom nadnárodní korporace. Podle toho je třeba se k ní chovat. Minimálně ve všech volbách volit proti EU.
Mám ráda Evropu, protože jsem se v Evropě narodila.
Ovšem evropská unie není Evropa. Evropská unie je moloch, který nás vysává. Jsem především Češka a myslím, že evropská unie se k nám chová hůře, než se chovalo Rakousko-Uhersko k našim předkům. Evropská unie je čtvrtá německá říše. Vede ji hloupá německá gynekoložka s údajně nacistickými předky.
Je na čase obnovit naše hranice a budovat náš píseček. Začněme tím, že odmítneme větrné elektrárny, které mají zničit naši krásnou krajinu, kterou jsme zdědili po předchozích generacích. Slovy Rudolfa Hrušínského z filmu: To není země, to je zahrádka. Tak se k ní jako k zahrádce chovejme.
Vlastizrádcovství a kolaborantství je českému národu tak nějak vlastní. A hlavně nejednotnost a vnitřní šarvátky. Lipany, Bílá Hora, Mnichov, Čierna nad Tisou – tragické momenty, které nemusely být, kdyby…….
Kdy a kde bude poprava? Nebo se ani vlastizrada už netrestá a je to předpoklad pro výkon funkce prezidenta???
Da zdrávstvujet Sovjétskij Sojuz! – Já, občan Československé socialistické republiky přísahám, že ……pod vedením Komunistické strany Československa jsem připraven pro obranu socialistické vlasti nasadit i svůj život…. Pod vedením KSČ povedeme nelítostný boj proti kapitalismu a imperialismu…
Jedině integrace do Spojených Států Evropských je jednou možnou perspektivou České (??) republiky…
Pod jednotným vedením Brusele…
Zavedení Eura je nutností….
Tak co ještě ten vlastizrádný zm-r.d ze sebe vyžvejknul?
Ano, je blbej (viz 107), navedenej a podle všeho je bezmocnou gumovou loutkou v rukách patrně největšího gaunera v našich novodobých dějinách protoKoláře, nevoleného skutečného vládce, který by měl jednou dostat doživotí spolu s tímto ubožákem bez názoru a bez páteře!
Ty, Vidláku, zrovna ty, si otíráš tu svoji klapačku o pana prezidenta?
Co a kdo a kolik ti platí za ty tvoje žvásty?
Pejsek z diskuze ten je taky jedlý.
Ta závist, ta závist!
Životopis pana prezidenta dává právo si o něj otřít boty většině obyvatel ČR.Pan prezident si sám zvolil ,jak se zachová v krizových situacích. Vybral si dle svého svědomí a vědomí. Proč Vám vadí, že sklízí oprávněné pohrdání? Schvalování okupace v roce 1968 byla silná káva i v minulém režimu. Dělali to jen ti nejodpornější vlastizrádci. Pan prezident byl v roce 1989 vyšší důstojník ČSLA, jako takový měl vědět a jistě věděl, co mu velí čest důstojníka. Nekonal tak, místo toho „prozřel“.Je tedy prozřený a těžko může očekávat úctu a respekt.
Jo, jinými slovy EU je podle Vidláka ještě pořád málo socialistická a je potřeba přidat. Přesně tento typ snah jako jsou centrálně plánované služby s dotací dostal EU tam, kde teď je: v přebujelou byrokracii, která už neumí nic jiného než regulovat, zakazovat, dotovat, kontrolovat a sankcionovat.
Já mám opačný nápad: zrušit kraviny typu minimální výše té či oné daně, aby státy, které si svých občanů a jejich práce váží mohly těmto svým občanům taky ponechat větší podíl plodů práce. To by nepochybně pomohlo hodně. Zrušení regulací, které apriori zvýhodňují velké nadnárodní kolosy nad menšími subjekty by udělalo pro rozvoj chudších zemí mnohem víc, než nějaká unifikovaná, dotovaná a nevyhnutelně intenzivně tunelovaná poštovní či telefonní služba. Ostatně ta telefonní služba tu do jisté míry je a chudí platí bohatým bezplatný roaming, super! Nápad s dálniční známkou už je jen důkazem totální neschopnosti pobrat základní principy dopravních sítí – proč by občané zemí, kde je dálnic málo měli sponzorovat země, kde je dálnic hodně? No protože socialismus vždy bere těm nejchudším a sype těm nejbohatším, tak prostě nevyhnutelně funguje, protože jsme lidé a základním motorem jednoho každého z nás je zajištění sebe a svých blízkých.
Vytesat do kamene!