22.7.2023
Kategorie: Politika

Jak „prožrat“ rozpočet II. aneb Bartoš a fotečky

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Ivan Bartoš tím heslem: „Pusttě nás na ně“ zřejmě myslel státní peníze, protože potom, co se rozšoupl za 20 milionů s firmou Aristokrat catering pro občerstvovací potřeby svého ministerstva, si za sto tisíc najal fotografa, aby ho v Japonsku hezoučky vyfotil s robotem. Aneb jak „prožrat“ rozpočet II.


To bylo řečí, když se nám tu Alenka Schillerová fotila s pávem, že? Ale to byla Alenka a to byl Babiš. Z antibabiše naše vláda žije dodnes, protože o moc víc toho evidentně neumí. Co ale umí ještě líp, je vyhazování našich peněz do kanálu. A tím nemyslím jen ten kanál dluhový modrožlutý východní, nýbrž i jejich kanál takříkajíc mediálně-cestovatelský. Ono je to přece fajn, si za cizí prašule sem tam někam vyrazit, a samozřejmě u toho páni ministři nemohou vypadat blbě.

A tak nám Vítek Rakušan cestoval koncem dubna za skoro 900 000 do Senegalu, Ghany a Rwandy, aby tam posilovat a utužoval vztahy s místními kmeny. Třeba tím, že jim velkoryse daroval 8 milionů na nemocnici v době, kdy se nám tu polovina okresních nemocnic rozpadá a není na zaplacení přesčasům našim sestrám, ani lékařům. S Rakušanem tam mimo jiné cestovali i dva ochránci a dalších 11 členů týmu. Ministerský resort platil za ubytování, stravné, očkování, víza, pojištění, setkání se zahraničními partnery (myšleno pohoštění a podobně) nebo místní dopravu.

A výsledek? Tedy kromě toho, že se Víťan vyfotil v modrém hábitu (skoro by se chtělo říct pytli) s dřevěným koníkem? „Až na memorandum ve Rwandě nedošlo k podepsání jiných smluv o spolupráci na jakékoliv úrovni. Tudíž se může zdát, že cesty do Senegalu a Ghany byly pouhou výměnou slov a možná slibů bez jakýchkoliv závazků,“ zhodnotil výjezd afrikanista Vojtěch Šarše z Univerzity Karlovy. Inu, co dodat.

Ale zpátky k Pirátu Ivanovi. Jeho služební výlet do Jižní Koreji a Japonska stál dokonce přes milion korun. To je zhruba ještě o sto dvacet tisíc víc, než na kolik přišla devítidenní africká mise ministra vnitra. A protože digitální Bartoš chce šetřit na všem možném kromě sebe, pořídil si na to Sůvu. Tedy nikoliv jako Alenka opeřence, ale osobního fotografa Jakuba Sůvu za 100 000 korun bez DPH. A to se vyplatí. Dobrá fotka je přece základ všeho, to je jasný.

Dobrá zpráva o tom, co se vlastně za ty peníze dojednalo už asi nikoliv, protože kromě utužování a focení se prý ještě podle tiskové mluvčí ministerstva podepsalo“pár smluv“. Aha. A co na to odborník Ivo Plšek ze Semináře japonských studií Masarykovy univerzity? „Zaráží mě, jak je ta zpráva vágní a jak málo konkrétních dohod bylo popsáno. Také mi připadne úsměvné si myslet, že Japonsko a jeho program rozvoje venkova či digitalizace může sloužit jako příklad pro ČR. V realitě je to spíše dosti naopak.“ Aha podruhé.

Jenže naši politici evidentně v realitě nežijí. Žijí si ve své bublině moci, nedotknutelnosti a lží. Už se tím ani netají, klidně z nás veřejně dělají idioty a zaklínají se stoosmičkou a zdviženým prostředníčkem. Vy utahujte opasky holoto, a my vám k tomu budeme utahovat šrouby. A tak Ivánek místo kurzů finanční gramotnosti navštívil v Tokiu kavárnu, kde obsluhují roboti, a prý dostal lekci sociální inkluze v praxi. Tak to jsme rádi, že ty naše peníze nepřišly vniveč.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)