16.3.2024
Kategorie: Humor

Jak se baví internet: Neplatič Středula

Sdílejte článek:

EMA

Domácí hádka po mnohaletém vztahu… Maruš: “… to jsem teda byla pěkná kráva, že jsem si tě vzala!” Luboš: “Ale no tak, Maruš, nepřeháněj. Pěkná jsi nikdy nebyla!”

Raději černý kašel než duhový průvod.

Nejnovější sociologické průzkumy potvrdily, že nejoblíbenější fantazií ženy jsou dva muži najednou. Jeden vaří a druhý uklízí.

Starý, dobře vypadající pán povídá vnukovi: Jen se na mě podívej! Nekouřím, nepiju, neběhám za ženskými a zítra budu slavit 80! Jo? A jak?

Bývalý šéf odborů Josef Středula, který přišel o post předsedy a na čas i o členství v odborech, protože několik měsíců neplatil členské příspěvky, podle všeho dlouhodobě neplatí víc věcí.

„Sice už asi sto let dělá odborového předáka, ale pro běžný život je absolutně nepoužitelný. Vůbec se nedivím, že neplatil příspěvky. On to totiž neumí. Od té doby, co se to přestalo platit v hotovosti, je úplně bezradný. Neumí používat bankovní převody a platba kartou je pro něho úplná španělská vesnice,“ postěžovala si manželka Josefa Středuly.

„Bohužel, neplacení členských příspěvků je jen vrchol ledovce. On neplatí nic. Povinné ručení na auta, svoz odpadů, vodu, elektřinu, prostě nic. Už půl roku žijeme doma ve tmě a bez vody, protože to nemehlo neplatilo zálohy, a tak nás od všeho odpojili. Pro vodu chodím do studny s vědrem jako ve středověku. K tomu navíc máme doma kupu odpadků, protože je nemáme kam vyhazovat. Domem se nám pomalu šíří úplavice a mám podezření, že jedno z našich dětí má dýmějový mor,“ plakala Středulová.

„Pepa s tím ale nic nedělá. On vždycky říká, že to za něj někdo vyřídí, protože on má důležitější věci na práci. Že společnost ho potřebuje. On si vůbec neuvědomuje, že je pro společnost úplně zbytečný. Žije si ve svém bludu důležitosti a zapomíná na každodenní věci,“ zoufá si.

„Kdybych za něho neplatila jeho daně, tak by už dávno seděl,“ dodala.

K celé situaci neplacení různých věcí se nakonec vyjádřil i sám Středula, podle kterého je to jenom nafouknutá mediální bublina. Bylo ho složité dostat na rozhovor. Nešlo se mu dovolat, protože neplatí za mobil, tak má zablokované číslo, ale nakonec se ho přes prostředníka podařilo sehnat.

„Ano, přiznám se, že občas se mi stane, že něco zapomenu zaplatit. Komu ale ne? Těch plateb je děsně moc a kdo se v tom má vyznat. Navíc jsem až do nedávna nevěděl, že jsou věci, za které se platí. Například jsem nevěděl, že se platí za elektřinu. Myslel jsem si, že ta je zadarmo, že ji posílá do domácností stát. Proč by taky žena platila moje daně?“ divil se Středula tomu, jak funguje svět.

„O příspěvcích do odborářského svazu jsem samozřejmě věděl. Sám jsem je prosazoval. Myslel jsem ale, že když jsem předseda, nic platit nemusím. Král taky přece neplatí daně a já jsem vlastně král odborů,“ domnívá se Středula, který kvůli neplacení poplatků bude muset o svou korunu krále odborářů znovu zabojovat na nejbližším odborářském sněmu.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)