
Ignorace Ústavy
JINDŘICH KULHAVÝ
Předseda senátu, Taiwanec, Henleinovec a nikoliv Čech Vystrčil cestuje s padesátičlenným doprovodem běžnou linkou i přes nesouhlas vlády na návštěvu Taiwanu. V podstatě tím porušuje Ústavu, neboť ta říká, že jediným, kdo určuje zahraniční politiku státu, je jeho vláda. A tu momentálně vede Andrej Babiš a ministrem zahraničí zodpovědným za cesty našich politiků do ciziny je Petr Macinka. Ani jeden z nich souhlas s akcí Vystrčila nedal. Mimochodem, kdo asi platí letenky?
Podobně anarchisticky se chová Petr Pavel. Kam přiletí, tam vládu pomlouvá a zcela zásadně se s ní názorově a ideologicky rozchází. Přesto se snaží dostat na další výlety a akce. O tahanici o Ankaru se už napsalo mnohé. Nakonec Babiš podle nás pravděpodobně podlehne nátlaku, čímž shodí sebe i Macinku a zároveň poníží své voliče. Ten vysmátý obličej Pavla a Koláře ani vidět nechceme. Přitom nikde není napsáno, že by o Pavla v NATO někdo stál, požadoval jeho přítomnost či očekával jeho další rady a nápady. Zdá se, že se, jak je jeho zvykem, snaží nacpat všude tam, kde si udělá čárku za zážitek. I když v Turecku jde samozřejmě o lobování za zbrojařské firmy, asi musí splnit nějaké své závazky, nicméně rozhodující slovo bude mít premiér.
Letos už jsme viděli Pavla na olympiádě, na motoristických akcích, došel si pro cenu Mezi ploty, neustále je vyzdvihován i se svou uvědomělou ženou na Seznamu, ve veřejnoprávních médiích. Vnutí se všude, vytváří dojem lidového politika, ovšem jen do doby, než se mu někdo vzepře. V tu chvíli je opět ve funkci velícího důstojníka. Jisté je, že společně s Vystrčilem degradují dvě ze tří nejvyšších ústavních funkcí v České republice Dalším paradoxem je spoluvina na anarchii vnímaná u Petra Koláře. Starý zkušený diplomat místo dodržování jisté etikety mezi diplomaty spíše narušuje naší zahraniční politiku, než aby státu pomáhal udržovat důvěru. Rozpory mezi premiérem, prezidentem a předsedou nepotřebného Senátu totiž naší zemi žádnou prestiž nedávají. Kolář je tak klasická šedá eminence bez smlouvy a legislativní podpory. Prostě lobbista, grázl a bezpáteřní loutkovodič s jednoznačně silným vlivem na Pavla.
A z výše uvedeného pramení i chování opozice, jejích přívrženců a podporovatelů. Všichni ti představitelé ODS, STAN, minoritní Top09, ideologicky pomýlených Pirátů a ohebných pánbíčkářů jedou tvrdě jak protivládní rétoriku, tak i v rámci zahraniční prezentace nenávistnou kampaň proti Rusku. To vše za podpory Hradu a většiny médií. Nenáviděný Babiš jim za poslední 4 volební období 3x uzmul moc (jednou společně s ČSSD a Sobotkou), 3x už volby vyhrál sám, ale 1x neměl dost ochotných partnerů k sestavení vládní koalice. Navíc tehdejší podtrh předsedy Ústavního soudu Rychetského nahrál budoucí Pětikoalici. Toho vystřídal Pavlem jmenovaný Baxa, takže se současná vláda na Ústavní soud moc obracet nemůže a očekávejme Baxovu loajalitu s Hradem (například při kompetenční žalobě ze strany hradní loutky, pokud by se Babiš nakonec rozhodl zůstat věrný myšlence na neúčast Pavla v Ankaře).
Rusko a Putin jsou pro opozici vedenou Pavlem a všechny jejich umělecké, mediální poskoky nepřítelem. Kreml si dovolí bránit invazivnímu Západu zabrat území jim spravované, vede vlastní politiku bez ohledu na klimatický a mocenský světonázor prosazovaný Evropskou komisí a americkými Demokraty, a ještě si dovoluje vlastnit obrovské přírodní bohatství. K tomu Putin odmítl nechat střílet nacisty do ruské menšiny na Ukrajině a požadoval dodržování Minských dohod. Jaká drzost.
Současné rozdělení naší společnosti kopíruje atmosféru na politické scéně, byť věříme, že počet euroskeptiků a odpůrců Ukrajiny je vyšší než procentuální zastoupení SPD v Parlamentu. Nestydím se za to, že nejsem na stejné straně, jako jsou Pavel, Vystrčil, Fiala a Rakušan či jejich fanatičtí obdivovatelé, voliči nebo straničtí souputníci. A ano, mám problém i s mnoha názory Babiše, některými Macinky a spíše souhlasím s Okamurou, Rajchlem či Konečnou. Nic není černobílé, ale stále doufám, že lidé pochopí, kam nás zatahuje Evropská komise a všichni jí sloužící. Je na čase se vzepřít.
- Dárek od Timura Mindiče - 22.6.2026
- Co nového na Středním Východě? Nic moc - 22.6.2026
- Macinkovi nesahají ani po kotníky - 22.6.2026


Ústava této země, i většina dalších zákonů je již dávno jen hromada bezcenných papíru, ještě bezcennějších, než hajzlpapír. Ústavní soud pak slouží k blokování hloupých nápadů všech naivků, kteří nepochopili realitu – co je „po právu“ určuje pouze ten, kdo má moc, a to lid této země není!
Pokud nedokážeme zavřít hubu ani tak bezcennému lidskému odpadu, jako je Nývlt, duo Kolářů, nebo Tchajwanec, nesmíme se ničemu divit…
Kvůli cílenému a nevratnému kažení,znevažování
ničení a rozbíjení všeho,co by jen mohlo připomínat fungující nezávislý stát ze svými právy a zákony byl z příslovečně anglosaskou důkladností přece tento komplot sebranky národa sestaven.
A ve spolupráci z bossy profesních mafiií dosazen
a zajištěn do pozic jeho kormidelníků a části své samozvaně či podvodně vyvolené klaky tak zvaných zástupců lidu
bylo setaveno destrukční komando k tomuto účelu vybrané a placené,
Podporované svým obslužným personálem, na nich přiživujících se cizopasníků a hrstky mediálně postižených fanatiků.
Jména Rychtecký,Havel,Kolářové,Fiala,Holan,
Lipavský Či Pavel rozsahem a nevratností napáchaných škod,zdaleka předčí zemské škůdce Ditrichsteinů a Lichtejnštenů.Koniášů Boblingů,Henleinů.,Havlů.
Kam to směřuje je snad už úplně jasné, ani se tím vrchnost už netají, je to jednoznačně válka s Ruskem a vůbec nevadí ta fanatická zelená politika, pokuty za spálení hromádky listí, hořící rafinerie, města vše ve jménu zničení Ruska, potažmo možná až Evropy či celého světa nevadí, tleskáme, vždyť než život souběžně s Ruskem je naprosto nemyslitelný, zbytečný a stresující, raději smrt v ohnivém armagedonu, než obraz Putina a Kramlu před očima, to snad každý chápe, kdo ne je svině a šmejd proruský.
Zle matičko,zle
demoGrati zde
Chtivé ruce vlastizradou špinavé
Touhy nenávistně krvavé !
Zvolili si tchajwance a henleinovce Vystrčila tupé ojroovce do senátu? Zvolili.
Takže je tam legitimně a nadávat mohou tupé ojroovce za poškozování svých zájmů v zahraničí a tím omezování svých ekonomických aktivit, jen samy sobě.
A protože jsou to tupé ojroovce, zvolí jej i příště a pak zase a zase…
Souhlas, tam je ten zakopaný pes. A stejné euroovce v Německu, Belgii, Švédsku atd.
Myslím, že tolikrát je pitomci nezvolí, protože budou volby zrušeny. Zasloužíme si to.
Silněší pes mrdá.
To platilo vždy, a platí to prakticky na vše.
Opoziční pětidemolice ovládá média, prezidentčíka, i ústavní soud.
A i když Babišův slepenec „vyhrál“ volby, tak silnější pes je v tomto případě opoziční pětidemolice.
Opoziční pětidemolice si může říkat co chce, dělat co chce, a mít právo na co chce.
Prezidentčík se za ně postaví.
Ústavní soud jim to posvětí.
A sračkomédia vytroubí do světa, že mají pravdu a morální převahu.
jj, za oponou si fijala platí loutku nebureše
Nemůže to být i obráceně?
Ne svýmslutečným hrdinům,ale mučedníkům,kabáčníkům a likvidátorům
, přeci stavíme my Češi.Moravané a Sleezané pomníky a zbožně je uctíváme,
Jen ten žulový fundament na pražské Letné
dosud zeje prázdnotou,
Obávám se že se tam vbrzku zjeví na nátlak široké občanské veřejnosti , sousoší S M Í Ř E N Í reprezentované K.Gotwaldem & T. E.R.Heyndrichem zaklesnutých
ve vášnivém objetí.
Ethanol
přesně jsi to popsal.
Opoziční? Pětikoala je jen druhá strana Babišovy mince, cíle a metody se neliší, jen kecy okolo. Naopak možná opozice skončila, když se někdejší alternativa přimkla k člověku o jehož zrůdných kriminálních deliktech z kovidové éry dobře věděla a na jejihž kritice si postavila původní pozici.
Pane Kulhavy, Rusove byli na Ukrajinu navezeni Stalinem v dobytcacich jen kvuli tomu, aby je mohl Sovetsky Svaz, pozdeji Rudko “chranit”, jakkoli, podle svych predstav, a presne to se deje, Nikdo je na Ukrajine nechtel a nechce, at je zas v hytlacich odvezou zpatky do Ruska a problem bude vyresen.
Jejdamankote Rudy, ty ale hloupě lžeš.
Ale nepřekvapivé, to dnes nově učí i náckové ukrajinské děti.
Oujé, ten gruzínskej magor měl jako cíl rusizaci všech potenciálně problematických částí SSSR a rusy vozil kam jen mohl, to je holý fakt. Ano byli tam už předtím, ale on tomu pomohl.
Jádrem ale přece není dělat pachatele z potomků nuceně přesídlených, za Stalinovy zločiny už taky není koho trestat, vše se odehrálo dávno a viníci jsou dávno po smrti. Podobná situace je všude možně po planetě a v řadě míst se zdá, že bylo tvoření budoucích ohnisek konfliktů spíše cílem, než nevědomým vedlejším efektem ignorance – Syrie, Lybie, Somálsko, Izrael, Irák a další země byly cíleně mezinárodním společenstvím nakresleny na mapu jako budoucí horké zóny, je tedy jen logické, že horká zóna na ukrajině se prostě hodí nehledě na míru odpovědnosti té či oné historické figury.
Ruští občané původní ukrajiny nemohou ani za svůj ruský původ ani za to, že se narodili právě tam, kde se narodili, to je jádro morální kritiky současného stavu. A bohužel se na celé té situaci krásně ukazuje, že i když je Putin hrdlořez a zmetek opravdu unikátní úrovně, naši politici jsou ještě horší.
Tam kde je dnes ukradina tam byla kolébka ruskéfho státu.
Pojem kyjevské Rus Vám Rudy nic neříká?
Přece Vy sám jako člověk z očima moc dobře vidíte,jaci vlastenci a hospodáři ti levobočci krymských tatarů jsou,
Za pár let své samostatnosti dokázali rozkrást zašatročit a vyšmelit vše co patřilo mezi rodinné stříbro téhle země..
Dost často mám pocit že ti krymští nadsamci pronikli a bivakovali i v českomoramaské kotlnci a potomci jejich levobočků tvoří elitu Čechů a Moravanů.
Od prasedenta až po posledního presstitutského koncipisty v redakci „kravských rozhledů „
„Nakonec Babiš podle nás pravděpodobně podlehne nátlaku, čímž shodí sebe i Macinku a zároveň poníží své voliče.“ — nic z toho, Babiš dávno ví, že ho ssebou poveze, jen hraje divadlo – jako vždycky. Babiš je součástí progresivistické velké koalice, do níž se před posledními volbami nadšeně přihlásila i někdejší alternativa a ztratila tak půlku možných hlasů.