3.9.2023
Kategorie: Politika

Hradní nestatečný alibista

Sdílejte článek:

PETR VLK

Inu bylo to opravdu velké vítězství, když  komunistický  špion a  týlový  záškodník slavně porazil  v  souboji o prezidentský stolec  v naší  liberálně  zdemokratůrované  zemi  komunistického spolupracovníka  StB.  Všichni  vždycky a jedině správní  slavili  triumf  té opravdové a  nefalšované demokracie  a  další  vítězství pravdy a lásky a  nad  lží a nenávistí. Jak také jinak.

A  vše  bylo doplněno  ujištěním, že  na Hradě  teď  sedí opravdový  chlap. Chlap s velkých CH. Statečný, neústupný, rozhodný. Vždyť je  to přece generál ,  že? A ten jiný, než  statečný, tvrdý a  rozhodný  být  ani nemůže. Vždyť velel celému NATO!

Za pár  dní  bude v ouřadě na Hradě  už  půl roku.

Netuším  jak připadá  ten  dokonale  fotogenický  vizuál  vám,  ale já za  sebe  tvrdím,  že  takovýhle  nestatečný  alibista  na  stolci  českého/československého  prezidenta  ještě  nikdy  neseděl!  Nikdy. Ani v době Protektorátu, ani za bolševika.

A době polistopadové?  Zemana a  Klause mám za  zemské  škůdce. Ale  ani jeden  z nich nebyl  alibistou, natož  zbabělcem. A  Václav  Havel také  ne.

Ten co tam je  teď – exsoudruh  generál, vší moudrosti  futrál  to  minulý  pátek  znovu potvrdil. Během pouhého půl roku  dokonce  už potřetí.

Jestliže  v  prvním případě  jeho  alibismus a  kličkování před odpovědností a  snaha  vylhat se  z pro něj nepříjemného rozhodování představoval  nečekané  selhání – míním podpis  nepodpis  pod  zákonem o Velké důchodové  krádeži,  kdy  zákon  sice podepsal, ale  prohlásil, že má  pochybnosti, zdali je  v souladu s  ústavou a  že pokud  zákon nepožene  k Ústavnímu soudu, učiní  tak prý on  sám, jsem nevěřícně  kroutil  hlavou  nad  faktem, že  v prezidentském slibu se zavázal  dodržovat a ctít  ústavu a zákony, aby  za pár  dní  podepsal  něco, co může kolidovat s ústavou.  Neuvěřitelné pokrytectví!!!! Holt s prezidentských slibem  to  má zřejmě  podobné  jako kdysi s  vojenskou přísahou, že bude  socialismus  bránit  s vynaložením  veškerých sil, včetně  svého života. Zřejmě  u něj  jde jen o písmena, co zas  až tak  moc neznamenají.

Druhým případem  futrálova  alibismu a nestatečnosti  se ukázala  být  kauza  ne/ústavního soudce  Fremra. Toho nominoval, senát  nominaci schválil , aby následně  futrál, v  nastalém honu na  čarodejnice, Fremra  nejmenoval a nechal  ho  mediálně  zlynčovat a to do  té  doby,  než to nebohý  Fremr  sám vzdal. Což  neměl  za  žádnou cenu  udělat. Protože  tím futrála  vytáhl  ze  šlamastiky s minimálními škodami na  renomé.Prostě si  exsoudruh  generál nemusel vybírat  mezi  tím, zda ON podlehne  tlaku zdivočelých statečných  antikomunistů po 33 letech a přizná,  že  je  jen takovým větrným pytlem, který se natočí podle toho odkud fouká  nebo si  , což by mne  bylo velmi překvapilo,  bude stát za  svým a  schytá  to od  těch, co  ho před pár  dny nosili  na  ramenou. Moc  by mne zajímalo,  co by býval zvolil. Hádat se neodvažuji.

Ale  Fremr  mu  sám  otevřel  svou demisí  cestu  nově  už  k třetímu velkému  nestatečnému alibistickému selhání. Opět se  týkalo důchodů.  Fiala  a Obludárium protlačili, opět na sílu  zákon  o  tzv důchodové  reformě, která  žádnou reformou  není.

Jen   velmi dramaticky omezuje  možnost  lidí odejít  do předčasného důchodu. Jednak  kvůli tomu, že  z pěti  let před  dosažením důchodového věku se  doba  zkrátila  na  roky  tři, obrovsky  se zvedlo krácení  penze, kvůli  její předčasné exploataci, ale  především proto, že  člověk v době  žádosti o předčasnou penzi musí mít odpracováno  nejméně  40 let, což  je pro toho kdo studoval v podstatě  nedosažitelné.

Jak jsme  si řekli – Fiala  a Obludárium to na  sílu proválcovali Sněmovnou  se  svou  108 24. srpna.  a velmi tlačili  na  to , aby prezident loupežnický  zákon  podepsal  tak,  aby vyšel nejpozději 31.8.  ve  Sbírce  zákonů a začal platit  od  1.9.2023. A  to přesto, že hlava  státu má  ústavou  dané  dva  týdny  na každé vyjádření se k zákonu.

Prostě Obludárium tlačilo a  tlačilo.  Fila a jeho ministři se  na Hradě tlačili a střídali jak  trenéři  ve  Spartě.  A prezident  ještě před jejich vysněnou lhůtou  prohlásil ústy  své tiskové  mluvčí,  že zákon  buď  odmítne  nebo podepíše….věřili byste  tomu?  Že od prezidenta  uslyšíte,  že  zítra  ráno buď  bud e pršet nebo  pršet  nebude!  To je  ale  hlava! A  statečné  srdce!!!! Jak se patří.

Později prosákly  na veřejnosti  jeho výhrady:

1-že  zákon  přichází příliš  rigorozně a ostře  zvyšuje  hranici  pro neodchod  do předčasného  důchodu a  že  je  z tohoto titulu  naprosto neseriozní  k  těm, co jsou na  hraně  této zlomové linie

2-že zákon nijak neřeší  problémy  důchodového systému, že zákon je  špatně  navržen. Protože  letos  sic e přinese nějakou úsporu, ale pokud  by v příštích letech pokračovala  inflace vyšší  než  5% a  došlo na  inflační valorizaci,  výdaje pro stát  by  byly  vyšší než dnes.

Všechny  tři námitky  jsou zcela oprávněné a platí!  Jeden  by  řekl  že  čacký a statečný  exsoudruh generál  hodí  takovýhle  zákon  Obludáriu  na  hlavu. Tedy kdyby  už neměl první  dvě  zkušenosti!

My  už poučení  jsme  neprohádali. Dopadlo  to  jako vždycky, když  vizuál  rozhoduje  něco  nepříjemného.  Prostě nestatečnost  a  čirý alibismus.

Takže PODEPSAL! Prý protože  je potřeba  sanovat  rozpočet a  odvrátit  jemu hrozící škody!!!

Část  těch vždycky a jedině  správných se  už  ale  do něj stejně  pustila  – jak si  futrál může  dovolit  mařit  jejich  vzorné  úsilí o devastaci  republiky  – pardon  o stabilizaci  republiky!  Naposled  včera  Vystrčtchajwan. Ale bylo jich  až nečekaně  hodně!  Už  to není jejich zlatý  hoch… Už  je to  váhající střelec.

Prostě  i oni kapírují,  že  jde o  alibistu, který bere  cestu nejmenšího odporu a maximálních  zisků a rozhodně  nikdy nebude  stát  na prohrávající straně.

Prostě exsoudruh generál, vší  moudrosti  futrál nezklamal. I když  zklamal a těžce. Jak obyčejné lidi, tak  část  svých politických podporovatelů.

Něco tak nestatečného a  alibistického  opravdu od  roku 1918 na Hradě  nikdy nesedělo….

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)